2x2GB ili 4x1GB???

Uzmi shta ti vishe odgovara mada po meni je 4 x 1 Gb poshto je necesh nadogradjivati nego cesh posle dve-dve i po godine da ubodesh DDR3 1800 MHz i vozish dalje....

I nadam se da si uzeo Q6600 sa G0 stepingom ;)
 
Slušaj bolje je 2x2,jer vista podržava do 128gb,tako nešto
evo vidi sam:
http://forums.microsoft.com/TechNet/ShowPost.aspx?PostID=474290&SiteID=17

Jel ti kontash da je 2 x 2 = 4 i 4 x 1 = 4 ?? I kazem da ce posle dve dve i po sigurno da menja mashinu na neku sa 8 jezgra i da ce DDR2 biti neupotrebljiv ?? A 2 GB u komadu je puno skuplji od 2x1 GB ( tipa 2 x 1 Gb 800 MHz koshta 50 € a 2 GB u komadu koshta 70-80 € ) Posle onih dve dve i po godine ce jednostavno da ubode DDR3 na neku drugu plochu sa nekim procesorom sa 8 jezgra....

I kad ce sad imati 4 GB to ce mu biti dovoljno za naredne dve - dve i po godine i nece mu biti usko grlo.... Usko grlo je uvek bio ( i nadam se da ne josh dugo ) ce biti Hard Disc.... Moze on da stavi i dva Raptora @ 10 k rpm u RAID0 i oni ce mu i dalje biti usko grlo a ne memorija.....
 
Koja je razlika izmedju CL5-5-5-15 i CL4-4-4-15? Sta ove vrednosti znace?

To su laterancije memorije.... I pretpostavljam da si mislio CL4 ( 4-4-4-12 ) a ne 15 kao shto si napisao....CL4 su skuplje a samim tim i bolje mada neznam dali se vidi razlika u realnom radu izmedju 800 MHz CL5 i 800 MHz CL4 na Intelu.... AMD je puno osetljiviji na laterancije od Intela....

EDIT: pogledaj ovaj thread ;)
 
Jel ti kontash da je 2 x 2 = 4 i 4 x 1 = 4 ?? I kazem da ce posle dve dve i po sigurno da menja mashinu na neku sa 8 jezgra i da ce DDR2 biti neupotrebljiv ?? A 2 GB u komadu je puno skuplji od 2x1 GB ( tipa 2 x 1 Gb 800 MHz koshta 50 € a 2 GB u komadu koshta 70-80 € ) Posle onih dve dve i po godine ce jednostavno da ubode DDR3 na neku drugu plochu sa nekim procesorom sa 8 jezgra....

I kad ce sad imati 4 GB to ce mu biti dovoljno za naredne dve - dve i po godine i nece mu biti usko grlo.... Usko grlo je uvek bio ( i nadam se da ne josh dugo ) ce biti Hard Disc.... Moze on da stavi i dva Raptora @ 10 k rpm u RAID0 i oni ce mu i dalje biti usko grlo a ne memorija.....

 
Pablo jel mozes da objasnis taj G0 steping i po cemu znas koji jeste, a koji nije ?

Procesor Core 2 Quad Q6600 je izasao u dve verzije i to sa B3 i G0 steppingom.
B3 radi na 105w,a G0 na 95w, a samim tim G0 se mnogo manje greje i mnogo je pogodniji za klokovanje. Uostalom, G0 je i noviji...
Lako se moze prepoznati koji je koji po product code-u.
Kod B3 poslednjih 5 znakova je SL9UM, a kod G0 je SLACR. To pise i na kutiji i na samom procesoru. Evo dajem primer za G0:
PROD CODE: BX80562Q6600SLACR
 
Pablo jel mozes da objasnis taj G0 steping i po cemu znas koji jeste, a koji nije ?

G0 se klokuje sa dobrim hladjenjem ( vodenim ) do 4 GHz za 24/7 a sa dobrim vazdushnim ja nebi ishao preko 3.4 GHz poshto vec tada ga je teshko o'laditi a B3 ako bi doshao do 3.2 Ghz ( sa vodenim ) imao bi srece..... I da skraticesh mu rok trajanja sa 20 na 15 godina ali ti ga posle 2-3 godine jednostavno bacish/ prodash poshto vishe nece ni vredeti....

Josh kad bi nekako mogao da na moju plochu Biostar T-Force 965PT da ubodem Penryn bilo bi savrsheno.... 1333 FSB nije problem poshto imam BIOS koji podrzava taj FSB mada nisam siguran da ce se moci ubosti Penryn... 45 nm...... 8) Onaj Q9300 bi mi bash chuchao....
 
Nije tacno nego 32-bitni OS i vista i xp podrzavaju nesto vise od 3GB memorije... a razlika je sada velika jer vista nije optimizovana i igrice ce ti slabije sljakati na njoj nego na xp za jedno 15-20%... Pravi izbor je instalirati 64-bitni XP i tako zadrzati jos neko vreme [pola godine otprilike] a zatim kada igrice izadju sa preporukom za vistu onda preci na vistu...

jedina igrica koja bolje sljaka na visti je crysis a mislim da je idiotizam zbog jedne igrice sve ovo raditi... tako su nas navukli da to nije normalno...i opet neces moci na max...
 

Back
Top