Wireless - Opsta diskusija.

Hm,ne znam sto bi pucao kes na Dlinka ,kad mozes uzeti makinu kao sto je Ovislink 5460 + Sabacki grid 24 (sada se valjda zove ReinkJet :D).Ovis ti je 55 eura i mnogo je dobar,a ova antena ti je sigurno jeftinija nego bilo koja takva antena (valjda negde oko 2800).
+ sto Ovis vidi uvek i nodove na koje nema sanse da se okacis,al naravno malko cimnes antenu i tu je :D
 
a kako se odbraniti od groma kad mi je antena na cevki koja je oko 4 metra iznad krova?


I ja bi da postavim antenu na krov ali se plasim groma. Jel moze neko da napise ovde koliko je to rizicno, dali je uzemljenje jako bitno ili moze i bez uzemljenja.
Ja recimo poredim antenu za wireless i antenu za TV. Ova za TV nije uzemljena i stvarno se retko desava da je nekome udario grom u TV.
 
Imam AP i hteo bih da postavim antenu na krov, ali plasim se groma :) Jel moze neko da kaze koliko je to rizicno, dali je uzemljenje antene jako bitno ili mogu i bez uzemljenja. Ja Wireless antene poredim sa antenama za TV koje nisu uzemljene i retko se desava da nekome udari grom u TV. Recite mi sta vi mislite o tome...
 
Laptop mi hvata neki wireless koji je "unsecured netvork" pa se na njega konektujem za "dz", signal mi je "Very Low" a kad ga podignem blize prozoru ( potkrovlje) pojaca signal, u pitanju je centar grada ali svakako nemam nameru da sufujem po netu na krovu zgrade ili merdevinama.Dali neko zna sta i gde da nadjem da bih prikljucio neku eksternu antenu za laptop koji u sebi ima wireless a do totalne opticke vidljivosti mi treba 4m?
 
Laptop mi hvata neki wireless koji je "unsecured netvork" pa se na njega konektujem za "dz", signal mi je "Very Low" a kad ga podignem blize prozoru ( potkrovlje) pojaca signal, u pitanju je centar grada ali svakako nemam nameru da sufujem po netu na krovu zgrade ili merdevinama.Dali neko zna sta i gde da nadjem da bih prikljucio neku eksternu antenu za laptop koji u sebi ima wireless a do totalne opticke vidljivosti mi treba 4m?


Ja bi razmislio da kupim neki AP koji bi bio zakacen na taj free net a laptop onda konektujes na svoj AP. Mislim da se neki APi mogu konfigurisati da rade kao repeateri znaci samo prosledjuju podatke (u tvom slucaju laptop na AP pa onda on repeat na free net i obrnuto...)
Druga solucija ti je opet AP na free net, a laptop umrezis sa APom preko UTP kabela.
A treca najskuplja solucija ti je da kupis dva APa. Jednoga konektujes na free net, a drugoga povezes UTP kabelom sa prvim APom. Lap top konektujes bezicno na drugi AP...
 
Ima dlink access point, dwl g700 mislim da mu je oznaka, evo isti takav meni stoji na terasi,povezan unutra do moje sobe do mog kreveta utp kablom, a na njega stavljena dlink usmerena antena i ona isto tako nakačena na vrh od drvenih merdevina za krevet na sprat. I sve to bez ikakve zaštite.

A signal hvatam odbijeni od radnje koja se nalazi na nekih 60 metara vazdušne linije.
Naravno, mreža je moja i sve je enkirptovano sa uključenim mac adres filterom ali uglavnom radi.
zadovoljava moje potrebe :D
 
Kod mene je signal low nekih 31% neko mi rece(belfabio) na forumu da ce tako nizak signal uticati na brzinu i na konektovanje medjutim ja to bas i ne primjecujem dok provajder kaze da to neme nikakve veze vazno je da mogu da se konektujem.Kad god je neko nevreme grmljavina meni signal sa 52% padne na nekih 30%.Moje pitanje je da li zaista tako nizak signal utice na brzinu i da li mogu nekom jacom antenom pojacati signal ili je to sve do provajdera?
 
Kod mene je signal low nekih 31% neko mi rece(belfabio) na forumu da ce tako nizak signal uticati na brzinu i na konektovanje medjutim ja to bas i ne primjecujem dok provajder kaze da to neme nikakve veze vazno je da mogu da se konektujem.Kad god je neko nevreme grmljavina meni signal sa 52% padne na nekih 30%.Moje pitanje je da li zaista tako nizak signal utice na brzinu i da li mogu nekom jacom antenom pojacati signal ili je to sve do provajdera?

Pa sve zavisi kakavu opremu sad imas,nisi bas nista o tome napisao,aj pisi pa da ramatra vece :D
 
Kod mene je signal low nekih 31% neko mi rece(belfabio) na forumu da ce tako nizak signal uticati na brzinu i na konektovanje medjutim ja to bas i ne primjecujem dok provajder kaze da to neme nikakve veze vazno je da mogu da se konektujem.Kad god je neko nevreme grmljavina meni signal sa 52% padne na nekih 30%.Moje pitanje je da li zaista tako nizak signal utice na brzinu i da li mogu nekom jacom antenom pojacati signal ili je to sve do provajdera?

jacom antenom i kracim kablom od antene do compa ili nekog vanjskog prijemnika kao sto je AP

a slab signal moze biti i do predajnika tvog ISP-a
 
Da ne zna kako da razbijem WEP kljuc :)
Poludjecu na ovu Minu-Montsky........ komsija stavlja prvo sifra - njegova firma - 3 mjeseca opucam mu net a ima neki masinu od neta ,skidalo je to 400-500kb/sec , stavi WEP kay , 3 dana ja mozgam sta je stavio, saznajem mu datum rodjenja itd,itd i stavio sifru,ime svoje majke heheh :) . Mjesec ipo mu opucam net....... I od prosle nedelje je stavio novi a koji to treba da saznam :)
 

Back
Top