Mi deca sa stanice Zoo
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 221

Tema: Mi deca sa stanice Zoo

gugu
    Guest

Podrazumevano Mi deca sa stanice Zoo

da li neko zna gde mogu nabaviti knjigu <<mi deca sa stanice zo>?i da li mozda znate za jos neku knjigu o teskim drogama radjenim po istinitim pricama?
    p.s. samo da nisu americke medicinske gluposti!

Početnik
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

cula sam za knjigu i mnogo je hvale,ali nisam stigla da je procitam.verovatno da je mozes nabaviti kod izdavaca,a i uvek ti preostaje biblioteka ako hoces samo da procitas(ne i da kupis)

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: mi deca sa stanice zo

Citat Original postavio gugu
    da li neko zna gde mogu nabaviti knjigu <<mi deca sa stanice zo>?i da li mozda znate za jos neku knjigu o teskim drogama radjenim po istinitim pricama?
    Moci ces valjda sad na sajmu...a od knjiga mogu da ti preporucim samo "Junky"(valjda sam dobro napisala),mada je nisam citala ja nego moja najbolja drugarica...

Početnik
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Knjiga je mnogo dobra, toliko da, ako ti je ikada palo na pamet da uzmes bilo koju vrstu droge, prokleces trenutak kada ti je to uopste palo na pamet!U biblioteci je svuda mozes naci, ima je...
    Ne mogu da se setim naziva jedne knjige, takodje se radi o narkomanki koja je unistila svoj zivot, mnogo je dobra knjiga...Ako se setim naziva, javicu ti.
    Pozdrav za tebe

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Isidora
    Knjiga je mnogo dobra, toliko da, ako ti je ikada palo na pamet da uzmes bilo koju vrstu droge, prokleces trenutak kada ti je to uopste palo na pamet!
    E,i kod mene je izazvalo identican osecaj!Steta samo sto je neki ljudi koje poznajem nisu procitali pre...

cupka
    Guest

Podrazumevano

Procitala sam knjigu i bas je jeziva .Pokusaj u knjizarama ili pogledaj u biblioteci.Sa apetitom ti je preporucujem!

Cvetic
    Guest

Podrazumevano

Dnevnik uzivaoca droge ...a imena pisca, ne mogu da se setim u ovom trenutku )

Početnik
    Učlanjen
    04.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Postoji knjiga ( kao i film) koji se bavi drogom kao glavnom tematikom a pri tom, nenamerno, ispituje i reakcije okoline a to je svima poznati TREINSPOTING i KUCA DROGE

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Podrazumevano O. na T.

Tuzno,tuzno, skroz sam se smorio kad sam je chitao, ali postoji izlaz

Početnik delfina (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Melvin Bardzers je napisao "Dzank","Dnevnik uzivaoca droge"A.Krouli(to je knjiga iz malo ranijeg perioda kao i De Kvinsijeva knjiga koja se slicno zove-mislim da je u pitanju uzivaoc opijuma).Od knjiga novije generacije(koje se odnose na period od -70 pa na dalje znas-"Deca sa stanice Zo"-Christiane F.,zatim od Irvina Velsa"Treinspoting","Acid house","Ekstazi".Zaboravila sam ko je pisao "Poslednje skretanje za Bruklin"i"Rekvijem za jedan san"(skoro je uradjen film po ovoj knjizi).Kod nasih pisaca nesto na tu temu mozes naci kod M.Oklopcica"Ca.Blues"i "Metro".Mozda se nisam svih knjiga setila ali ako se setim dopisacu.Inace"Decu.."je izdala izdavacka kuca "Kairos"i mozes je skoro svuda naci iako ti vise preporucujem da potrazi hrvatsko izdanje iste knjige"Mi djeca sa kolodvora Zo"(ja sam uocila neke razlike a osim toga prevedena je sa vise duha nego ova "nasa".Ja sam knjigu procitala vise puta,iako je zapravo zapis sa magnetofonske trake na kojoj je ispovest Christiane F.a ne "prava"knjiga,mislim da je prosto neophodno da se procita-narocito mladja generacija kako bi kroz tragicnu sudbinu likova koji su u knjizi shvatili gde prestaje igra i istrazivanje sa nekim,naizgled,naivnim stvarima-lakim drogama.Ali,knjiga pleni i privlaci i ta njena privlacnost-posle skoro 30 godina je fascinantna.Ako neko deli moje misljenje volela bih da napise sta je to sto Christianu,takvu kakva je,cini prosto dragom i neodoljivom i sta je to sto vuce citaoca da knjigu procita vise puta?

Obećava
    Učlanjen
    02.12.2007.
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Mi deca sa stanice Zoo

Ne znam za vas ali meni je ta knjiga vrh,ako imate neki komentar pisite:-P

Iskusan Sibil Vejn (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: Mi deca sa stanice zoo

OBOZAVAM JE!!!...stvarno,to mi je omiljena knjiga...5 godina sam opsednuta njom...Kristijana...Detlef...vreme i mesto u kome su odrastali,taj odvratan geto...sve je savrseno opisano.
    Gledala sam film,ali nije nista posebno.
    Procitala sam da je mrtva,i izbedacila se nevidjeno,ali ziva je u stvari,ima sina.

Obećava Electra. (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

mnoooogo dobra knjiga...preporucila bih je svakome bez obzira na godine,interesovanja...ne znam ko moze ostati ravnodusan kada je procita....iako je proslo puuuuno vremena od kad sam je procitala cesto se prisecam...pogotovo onog pocetka,odnosno uzroka...

Obećava
    Učlanjen
    02.12.2007.
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Sibil Vejn Pogledaj poruku
    OBOZAVAM JE!!!...stvarno,to mi je omiljena knjiga...5 godina sam opsednuta njom...Kristijana...Detlef...vreme i mesto u kome su odrastali,taj odvratan geto...sve je savrseno opisano.
    Gledala sam film,ali nije nista posebno.
    Procitala sam da je mrtva,i izbedacila se nevidjeno,ali ziva je u stvari,ima sina.
    Ej pa i ja sam cula da je mrtva,ali drago mi je sto sam lose informisana

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Ne samo da sam je pročitala, nego sam je i kupila, da je imam i da mogu stalno da je čitam...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio 9087 Pogledaj poruku
    Ne znam za vas ali meni je ta knjiga vrh,ako imate neki komentar pisite:-P
    Изем ти генерацију која као једини утисак о књизи може да каже: ''Врх, брате!''

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

ćuti kad ne dodaše i ekstra!

Zainteresovan član ShiShmiShaRka (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Pročitala sam je u petom razredu osnovne škole i do dan danas ne vidim čemu tolika oduševljenost njom... knjiga je dobra, ne poričem, ali nije ‚‚vrh‚‚.
    Na veliku žalost sveta većina mladih danas sve što su uzeli u ruke od knjiga jesu Mi deca sa stanice Zoo i Angus, Tanga i vatanje :/
    Što si tiče ‚‚vrh, brate‚‚ ‚‚extra‚‚ i sličnog - ljudi koji razmišljaju govore, ljudi koji ne razmišljaju nemaju šta da kažu. oni koji nemaju šta da kažu govore bilo šta što bi dalo utisak da imaju šta da kažu. tako ćete čuti razgovore koji će se celi sastojati samo od ‚‚e, brate, pazi priča mi spike tipa ovo ono **** palac a ja znači kao extra vrh i sve‚‚ U zadnje vreme je popularna umetnost da dugo pričaš a ništa ne kažeš.

Učlanjen
    14.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Izvini,ali mnogo si toga rekla,a maltene nista vezano za temu...
    ''Mi deca sa st.Zoo'' i te "Angus..." su dva sveta, i nemaju iste citaoce,uglavnom.Znam,jer sam i sama obe procitala,i znam kakav je utisak koja ostavila na mene...NE MOZES da ih stavljas u isti kos,znas...

Zainteresovan član ShiShmiShaRka (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

nisam ih ja stavila u isti koš, navela sam ih u istom kontekstu samo zbog ličnog iskustva sa mladim osobama koje su, većinom, SAMO čitale te dve i slične knjige tipa tipično tinejdžerske i ‚‚narkomanske‚‚

Obećava
    Učlanjen
    28.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Procitala sam knjigu pre nekoliko godina i ne mogu reci da sam nesto preterano odusevljena,mislim da ima mnogo boljih knjiga koje su mnogo poucnije za mlade.Naravno,valja je procitati.

Primećen član ofelija (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Procitala sam tu knjigu dok sam bila mala...ne znam da li je bila poucna ali je svakako tada bila zanimljiva...Uostalom takve knjige tj takve teme su uvek mac sa dve ostrice..
    Sto se tice "vrh" zaista nemam komentara...Cek, ne imam ustvari: UZAS!!!!

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ne znam, nisam citala.... cini mi se da svaka generacija koja to uradi obavezno i otvori temu o tome
    popularnim stvarima prilazim sa dodatnom dozom skepticizma

Učlanjen
    14.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Ova knjiga i nije bas toliko popularna...Cak je izazivala i uzasne skandale u celoj Evropi nakon objavljivanja.Vecini se ljudi gadi da je uopste pogledaju,a kamoli procitaju...:???:Mada,ima kultni status,a kako i ne bi...

Zainteresovan član slightsigh (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Kako neko pomenu prije, ta knjiga je mac sa dvije ostrice.. Neki je procitaju pa uzasnuti pricama nikada ne pomisle da se upuste u taj svijet. Jedna druga grupa (znam nekoliko primjera) se odusevi i pronadje nesto primamljivo, produhovljeno i dobro u tom svijetu gdje misle da vlada pravo drugarstvo i krenu tim putem ne znajuci sta ih ceka.
    Sto se mene tice nisam protiv zabrane knjiga, ali ja tu knjigu ne bih dozvolila mom djetetu da cita zbog upravo pomenutih razloga.

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Radio stanice
    Autor jelena81 u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.03.2015., 11:26
  2. NS RADIO STANICE
    Autor DOKONI UM u forumu Srbija
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 18.08.2009., 19:11
  3. RADIO STANICE ZA LOV