Antiscia

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
U zadnje vrijeme me jako privukla arapska i grčka astrologija, koja je često puta mnogo preciznija od ove moderne koja je sklona psihologiziranju bez konkretnih rezultata.

Htio bih čuti vaša iskustva vezi antiscie....Dugo mi je trebalo da shvatim o čemu se radi.

Antiscia je sjena planeta. Svaki planet baca sjenu. Ako se u toj sjeni putem progresije nađe neki planet, il ijoš bolje ako je natalno tamo tada se na posredan način ostvaruje konjukcija.

Srž svega je os Rak/Jarac prema sjevernoj i južnoj obratnici.

Traži se točka i stupanj na karti koji je jednako udaljen od 0 Stupnja Raka ili Jarca (ovisno kojemu je planet bliže) kao i planeta čiju antisciu tražimo.

Kada želite izračunati antisciu tada prvo pogledati na kom je stupnju planeta. Uzmete broj 30 i oduzmete broj stupnjeva. Tipa Venera je na 20 Bika oduzmete od 30 i dobijete 10 stupanj. ako je planeta na 26 stupnju dobijete 4 stupanj.

I tada morate naći još samo znak gdje to pada. Da se ne bi napamet mučili i tražili jednake udaljenosti ovako ćemo složiti

ANTISCIA ZNAKOVA

Blizanci - Rak
Lav - Bik
Djevica- Ovan
Vaga - Ribe
Škorpion - Vodenjak
Strijelac- Jarac

Dakle uzmimo primjer. Tražimo antisciu sunca, mjesto gdje sunce baca svoju sjenu i koja god planeta se pojavi tamo se ponaša kao da je u konjukciji.

Pretpostavimo da je Sunce na 13 stupnju Vodenjaka. 30 - 13 = 17. Iz tabele se vidi da Vodenjak baca sjenu na znak Škorpiona. Dakle sjena Sunca se u tom slučaju nalazi na 17 Škorpiona. :)
 
Ko o čemu, ja o sinastriji - dosta često se javljaju (naročito u bitnim odnosima) lične planete jedne osobe na antiscijama planeta druge. Nije zgoreg kad se analizira odnos dvoje ljudi baciti pogled i na ovu stavku.

Naročito su bitne u horarnoj astrologiji, npr.
 
Moja je na primer , po tome, 30-26=4 sunce u Biku, znaci 4 lava ako sam skapirala, Lav mi je u 11 polju, nemam planete na tom stepenu ali imam gomilu Lavova u krugu prijatelja.. Partneri mi nemaju nista u Lavu, oba muza, na njih mislim ali mi drugo dete ima Saturna, vladara podznaka na bas 4 Lava.. I sta s tim? Sem mozda da potvrdim sebi da je saturnovski nastrojen i zbog podznaka i zbog njegovog Saturna i da mi je 7 polje u Ovnu sa jako izrazenim saturnom i da se tu vec vidi kako me mrccccvvvaaari..
 
A da li treba da bude bas egzaktna konjukcija ili je i tu dozvoljen orbis kao za obicnu konjukciju.
Ako je dozvoljen orbis,moja je u konjukciji sa Plutonom u 12. kuci(orbis 4 stepena).
I sta to onda znaci?
Naravno,racunala sam za Sunce.
 
A da li treba da bude bas egzaktna konjukcija ili je i tu dozvoljen orbis kao za obicnu konjukciju.
Ako je dozvoljen orbis,moja je u konjukciji sa Plutonom u 12. kuci(orbis 4 stepena).
I sta to onda znaci?
Naravno,racunala sam za Sunce.

Domagoj znas li ti da li se i za Antiscije racunaju aspekti i imaju li dozvoljen orbis ili mora biti egzaktna konjukcija?;-)
 
-....Dugo mi je trebalo da shvatim o čemu se radi.-vindex
Pa o cemu se radi,podeli znanje sa nama neupucenima.
Sta npr. znaci Antiscija Sunca u konjukciji sa natalnim Plutonom u 12. kuci?
Znas li?
Ili tvoj Mars nece da razgovara sa mojim Suncem?
 
kako je to senka planeta i senka uopste, izgleda da ima funkciju kao kad Saturn aktivira senke planeta, vise suocavanja sa negativom nego sa pozitivnim osobina...namece mi se taj zakljucak
 
Ja sam strelac - jarac i verovatno imam tu antisci-u. Ali mi nije jasno kako se to manifestuje na moj karakter?
Nije mi ustvari jasno koji znak je kod mene najdominantniji poshto sam odavno ubedjena da nije strelac?

born on 23 Nov 1980 local time 10:20 am
in Belgrade, YUG U.T. 09:20
20e30, 44n50 sid. time 14:52:00

Planetary positions
planet sign degree motion
Sun Sagittarius 1°14'53 in house 10 direct
Moon Gemini 16°41'17 in house 5 direct
Mercury Scorpio 12°15'06 in house 9 direct
Venus Libra 29°09'59 in house 9 direct
Mars Capricorn 0°59'52 in house 12 direct
Jupiter Libra 4°51'32 in house 8 direct
Saturn Libra 7°06'01 in house 8 direct
Uranus Scorpio 26°11'27 in house 10 direct
Neptune Sagittarius 21°36'53 in house 11 direct
Pluto Libra 23°11'04 in house 9 direct
True Node Leo 13°43'21 in house 7 retrograde

House positions (Placidus)
Ascendant Capricorn 17°28'30
2nd House Pisces 4°30'05
3rd House Aries 16°27'00
Imum Coeli Taurus 15°27'58
5th House Gemini 7°08'03
6th House Gemini 26°20'56
Descendant Cancer 17°28'30
8th House Virgo 4°30'05
9th House Libra 16°27'00
Medium Coeli Scorpio 15°27'58
11th House Sagittarius 7°08'03
12th House Sagittarius 26°20'56

Major aspects
Sun Sextile Jupiter 3°37
Sun Sextile Saturn 5°51
Sun Conjunction Uranus 5°03
Moon Opposition Neptune 4°56
Moon Trine Pluto 6°30
Moon Quincunx Ascendant 0°47
Mercury Sextile Ascendant 5°13
Venus Sextile Mars 1°50
Venus Conjunction Pluto 5°59
Mars Square Jupiter 3°52
Jupiter Conjunction Saturn 2°14
Neptune Sextile Pluto 1°34
Pluto Square Ascendant 5°43

I nisam sigurna za one planete koje si naveo u temi moc...
 
a da li se to racuna kao konjukcija ? (orbis 5) i sta bi znacila ta konjukcija to ipak nije "pravo sunce"

Da neverovatno je tek kada vidis koja planeta ti je na Ascedentu. Mislim kod mene je konjukcija Saturna i Jupitera na ascedentu, a kao da mi je tu samo Saturn. :roll: Valjda ce se malo probiti i onaj cuveni Jupi ?! :p
 
Obratite paznju na to kada vam neke tranzitna planeta ( sporija naravno koja pravi konkretnije dogadjaje ) aktivira antisciju planete. Pa da vidite ide. Naravno ista situacija je i sa Arapskim tackama ;)
 

Back
Top