Wireless - Opsta diskusija.

To mi je jasno za dugmence i za njegovu f-ju...
ali zar to nije isto kada ga iskljucim i iz napajanja???
AP mi se napaja preko UTP kabla...
Nego mi je mrsko da se pentram na krov po ovom vremenu ( pogotovo shto je krov kosi i bash sklizak ) i da ne daj Boze posle pishu o meni kao o suicidnoj licnosti...
 
e ljudi... uzeo sam laptop... ima wireless...
i reko...ajd probam negde da se konektujem... bilo gde...
prvi probam, jok... drugi jok... i treca sreca... konektujem se!
i radi mi net! cisto tako.... otkud to?
sta je to uopste? bre... evo i sad sam preko toga... hoce mi stici odnekud racun 8) hehe
 
Hehe ... što ja volim te besplatne mreže :mrgreen:

To je verovatno neki komšija koji ima wireless ruter tu negde u blizini. Ili neki wireless access point ili tako nesto. I to bez nijedne moguće enkripcije i zaštite.

Ne verujem da je neka mreža od nekog provajdera. Moguće je čak i da se nalaziš izmedju neke daljne mreže ( izmedju nekih usmerenih antena ) ali mislim da bi to bilo enkriptovano nekako.


Tako da, dokle god je besplatno koristi. Nemoj nikako da pokušavaš da upadaš u mrežu, komp itd itd. Onda ćeš biti otkriven i otići će kako je i došlo;)
 
hehe ... :lol:

uz svaku Dlink antenicu ti dodje jedan mali dio ( nastavak ) koji na jednom kraju ,,muški,, a na drugom ,,žeski,,. Znači kao običan produžetak za kabal od 5 cm samo što na sebi ima odvod za uzemljenje. Uzmi neki provodnik , od 2,5 ili 4 i jedan kraj stavi na taj produžetak a drugi stavi na gormobransku traku za uzemljenje, koju verovatno imaš na krovu :)
 
Onda ti je najbolja kombinacija D-link access point i D-link usmerena antenica ...

Kod nas je dosta skupo ... u srbiji je jeftinije ;)

Ap otprilike oko 60 eur i antenica isto tako :)

I onda usmeris antenicu prema nekoj kuci gde mislis da ima wireless i ako možeš, nakačiš se :)

I da, moras imati opticku vidljivost :D
 

Back
Top