Шта мислите о новом закону о војсци?

clan 104.
Profesionalno vojno lice ima pravo na godisnji odmor za navrsene, odnosno pune godine rada ostvarene u radnom odnosu i to:

1) do 10 godina - 22 radna dana
2) od 10 do 20 godina - 25 radnih dana
3) preko 20 godina - 30 dana

clan 56.
Podoficir koji ispunjava opste uslove za unapredjenje moze se unaprediti u visi cin kada u cinu koji ima provede najmanje cetiri godine


Evo nesto sam vam zanimljivo izvukao iz novog ZAKONA .... do sada sam imao 30 dana godisnjeg odmora ,a sada sam pao na 25 radnih dana .... a vi koji nemate 10 godina aktivne sluzbe u vojsci uzivajte sa onih 22 dana :)))) ..... pre se racunao i benificirani staz ...a sada samo aktivna sluzba ...;)
 
:confused:
Закон о Полицији
Члан 137.
Полицијском службенику, због отежаних услова рада, природе послова и одговорности за обављање послова, стаж осигурања рачуна се у увећаном трајању тако да се сваких 12 месеци ефективно проведених у обављању послова полицијских службеника рачуна као 16 месеци стажа осигурања, у складу са посебним законом.
[/I]

Значи полицајци имају по +4 месеца годишње, а професионални војници најчешће +3, неко и по +2 месеца. У изузетним (и заслуженим) случајевима професионални војници у специјалним јединицама имају +6 месеци.
Господо професионални војници, узмите се у памет, не дајте да полиција буде "паметнија" од вас!
:oops:
 
neka hvala ..... radno mesto ne bih menjao ni za 100000000 drugih u VS :wink:

ja imam uvek 20 radnih dana u letnjoj sezoni ... tako da onih 5 ili 10 ostatka mi ne znace nista u zivotu :lol:
xa,xa,kakva vojnicinaaa....
:D
znam ja da ti ne bi menjao svoju kancelarijicu nizasta na svetu...
verovatno ti siroti vojnici ciste i pusku.....
a tek onu vitrinu sa kojom se toliko hvalish.....
jadna deca.
 
xa,xa,kakva vojnicinaaa....
:D
znam ja da ti ne bi menjao svoju kancelarijicu nizasta na svetu...
verovatno ti siroti vojnici ciste i pusku.....
a tek onu vitrinu sa kojom se toliko hvalish.....
jadna deca.

7 godina terena malo li je 8-)
moju vitrinu cistim sam i iskljlucivo sam ,a puska je u sanduku na sigurnom ....
a jadan si ti .... sto o vojsci znas samo preko tv-a i od mame i tate sto ti ispricaju za laku noc :lol:
 
:confused:
Закон о Полицији
Члан 137.
Полицијском службенику, због отежаних услова рада, природе послова и одговорности за обављање послова, стаж осигурања рачуна се у увећаном трајању тако да се сваких 12 месеци ефективно проведених у обављању послова полицијских службеника рачуна као 16 месеци стажа осигурања, у складу са посебним законом.
[/i]

Значи полицајци имају по +4 месеца годишње, а професионални војници најчешће +3, неко и по +2 месеца. У изузетним (и заслуженим) случајевима професионални војници у специјалним јединицама имају +6 месеци.
Господо професионални војници, узмите се у памет, не дајте да полиција буде "паметнија" од вас!
:oops:
A molim te ..... gde to pise da POLICIJA nije pametnija od ostalih pripadnika >>> a i da nisu njeni pripadnici toliko pametni .... rade mnogo slozenije i odgovornije zadatke od vecine pripadnika VS i takav trud treba da se necim i nagradi...a tih 4 meseca benificije .... nije apsolutno nista ...
 
A molim te ..... gde to pise da POLICIJA nije pametnija od ostalih pripadnika >>> a i da nisu njeni pripadnici toliko pametni .... rade mnogo slozenije i odgovornije zadatke od vecine pripadnika VS i takav trud treba da se necim i nagradi...a tih 4 meseca benificije .... nije apsolutno nista ...

Да се разумемо, закон који сам цитирао је Закон о Полицији и односи се на припаднике МУП-а, не на припаднике војне полиције. Намера ми је била да укажем да су професионални војници закинути новим законом, тиме што им је бенефицирани стаж остао на истом нивоу као и раније, а држава овим ставом признаје да професију полицајца сматра тежом од професије војника. Кад сам писао о памети, мислио сам на способност МУП-а да се избори за своје место у друштву, не на интелигенцију. Немам навику да вређам, поготово не генерализовано, и поготово не припаднике војске или полиције. Поздрав колега!
 
@gambit - izvini kolega nismo se razumeli jer ovde se diskutovalo o "ZAKONU O VOJSCI", tako da nisam obracao paznju da je rec o pripadnicima MUP-a. Pozz

@mshone - pa Zoki iz Dragaceva je poznati provokator na ovim temama, jer kod njega u selu nisu dalje od tv-a ni videli. Tako da on o vojsci zna isto kao i njegova baba :)).Tata i mama mu dali dzeparac pa je sinak uplatio internet ,a to su inace sve nasi heroji iz senke ili junaci koji su sluzili vojsku od 9 meseci ili su civilnim sluzenjem doprineli odrani zemlje.ZIVELI JUNACI !!!
 
@mshone - pa Zoki iz Dragaceva je poznati provokator na ovim temama, jer kod njega u selu nisu dalje od tv-a ni videli. Tako da on o vojsci zna isto kao i njegova baba :)).Tata i mama mu dali dzeparac pa je sinak uplatio internet ,a to su inace sve nasi heroji iz senke ili junaci koji su sluzili vojsku od 9 meseci ili su civilnim sluzenjem doprineli odrani zemlje.ZIVELI JUNACI !!!
nemoj da te tuzim babi...
................................
xaxaxam,pa tacno ZNAM bre gde je mali tannak...
pa ga malo zacnem....:D:D
 
au Beli pa i tebe isprovocirashe....

pa kad ovde sem nas profesionalaca postuju i NINJA KORNJACE :) .To su sveznalice i najpametniji pojednicu u svom selu, a svoje vidjenje o vojsci prenose na forum . Ups, zaboravio sam da napomenem . . . prethodno se konsultuju sa Kleopatrom (balkanskom kraljicom krunisanom medju prorocima), tako da @drzare s takvom armijom sektasa i degenerika nema smisla boriti se ! :)))
 
Како коментаришете укидање чинова тј. прелазне одредбе о истим. хоће ли аутоматски да преведу вИк у ств. и кИк у мајоре или ће да постављају услове типа: формацијско место-чин, или школа и сл.
Тангира ме жестоко!
 
Како коментаришете укидање чинова тј. прелазне одредбе о истим. хоће ли аутоматски да преведу вИк у ств. и кИк у мајоре или ће да постављају услове типа: формацијско место-чин, или школа и сл.
Тангира ме жестоко!

Sigurno je da neces moci da budes unapredjen ako ti mesto to ne dozvoljava.Ili ces biti unapredjen i premesten na neko drugo mesto.Treceg nema.
 
Negativno:
-smanjen godisnji
-3x smanjena plata
-smanjena naknada za "minuli rad"
-ogranicena mogucnost napredovanja...
Pozitivno:
+

(ako neko pronadje,slobodno neka popuni prazno mesto)
+ више нема двојних држављанстава, чек да видим неке монје коплеге које имају и домовницу .......
 
Negativno:
-smanjen godisnji
-3x smanjena plata
-smanjena naknada za "minuli rad"
-ogranicena mogucnost napredovanja...
Pozitivno:
+

(ako neko pronadje,slobodno neka popuni prazno mesto)

+ je"Коефицијент плате професионалног војног лица утврђује се у односу на положај, чин, посебне услове службе, специфичну војну службу, одговорност, сложеност посла и друге услове службе у Војсци Србије, сагласно потребама оперативне способности.
Члан 83.
Због посебних услова под којима врши службу у Војсци Србије, а нарочито због учешћа на вежбама, логоровањима, маневрима и узбунама, рада дужег од пуног радног времена, вршења службе дежурства и других облика унутрашње службе, немогућности избора радног места и места службовања, премештаја, вршења службе у свим условима, као и због других ванредних ситуација проузрокованих потребама оперативне способности, професионалном војном лицу утврђује се коефицијент за обрачун плате који је од 20 % до 50 % већи од коефицијента који се утврђује на основу положаја и чина, а у оквиру средстава за плате обезбеђених у буџету Републике Србије намењеном за финансирање одбране".

Ali na žalost ovo je samo na papiru:confused::shock::x:x
 

Back
Top