Nero rezanje

MonteCarlo

Zainteresovan član
Poruka
129
Skinuo sam neki film velicine 1, nesto GB i hocu da to nareze na dva diska posto na jedan ne moze da stane.medjutim neznam kako da to uradim jer nigde ne vidim tu opciju na Neru.Imam Nero Burtning ROM 6,3,1,18.Kad oznaci9m film i kliknem na burn izadje prozor i pise da disk nema dovoljnu velicinu.Inace rezem na obicnom CD jer nemam DVD rezac.
 
Када хоћу да нарежем податке на ЦД помоћу овог програма, да ли морам да укључим и опцију "Verifying the compilation". Ја сам је укључио, али након што ми је нарезао на ЦД податке ово верификовање траје целу вечност. Нарезао ми је на ЦД податке за минут-два, а ово верификовање од само 2% траје већ 15 минута.
 
Када хоћу да нарежем податке на ЦД помоћу овог програма, да ли морам да укључим и опцију "Verifying the compilation". Ја сам је укључио, али након што ми је нарезао на ЦД податке ово верификовање траје целу вечност. Нарезао ми је на ЦД податке за минут-два, а ово верификовање од само 2% траје већ 15 минута.

Ne moras-ja sam tu opciju iskljucio odavno i nikakvih problema s diskovima nisam imao....
 
Retko šta režem i pre neki dan napunim prazan dvd slikama i filmovima čisto da oslobodim malo mesta na disku i odradim defragmentaciju. Od tada u exploreru mi ne radi desni klik nego izlazi ovako nešto:

aaapv1.jpg


Zna li neko o čemu se radi, mislim vidim o čemu se navodno radi ali kako da ga 'opravim?

Inače, pun mi je komp onih virusa za fleševe ali ne verujem da se o tome radi...
 
Uradila, ne pomaže, sve je isto. Restartovala, ne vredi. Izgleda moram da deinstaliram Nero, a to mi dao serviser i sad mi žao :confused:

Neki predlog pre toga? Mada računam da nedostatak ovog fajla ume praviti veće probleme, ionako win neće da startuje ni u safe modu, ne razumem baš najbolje kako restore funkcioniše ali odnosi se na operativni sistem? Tj. vratilo bi taj fajl ako ga restorujem na pre, recimo, dve nedelje?
 
@Nešto

START > All programs > Accessories > System Tools > System Restore
...
BTW. A te viruse koje si napatila bi morala da očistiš, kao i samu fleshku, jer kad ti jednog dana dokrajče komp, onda ćeš morati da radiš reinstall celog OS, pa ti sad vidi šta ti se više isplati. ;)
 
Poslednja izmena:
Ma pokušala sam, uvek se vraća. Osim toga, ne pamtim da mi jen eko doneo fleš a da nije imao bar neki viruščić. Radila sma i restore, i to iz safe moda, ima izuzetno uzak izbor checkpoint-a??? i ne vredi, opet isto, i da obrišem Nero izgleda bi bilo isto, ko zna šta se dešava. Yebote treba mi kontext meni :confused: :confused: :confused:
 
To su ozbiljniji problemi mislim da biš trebala instalirat neki antivirus program i skenirat PC cjelog ukoliko se tjekom skeniranja nadje nametnik i pobrišeš ga i kao sto kazes "vrati se" ponovo probaj zapamtit o kojem je registry-ju ili fajlu riječ i googlaj malo dali ima negde tema o tom fajlu i kako da ga se riješi.

Druga solucija da zaobidješ probleme napravi particiju diska i pobacaj sve važne stvari na njega zatim formatiraj disk na kojem su ti Win i instaliraj nove jer ako ti tako nastavi radit može ti uništit system toliko da ga vise neceč moći ni pokrenut normalno.

Pa vidi šta ti paše možda znas i sama sta bi bilo najbolje :)
 
Pa i ne mogu da ga pokrenem kako treba često neće ni safe mod da startuje.

Nisam htela da ga skeniram jer je prepun virusa pa obično kad ga čačne AV onda padne i sistem, kao što se upravo dešava, ne mogu ni da pristupim particijama jer me pita kojim bih programom da ih "otvorim" :confused: sad sam se smorila imam posla na kompu :( i baš mi ne treba da ga nosim u servis. Sve i da imam instalacione diskove (a imam neki štrokavi) nemam gde da prebacim fajlove sa C.
 
Imaš kakav memory stick,ice box ili bilo šta prenosno da na to prebaciš fajlove?? makar nekog od drugova da pitaš da ti posudi dok ne središ Win pa lako te važne podatke vratiš na komp.
 
Jel možes da instaliraš Alcohol 120%? i narežes si DvD-e valjda on nece imat virusa. Ako uspijes narezat DvD ignoriraj taj Nero pošto ti je samo nevolje donio radije si stavi fajlove koje su tebi vazni na DvD,a to što misliš da biš mogla pokupit neki virus na DvD 10% je šansa jer virus se treba pokrenut da bi se išta inficiralo zato pazi šta stišćeš.
 
Problem je što je ovaj virus (sad ga našla na netu, navodno se prenosi putem mail-a a ja sam ga donela na flešu) najpre zaboden na D particiju i evo sad vidim da je i D pun svačega (muzika??? :eek: ), tačno ću morati da ga nosim, al' se plašim da mi ne obrišu elaborate i čuda :(

Hvala u svakom slučaju ;)
 

Back
Top