Wireless - Opsta diskusija.

Flat 512 X neograniceno 512/128 Kbps 1350 Din/mesecno
Flat 768 X neograniceno 768/192 Kbps 1550 Din/mesecno
Znači van pameti kakve monopoliste imamo ovde :roll: zemljo otvori se...

Sa wireless-a pobegoh na ADSL, a šta da radim sa njihovom štrokavom, a poskupom opremom, nemam pojma. Možda da bacim :confused:
Više od godinu dana agonije i za*ebavanja od strane prokletih, bezobraznih smradova. Amin.
 
E, majstori, kako sa laptopom da se prikačim na taj bežični internet? Imam ludilo od laptopa, neki Acerov sa WLAN 802.11b/g. Predajnik je možda 500 metara vazdušne linije, šta mi još treba od opreme i da li mogu krovnu antenu za TV da iskoristim i kao antenu za vatanje signala?! Ako mogu, kako ja taj kabl da "raščerečim", pa jedan da ide u TV, a u drugi u laptop ili već gde treba da ide? I, uostalom, da li mi išta od toga treba, ili mogu pomoću ove kartice u kompjuteru već sada da se prikačim na taj bežični internet.

I da li ima besplatnog bežičnog interneta, osim u kafićima, galerijama, hotelima i fensi mestima?

Inače, nalazim se na Karaburmi, u Beogradu.
 
:lol::lol::lol:

hehehehehe ..... ali ludilo .... :lol::lol::lol:

i još acer.ov 8) .... :lol::lol::lol:

pa jednostavno probaj , da li mozes sa laptopom da uhvatis taj signal.

A to sa antenom .... ta za tv ..... :lol::lol::lol: ... prvi put cujem tako nesto .... :lol::lol::lol:

Pa .... ne verujem da je predajnik tako jak da moze 500 metara da daje signal .... osim ako nije neka usmerena antena bas prema tvojoj kuci .... ili signal izmedju 2 antene ,,prolazi,, vazdusnom linijom preko tvoje kuce .... ( ili malo pored , neke usmerene antene imaju ugao od 30 stepeni ... )

a ako nije nista od navedenog , onda ti treba jedna usmerena antena od 50 eur u proseku i a.p. od isto toliko ( u proseku :P ) pa podesavanja , pa kacenja ..... pa kablovi ....

A ciji je taj predajnik. Ako je od nekog internet provajdera , onda lepo odes kod njih i oni ti sve to nameste. Naravno , prihvatis da koristis njihov internet ... bla bla bla ...
 
E, majstori, kako sa laptopom da se prikačim na taj bežični internet? Imam ludilo od laptopa, neki Acerov sa WLAN 802.11b/g. Predajnik je možda 500 metara vazdušne linije, šta mi još treba od opreme i da li mogu krovnu antenu za TV da iskoristim i kao antenu za vatanje signala?! Ako mogu, kako ja taj kabl da "raščerečim", pa jedan da ide u TV, a u drugi u laptop ili već gde treba da ide? I, uostalom, da li mi išta od toga treba, ili mogu pomoću ove kartice u kompjuteru već sada da se prikačim na taj bežični internet.

I da li ima besplatnog bežičnog interneta, osim u kafićima, galerijama, hotelima i fensi mestima?

Inače, nalazim se na Karaburmi, u Beogradu.

krovnu antenu cesh teshko moci da iskoristish jer nije pravljena ni za isti oseg frekvencija a niti kabl utp ili usb nemoz` razdvojiti tako da ti sluzi prenos.
kad asi vec pukao za laptop pukni i 40-50 jevreja za antenu,mada mozesh i sam da ih napravish.imash na netu gomile primera ant.rucnih izrada.
 
e ovako jel zna neko kako da npr. gledam preko satelita uzhivo ili mozhda preko web kamere??? Npr. one kamere shto stoje na semaforu ili tako neshto, znate na shta mislim xP
To sam chuo da mozhe al ne znam kako xD
Ae neka neko odgovori u skorijem roku :cry:
 
Uzmimo hipotetički da imam zverinu laptop, prilagođen i konfigurisan za bežični internet. Da li je moguće da se bez bilo kakvih drugih komponenti (antena) prikačim na bežični internet? Šta su preduslovi (blizina predajnika, rotiranje laptopa u prostoru, iznošenje laptopa na terasu, itd.). Možda su pitanja laička, ali tako je to kada vlada zavera ćutanja, pa veliki wireless majstori niti pišu knjige, niti pišu tutorijale, već se ponašaju kao nindže i uspostavljaju zajednicu u kojoj vlada zavera ćutanja.
 
Onaj telefon, tako malen da nestane u ruci, a sa njim zoveš nekog u Americi! Njemu ne treba ni mrežna kartica, ni ruter, ni antena. A laptop ima i karticu za bežični internet i inegrisanu antenu i ... prc! Sad ispada da su opet potrebne neke dodatne antene, kablovi i ostale džidže-bidže! Pa zašto se onda zove bežični internet, ako se koriste kablovi?! Evo, uskoro će čitav Njujork da bude pokriven internet signalom, i to besplatnim, a mi ovde još u nekom kamenom dobu sa žicama i krovnim antenama!
 
Postoji jedna fora da uhvatis besplatni bežični internet ako ima blizu predajnika. Stavi ga negde blizu vode , i u tu vodu stavi 10 ak starih ( moze i novih ) baterija od 1,5 V AAA ...

I dodji sa laptopom pored toga , i kreni da ga vrtis u krug ( dobro bi bilo kad bi imao onu malu kancelarijsku stolicu , pa da se vrtis istom brzinom ) ... I nakon 10 krugova probaj da nadjes signal , trebalo bi da ima 100 % :)
 
Problem je sto laptop nema usmeren signal i wifi na njemu sluzi samo za kucni wlan i za kacenje na razne hot-spotove,tako da u velikoj vecini slucajeva mozes slobodno da zaboravis na kacenje na nekog provajdera,jedino ako kojim slucajem nemas na lapu i izlaz za antenu,a ja na to jos nisam naleteo :D

Ima nesto sto radi ko i mobilni, Wimax je to,isto radi na odbijanje signala,a 802.11 b/g nije wimax i zahteva usmeren signal bez prepreka (iako nekad radi i kroz njih :D )

Zar u Uzicu nema bezicna mreza Uzice bez zice? Mislim da su wifi mreze najbolja fora koja postoji za kacenje na net,naravno zavisi jel se ocekuje prihvatljiv internet ili ,ono sto se meni najvise svidja, prednosti lan-a.... Pogledaj http://wireless.uzice.net/
 
Onaj telefon, tako malen da nestane u ruci, a sa njim zoveš nekog u Americi! Njemu ne treba ni mrežna kartica, ni ruter, ni antena. A laptop ima i karticu za bežični internet i inegrisanu antenu i ... prc! Sad ispada da su opet potrebne neke dodatne antene, kablovi i ostale džidže-bidže! Pa zašto se onda zove bežični internet, ako se koriste kablovi?! Evo, uskoro će čitav Njujork da bude pokriven internet signalom, i to besplatnim, a mi ovde još u nekom kamenom dobu sa žicama i krovnim antenama!

Pa, ti se preseli u New York, jeee...
 
Najnoviji modeli baterija za laptopove drze sat vremena, maksimum sat i po. Ja sam htela da kupim opremu za wireless internet bez obzira sto kod mene kuci nema signala, htela sam da kupim opremu pa da koristim wireless internet kad idem negde pa ponesem laptop da ga koristim bez prikljucka u struju. Medjutim,za samo sat vremena koliko drzi baterija stvarno ne mogu nista da uradim na internetu.
 
:lol:

meni baterija drzi 2 sata :lol:

ali dobro , ionako nista ne bi mogla da uradis sa tom svom opremom bez struje ....

svakako ti treba struja za tu opermu.

A inače ako nadjes negde hot spot onda ti je dovoljna wlan kartica

ma koji q ja ovo pisem .. :?
 

Back
Top