Sta bih mogao da treniram od borilackih vestina?

hehe,
Milos se sali,al neka...

edukuj se prvo,utrosi par meseci na gledanje filmova,jet lija,brus lija(nema veze sto je uglavnom prevazidjen al gledaj) stivena sigala...jest to su samo filmovi,...djeki cena... itd...

pa pogledaj malo ozbiljnije neke diskove o borilackim vestinama,malo ultimat borbe i slicno,..il borbe kik boksera,boksera,judista karatista...

pa onda se odluci,...

Uzmi svakako u razmatranje i Ninjutcu Blaze Nastove,i Wing Chun kung fu ...

naravno neko rece judo,to moze biti dobro ako te zanima da ojacas,opet neko rece udaracke vestina tu ti je wing chun jak ,...
Ki aikido Jeremic Milana je prelep i vrlo mocan...(rad sa katanom,stapom...)

pa opet,razlicite borilacke vestine preferiraju razlicita resenja za borbu...
odmah da ti kazem da je svaka odbrambena vestina zapravo vrlo opasna...jer odbrana je u kontra napadu to jest u okretanju situacije,sto rece jedan moj sensei"fazon je da budes u boljoj poziciji" i to je to.

dakle ako biras vestinu kojom ces se baviti ceo zivot,onda to svakako znaci da nije gubljenje vremena da pregledas materijal i par nedelja i da obidjes barem desetak sala...

Pozdrav
 
hehe,
Milos se sali,al neka...

edukuj se prvo,utrosi par meseci na gledanje filmova,jet lija,brus lija(nema veze sto je uglavnom prevazidjen al gledaj) stivena sigala...jest to su samo filmovi,...djeki cena... itd...

pa pogledaj malo ozbiljnije neke diskove o borilackim vestinama,malo ultimat borbe i slicno,..il borbe kik boksera,boksera,judista karatista...

pa onda se odluci,...

Uzmi svakako u razmatranje i Ninjutcu Blaze Nastove,i Wing Chun kung fu ...

naravno neko rece judo,to moze biti dobro ako te zanima da ojacas,opet neko rece udaracke vestina tu ti je wing chun jak ,...
Ki aikido Jeremic Milana je prelep i vrlo mocan...(rad sa katanom,stapom...)

pa opet,razlicite borilacke vestine preferiraju razlicita resenja za borbu...
odmah da ti kazem da je svaka odbrambena vestina zapravo vrlo opasna...jer odbrana je u kontra napadu to jest u okretanju situacije,sto rece jedan moj sensei"fazon je da budes u boljoj poziciji" i to je to.

dakle ako biras vestinu kojom ces se baviti ceo zivot,onda to svakako znaci da nije gubljenje vremena da pregledas materijal i par nedelja i da obidjes barem desetak sala...

Pozdrav

Da li mozes da mi objasnis kakve su vestine Ninjutcu Blaze Nastove i Wing Chun kung fu,nesto osnovno?
 
Ja bih se slozio sa prvim postom drzareta i zutim carom. Kljucno za bavljenje je da rascistis na pocetku sa motivom vezbanja. Moze neki klub da ti se svidi cisto zbog atmosfere i ekipe koja dolazi, takodje nije svejedno imas li takmicarskih ambicija ili ne, da li je kljucan ralizam u primani ili ne, egzoticnost, kulturolosko-folklorni momentat...

Kada sve to dobro razmislis i definises, trebalo bi da se malo prosetas po onim klubovima koji tis e cine interesantnim i razmotris da li bi mogao da zamislis sebe u tom okruzenju, a onda da napravis izbor i pocnes. U sustini, niko ti e brani da treniras par stvari paralelno, ali to zahteva ozbiljnu posvecenost i trud, naravno, ako imas ambicije da u tome postignes neke vise domete.
 
Bitna stvar je i mesto u kome zivis. U Beogradu i Novom Sadu imas veoma sirok spektar, dok u manjim mestima ne.
Probaj ovim redom:
1.Pogledaj filmove,snimke,malo teorije na internetu...
2.Kad od prilike budes video sta te zanima,pogleda da li toga imas u okruzenju
3.Posetis sale(preporucljivo bi bilo ispratiti par treninga jer se ne radi na svakom isto),popricas sa vezbacima,trenerima...
4.Probas par treninga.Sto je vec neko rekao mozes probati i vise istovremeno.
5.Odluka

Ovo je neko moje misljenje.Ljudi koji su duze u svetu borilackih vestina slobodno nek prokomentarisu.Primam svaku kritiku.
 
Ja bih ti preporucio da uzmes u obzir i ekonomski faktor treniranja borilackih vestina.Prosecna mesecna clanarina u nekoj skoli u Beogradu je oko 1000-1600 dinara.To je OK ,svaka vrsta obrazovanja,ucenja se placa.Ali ako neki ucitelj vrsi pritisak na tebe da odmah u sto kracem roku kupis neki kimono (koji kosta izmedju 50-150 eura,zavisno od kvaliteta),zato sto se taj isti ucitelj nalazi u dilu sa tom kompanijom koja prodaje sportsku opremu i za svaki prodati kimono dobija procenat od te kompanije.I ako mu ni to nije dovoljno nego ti trazi da odmah u sto kracem roku platis clanstvo u toj skoli,a clanstvo se takodje krece oko 20 eura i ako ti jos uvaljuje kojekakve ambleme,grbove kluba po ceni od 10 ili 15 eura,a ti jos nisi ni poceo da treniras a vec ti je IZNUDJENO pod raznim izgovorima vise od 100 eura,bezi od takvih licemera.Ako su ti odrali kozu jos na pocetku,dok nisi stekao ni zuti pojas,sta mislis sta ce biti kasnije?Par mojih poznanika je doguralo do crnog pojasa u trenerci i majici ! Veruj mi kojekakvi egzoticni rekviziti i kimona za treniranje u mnogim borilackim vestinama ti nisu ni potrebni.
Ne budi ovca i ne dopustaj da te sisa bilo koja budala.
Pozdrav
 
Neka ti moralni,karakterni i opsti ljudski kvaliteti nekog ucitelja budu osnovno merilo prilikom izbora borilacke vestine.Jednostavno receno nadji nekog cestitog i postenog coveka,kojem ce zaista biti i stalo da te necemu nauci,koji ce voditi racuna o tvojoj bezbednosti prilikom treninga i koji te nece pljackati.Ako nadjes takvog ucitelja,onda i nije mnogo vazno sta treniras,takav ucitelj ce napraviti nesto od tebe.
 
Ајде ја да се надовежем.
Почео бих нешто рекреативно да тренирам, првенствено због кондиције. Тако да и мене занима коју вештину препоручујете за стицање кондиције?
И још нешто, имао сам проблема са лигаментима колена, па ме занима и колико је за мене безбедно да тренирам неку борилачку вештину.
 
Ајде ја да се надовежем.
Почео бих нешто рекреативно да тренирам, првенствено због кондиције. Тако да и мене занима коју вештину препоручујете за стицање кондиције?
И још нешто, имао сам проблема са лигаментима колена, па ме занима и колико је за мене безбедно да тренирам неку борилачку вештину.

Pomalo se razumem u sportsku i ostalu medicinu,tako da ti iskreno savetujem,da dok ne resis probleme sa ligamentima ne treniraniras nikakvu borilacku vestinu.Posle ces vec videti.Ovo bih preporucio i najboljem prijatelju.
Pozdrav
 
Ne bi bilo lose da zatrazis savet od neke osobe koja je zavrsila Fakultet Fizicke Kulture,ili da odes u neki ozbiljan Fitnes centar,gde ces se posavetovati sa kvalifikovanom ,strucnom osobom,koja ce ti dati neki program vezbi,koje nece pogorsati tvoje zdravstveno stanje,a ipak ce ti poboljsati kondiciju.A ne bi bilo lose ni da pre svega zatrazis savet od svog lekara.
 
Imam 14 godina,i zanima me sta bih mogao da treniram od borilackih vestina?

Pa zavisi da li se lozis na Sigala, Brusa Lija, Van Dama.... :lol:

11crackkickthrow.jpg

bruceleedigital.jpg

c88683hp705.jpg
 

Back
Top