Sin bolesno vezan za majku i ona za njega

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Aleksandra79

Početnik
Poruka
6
Cao svima! Da li ste ikada bili u situaciji ( pitanje za zenski deo) da vas voljeni, dragi, bude toliko vezan za svoju majku, da jednostavno ne znate kako da se izborite sa tim? Po njegovim recima ja sam na prvom mestu, ali mama mu je takodje najbolji prijatelj. Koliko sam puta cula razgovore izmedju njih dvoje mogla sam da zakljucim da se sa njom o svemu savetuje, pa cak i o nasoj vezi. Ona voli sve da zna, a on kao konj trci ka njoj, da joj sve isprica! Izvinjavam se na recniku, ali sam opasno isfrustrirana! A ne daj Boze, da kazem nesto lose za mamicu! ha ha Najgore od svega sto tek treba da se vencamo, a moj buduci suprug bi hteo da razgovaramo sa njegovom mamom kako, sta i gde! Da li to uopste ima smisla! Pre svega uvek sam bila izuzetno samostalna i nezavisna osoba da bih sada tek tako pocela da polazem racune tamo nekoj! Ni moja rodjena majka mi se nikada nije mesala u zivot!
Molim Vas, svi koji imate slicno iskustvo, pomozite. Ne znam sta da radim i kako da se postavim i ponasam u situaciji!!!!!

P. S. A tek da ne pricam o obostranom slanju poruka izmedju sina i majke, kao da mu je ona zena a ne ja!!!
 
Не желим да те разочарам, али познајем неколико мушкараца (више или мање) везаних за своју маму и ниједан то није променио након венчања.
Ја сам сигурна да бих то покушала да сасечем у корену да сам у таквој ситуацији. Не бих могла да живим тако јер сам као и ти самостална и не волим да ми се ико меша у живот...
Мислим да то мораш да средиш на почетку или још боље пре почетка брака:!: јер после је углавном касно.
 
Hm ako je tako jednog dana ce mozda ona biti ta koja ce potencirati na vasem raskidu ako joj se nesto zameris i verovatno uspeti da ubedi sina da je u pravu pa se slazem sa forumasima da treba da resis sve pre braka. Mislim lepo je biti blizak sa majkom ali dopisivati se sa njom i pricati joj svaku sitnicu koja ti se desi...je malo jezivo.
 
Dvoje su par a troje je vec guzva. Neko iz te kombinacije mora da ide, a koliko mi se cini tesko da ce to biti njegova keva. Ja bih ti rekla da se manes cele price, jer ta veza izmedju njih tesko da ce puci. Mada meni taj odnos koji si navela izmedju njih dvoje vec prelazi u patologiju.
 
Aleksandra,
to sto opisujes je zaista veliki problem.
Tu ne bi valjala nikakva svadja, ali razgovor je prosto nepohodan pre vencanja.
Narocito je komplikovano, ako majka nema svoga partnera vec zivi zivot svoga sina.

Posle vencanja je potrebno majci supruga dati vremena da se navikne na novu situaciju.
Ako se postavis mudro, mozes imati od nje konkretne pomoci, ali ni u jednoj varijanti ne bi bilo pametno planirati zajednicki zivot.
Znaci, po mome shvatanju i iskustvu, nepohodno da ste vas dvoje totalno materijalno i stambeno nezavisni.

U svakom slucaju sve sto radis, radi polako, strpljivo i kulturno.
Pozdrav
 
Ја сам сигурна да бих то покушала да сасечем у корену да сам у таквој ситуацији

Тешко да снајка може да промени однос који се формирао пре двадесет и нешто година... Па нису мама и син глина да неко трећи може да падне с неба и да их их обликује и промени...

Нисам баш паметна шта бих саветовала. За решавање ове ситуације треба јако много мудрости..
Никако не ривализирати са мајком (јер ћеш извисити ти, а не она), не показивати љубомору.... Можда је најпаметније увући се будућој свекрви и постати са њом ''сестра слатка''...
Кад их не можеш победити - онда им се придружи!
 
Cao svima! Da li ste ikada bili u situaciji ( pitanje za zenski deo) da vas voljeni, dragi, bude toliko vezan za svoju majku, da jednostavno ne znate kako da se izborite sa tim? Po njegovim recima ja sam na prvom mestu, ali mama mu je takodje najbolji prijatelj. Koliko sam puta cula razgovore izmedju njih dvoje mogla sam da zakljucim da se sa njom o svemu savetuje, pa cak i o nasoj vezi. Ona voli sve da zna, a on kao konj trci ka njoj, da joj sve isprica! Izvinjavam se na recniku, ali sam opasno isfrustrirana! A ne daj Boze, da kazem nesto lose za mamicu! ha ha Najgore od svega sto tek treba da se vencamo, a moj buduci suprug bi hteo da razgovaramo sa njegovom mamom kako, sta i gde! Da li to uopste ima smisla! Pre svega uvek sam bila izuzetno samostalna i nezavisna osoba da bih sada tek tako pocela da polazem racune tamo nekoj! Ni moja rodjena majka mi se nikada nije mesala u zivot!
Molim Vas, svi koji imate slicno iskustvo, pomozite. Ne znam sta da radim i kako da se postavim i ponasam u situaciji!!!!!

P. S. A tek da ne pricam o obostranom slanju poruka izmedju sina i majke, kao da mu je ona zena a ne ja!!!


To što se tebi tvoja majka nije mešala u život ne znači da ti je prednost, niti da je njemu mana što je on vezan za svoju majku. Taj odnos će sigurno ostati takav kakav jeste, samo ti treba da se zapitaš da li si spremna da ga takvog prihvatiš.
 
Cao svima! Da li ste ikada bili u situaciji ( pitanje za zenski deo) da vas voljeni, dragi, bude toliko vezan za svoju majku, da jednostavno ne znate kako da se izborite sa tim? Po njegovim recima ja sam na prvom mestu, ali mama mu je takodje najbolji prijatelj. Koliko sam puta cula razgovore izmedju njih dvoje mogla sam da zakljucim da se sa njom o svemu savetuje, pa cak i o nasoj vezi. Ona voli sve da zna, a on kao konj trci ka njoj, da joj sve isprica! Izvinjavam se na recniku, ali sam opasno isfrustrirana! A ne daj Boze, da kazem nesto lose za mamicu! ha ha Najgore od svega sto tek treba da se vencamo, a moj buduci suprug bi hteo da razgovaramo sa njegovom mamom kako, sta i gde! Da li to uopste ima smisla! Pre svega uvek sam bila izuzetno samostalna i nezavisna osoba da bih sada tek tako pocela da polazem racune tamo nekoj! Ni moja rodjena majka mi se nikada nije mesala u zivot!
Molim Vas, svi koji imate slicno iskustvo, pomozite. Ne znam sta da radim i kako da se postavim i ponasam u situaciji!!!!!

P. S. A tek da ne pricam o obostranom slanju poruka izmedju sina i majke, kao da mu je ona zena a ne ja!!!

Jesi li njemu rekla sve to? Kakav ocekujes brak ako sada imate problema.Sjedi sa njim i pokusajte da rijesite.Sve ispricaj sta ti smeta,kao i on,pa vidite da l' moze il' ne moze:)
 
А највећа је фора што 99% жена којима смета та везаност мужева за мајке, на исти начин вежу своје синове за себе, и тако у круг...

E Bogi svaka cast, oteo si mi reci iz usta.
I jos nesto ne razumem, cemu uopste nova tema, ovo je ladno moglo da ode na "svekrve"
 
Iz licnog iskustva (a problem nije ni malo naivan) resi situaciju pre braka, ali po svemu sudeci neces mnogo postici jer je gospodja mama naucena da se za sve pita a mislim da ces joj tek u braku sa njenim sinom ti biti glavna konkurencija. Ako si spremna da vam se u brak mesa treca osoba a ti se onda udaj za njega ali da ti pravo kazem ja bih sada u ovim godinama debelo razmislila da li bih ponovila istu gresku jer treba da imas konjske zivce:-?:-?:-?:-?
 
А највећа је фора што 99% жена којима смета та везаност мужева за мајке, на исти начин вежу своје синове за себе, и тако у круг...

Ta tvrdnja uopste nije tacna. Ja svoga sina ucim da u zivotu bude samostalan i da sam donosi odluke a ako mu ustreba pomoc moze uvek da mi se obrati, ali ja da odlucujem umesto njega to - ne
 
Ta tvrdnja uopste nije tacna. Ja svoga sina ucim da u zivotu bude samostalan i da sam donosi odluke a ako mu ustreba pomoc moze uvek da mi se obrati, ali ja da odlucujem umesto njega to - ne

Ubedjena sam da svaka majka, roditelj uopste zeli da mu dete kad odraste bude samostalno i odgovorno, nesto drugo je tu u pitanju.
Neke zene od svojih sinova naprave debile samim svojim postojanjem. Moja svekrva na pr. nikad sinu, iliti mom muzu nije nametala svoje misljenje tako da ga je ubedjivala u nesto. Imala je sasvim drugi sistem. Ako je bila rec o bilo kojoj drugoj zeni, ne samo o meni, ako ta zena na pr. nije bila fizicki dovoljno snazna za neke odredjene poslove, moja svekrva je nije kritikovala vec je pocinjala pricu o sebi, kako na primer posle porodjaja nije lezala kao klada u krevetu duze od tri dana vec je sebe prisilila nadljudskim naporima da ustane i radi najteze fizicke poslove, znaci sve zavisi od volje pojedinca.
Prvo dete sam dojila godinu dana, njen komentar je bio da sam divna i pozrtvovana, ali da ce dete biti kasnije previse osetljivo na svaku hranu, drugo dete sam zbog bolesti dojila samo dva meseca, njen komentar je bio da nisam umela da se dovoljno pazim i da ce takodje biti preosetljiv jer je premalo sisao. Hvala bogu nije bila u pravu ni prvi ni drugi put, ali ne bih volela da sada pisem o tome kakve sam muke imala da muzu objasnim da nije moja krivica svaki put kada dete u obdanistu dobije grip ili bilo koju deciju bolest.
Uh, odvratno mi je sve ovo, bolje da nisam ni pocela, rekoh ovo je ipak tema za "svekrve".
 
Žene, stvarno ste neverovatne.
Kao muškarac, moram da vam kažem da je situacija vrlo jadna.
Jadna, zato što taj njen budući muž nikad neće biti muškarac, nego veliko mamino dete.
Veza između majke i sina je stvarno nešto posebno, ali ona vremenom mora da dobije neku drugu formu od ove koju žena opisuje.
Ovo ne da je nenormalno, nego joj ništa lepo ne predviđam.
I stvarno me nervira kad pročitam vaše savete tipa: paaa, teeeško ćeš, probaj, vidi....
Ona će se udajom za njega samo zarobiti.
Go for it, sister, ako te to baš pali, ali imaćeš mnogo problema i poniženja.
Razumem ja da ti njega voliš, ali ti ako se udaš za njega, nikakva prava nećeš imati.Nikad nećeš biti supruga u pravom smislu reči.
Osim ukoliko ga ne ubediš da živite podalje od mame. To je po meni jedina šansa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top