ginekoloski problem za dr

Gost
dr,moj problem je sledeci:

nisam imala odnose ali mi je sekret jakko obilan nekad beo nekad zut.i pece me dole.imala sam redovan ciklus do sada,jedino sam ovog meseca dobila 2 puta.konkretno pitanje je,posto uskoro planiram da stupim u odnose,mislim da bi trebala da se javim ginekologu.i sta mislite dali je ovo nesto strasno i da li bi ne daj boze moglo da izazove sterilnost.hvala puno.
 
Pece?Malo neubicajen opis jer uglavnom svrbi,jesi li skoro kontrolisala urin?
Imali smo skoro temu na forumu koju je postavila devojka koja kao i ti je nevina i ima ginekoloskih problema.Najbolje bi bilo da se javis ginekologu,koji ce te da te pregleda pa ce na osnovu oblika tvog himena videti da li postoji mogucnost uzimanja brisa,mada bris moze da se uzme i sa same koze.I da li je potrebno ordinirati izvesnu kremu kao vid terapije.
U medjuvremenu ti izbegavaj nosenje sintetickog vesa jer i ono moze da iziritira kozu.Sto se tice steriliteta,pa himen te stiti od infekcije,izuzev ako imas polumesecast pa postoji mogucnost ulaska infekcije,koju si mogla da dobijes i koriscenjem tudjih npr.peskira ali i brisanjem nakon upotrebe toaleta(to je vrlo cesto jer jedan deo populacije ne zna da se brise od napred ka pozadi,pa brisanjem iz pravca cmara donesu bakterije koje su normalni stanovnici creva sa cmara na ulaz vagine ili mokracne cevi).Ipak nemas razloga za brigu jer bakterije koje mogu uzrokovati se dobijaju iskljucivo seksualnim putem.
 
Anonymous:
dr,moj problem je sledeci:

nisam imala odnose ali mi je sekret jakko obilan nekad beo nekad zut.i pece me dole.imala sam redovan ciklus do sada,jedino sam ovog meseca dobila 2 puta.konkretno pitanje je,posto uskoro planiram da stupim u odnose,mislim da bi trebala da se javim ginekologu.i sta mislite dali je ovo nesto strasno i da li bi ne daj boze moglo da izazove sterilnost.hvala puno.
to sto te pece je verovatno da imas gljivice,a njih mozes dobiti i konzumiranjem antibiotika,ili ako jedes puno slatkisa i drugih ugljenih hidrata,itd
 
Anonymous:
dr,

samo da dodam da imam prilicno mnogo guste sluzi koja se cedi prilikom uriniranja. ali ne uvek. danas me je boleo desni jajnik i to se desavalo.vrlo sam zabrinuta.da li je mnogo ozbiljno?

A da ti lepo odmah ujutro odes kod ginekologa u svom Domu zdravlja ili na Studentsku ukoliko si iz Beograda. Iz licnog iskustva ti ne preporucujem da kada vidis ili cak posumnjas da se neka genitalna infekcija desava u tvom telu da cekas vec odmah...kod lekara. Kada zapustis, onda se sve teze i duze leci.
Prema tome nema vise dr ovo ili ono...ona ne moze da vidi preko racunara sta je tebi i nije ginekolog. Pravac lekar...veruj mi...ne cekaj vise.
I lepo joj reci sve i za bol u jajnicima i za sekret i za sluz.
Pozdrav i sve najbolje.
 

Back
Top