Wireless - Opsta diskusija.

postavi adresu u local area networks da ti bude npr 192.68.1.55 snimi to.
potom preko explorera,opere ili koji vec pretrazivac koristish pishi u polje za unos adrese 192.168.1.1
potom ce ti traziti user name i pass username ti je admin i pass admin i tu su ti kompletne opcije o AP.samo pazi shta cackash da neshto ne zeznesh...
 
kako videti koga od provajdera ima u etru?

Pa prvo zavisi koja ti je antenica. Koje pojačanje ima itd itd ....

Npr ja sa štapnom antenicom od 18 Db hvatam signal od iste takve koja se nalazi na plaži. Dobro , jes da je 7 % ... al jbg ... Dok npr sa usmerenom mozes samo da uhvatis u tom pravcu gde je ona okrenuta i do njene maximale.
Sa običnom antenicom an access pointu ( ona mala fabrička veličine 10 cm ) nećeš uhvatiti ništa. Skoro ništa.

A da bi video koga od provajdera ima .... Udji u podesavanja access pointa i pronađi site survey. Ako ne mozes da udjes u access point , idi na internet , nadji program koji se zove ipscanner ( ili neki drugi koji će skenirati sve IP u mreži ) , nadji adresu access point.a ( prvo probaj od 192.169.0.1 -> 192.168.0.254 , pa onda 192.168.1.1->192.168.1.254 ) , pa kad nadjes , pristupi mu preko internet explorera ( ili nekog drugog pretrazivaca ) obicno su ti username i pass admin admin , pa onda nadji site survey
 
Meni je sa ovislinkom startna adresa 192.168.100.252. Sve u svemu to ce ti biti negde u manualu napisano i tebi ostaje samo da sebi stavis ip +/-1 od fabrckog na ap-u. Ali ti u stvari nisi napisao ni sa cime bi skenirao :) Imas sigurno negde scan opciju i onda to ssid ime toga sto nadje jednostavno ukucas u googlu i videces ko je to.Naravno ako imas karticu onda samo odes u scan for wireless networks na wireless konekciji u control panel/network connections. Sifru neces imati dokle god je ti ne stavis,al u svakom slucaju ako koristis ap,stavi sifru.

A i sve u svemu mozes mozda navatati i neki komsijski lan pa da lepo imas net za dzabe :D
 
Nesto se otkacilo na mom wireless-u........CARNet Bandwidth Metar


Vaša trenutna brzina prijenosa podataka iznosi:

7.32 Mb/s

što znači da možete prenositi podatke brzinom od 937.03 kB/s s našeg poslužitelja.

33.6 kb/s dial-up
56 kb/s ISDN
128 kb/s ISDN
384 kb/s DSL/Cable/UMTS
768 kb/s DSL/Cable
1024 kb/s DSL/Cable/HSDPA
2048 kb/s DSL/Cable
3072 kb/s DSL/Cable
5120 kb/s DSL/Cable
7496.2 kb/s Vaša veza



Ponovite test


CARNet Bandwidth Metar
 
Pa prvo zavisi koja ti je antenica. Koje pojačanje ima itd itd ....

Npr ja sa štapnom antenicom od 18 Db hvatam signal od iste takve koja se nalazi na plaži. Dobro , jes da je 7 % ... al *** ... Dok npr sa usmerenom mozes samo da uhvatis u tom pravcu gde je ona okrenuta i do njene maximale.
Sa običnom antenicom an access pointu ( ona mala fabrička veličine 10 cm ) nećeš uhvatiti ništa. Skoro ništa.

A da bi video koga od provajdera ima .... Udji u podesavanja access pointa i pronađi site survey. Ako ne mozes da udjes u access point , idi na internet , nadji program koji se zove ipscanner ( ili neki drugi koji će skenirati sve IP u mreži ) , nadji adresu access point.a ( prvo probaj od 192.169.0.1 -> 192.168.0.254 , pa onda 192.168.1.1->192.168.1.254 ) , pa kad nadjes , pristupi mu preko internet explorera ( ili nekog drugog pretrazivaca ) obicno su ti username i pass admin admin , pa onda nadji site survey

сигнал ти је само 7%:shock::shock::shock:
 
сигнал ти је само 7%:shock::shock::shock:


Ne ... Ja kažem da mogu da ,,vidim,, tu mrežu , za koju znam da je antenica na plazi ( T-mobile HotSpot ) sluzi za povezivanje na internet dok si na plazi , a koristis username i pass koji imas za obican net. Ili ako nemas to , koristis dopunu za tel od 5 eur.

Nisam probao da se nakaćim na nju , ali kazem da mogu da je vidim kao mrezu ... i još dosta drugih koje su po gradu ;)
 
Ne bih da se hvalim,al redovno prebacujemo 12 Mbps u infrastructure modu,b/g standard,trendnet + mikrotik + sektor antene na nodu,ja imam 5460,24 Sabac antenu :D Desi se sa vremena da se vide i cifre kao sto je 2.25 MB/s,vecinom ide oko 1.2MB/s :D

Lepo posluzi kad je lokal jak :)
 
Ne ... Ja kažem da mogu da ,,vidim,, tu mrežu , za koju znam da je antenica na plazi ( T-mobile HotSpot ) sluzi za povezivanje na internet dok si na plazi , a koristis username i pass koji imas za obican net. Ili ako nemas to , koristis dopunu za tel od 5 eur.

Nisam probao da se nakaćim na nju , ali kazem da mogu da je vidim kao mrezu ... i još dosta drugih koje su po gradu ;)

аха ти ти преко телефона нешто мутиш
 
imam jedno pitanje...
posedujem AP Planet 4033 i kada zelim da udjem u podeshavanja shifra koja je bila za pristup vishe nije ista....senilan nisam,lud nisam ( bar doktori tako kazu,osim ako me ne lazu ) .. te me zanima kako da resetujem podeshavanja na fabricko???
Probao sam da resetujem AP iskljucivshi ga iz struje i to jednom cak 24h , medjutim i dalje je isto...
AP mi je na krovu a ne penje mi se za dzabe ako ne moram...pa ako neko ima sugestije neka se javi...
 

Back
Top