Koji je put laksi?

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Pitanje za oba pola
Da li je lakse:
- Preci sa drugarstva na ljubav
ili sa ljubavi na drugarstvo?


A drugo pitanje opet vezano za prvo..
Ako se prelazi sa drugarstva na ljubav da li je ta ljubav
jos cvrsce vezana ili?

A ako se prelazi sa ljubavi na drugarstvo
da li u tom slucaju DRUGARSTVO isto
kao da se dvoje nisu zabavljali uopste?


Crveno mi je bitnije nego plavlje...
 
Pitanje za oba pola
Da li je lakse:
- Preci sa drugarstva na ljubav
ili sa ljubavi na drugarstvo?


A drugo pitanje opet vezano za prvo..
Ako se prelazi sa drugarstva na ljubav da li je ta ljubav
jos cvrsce vezana ili?

A ako se prelazi sa ljubavi na drugarstvo
da li u tom slucaju DRUGARSTVO isto
kao da se dvoje nisu zabavljali uopste?


Crveno mi je bitnije nego plavlje...


Ja ti mogu reci za ovo plavo,
nisam verovala u drugarstvo posle ljubavi,
ali se ispostavi da mi je bivsi decko,
najbolji prijatelj, kog imam i potpuno sam sigurna
da ne postoje nikakve emocije izmedju nas,
vec pravo prijateljstvo, kao da se, nikada nismo,
ni zabavljali.
A, za crveno, ne znam sta da ti kazem, nemam iskustva.
 
Ja ti mogu reci za ovo plavo,
nisam verovala u drugarstvo posle ljubavi,
ali se ispostavi da mi je bivsi decko,
najbolji prijatelj, kog imam i potpuno sam sigurna
da ne postoje nikakve emocije izmedju nas,
vec pravo prijateljstvo, kao da se, nikada nismo,
ni zabavljali.
A, za crveno, ne znam sta da ti kazem, nemam iskustva.

A otkud znas ili otkud mozes biti sigurna da je on samo drug sa tobom?
Mozda covek ceka ponovonu priliku da bude sa tobom..
Takvi su muskarci..
Pogotovo ako si ga nogirala..
 
Drugarstvo posle ljubavi moze da funkcionise ako je jedna od strana i dalje zainteresovana za vezu, pa koristi drugarstvo da ostane u blizini.

Tesko da moze biti pravog prijateljstva, jer sam raskid veze oznacava da necije prisustvo vise nije pozeljno.
 
Pitanje za oba pola
Da li je lakse:
- Preci sa drugarstva na ljubav
ili sa ljubavi na drugarstvo?


A drugo pitanje opet vezano za prvo..
Ako se prelazi sa drugarstva na ljubav da li je ta ljubav
jos cvrsce vezana ili?

A ako se prelazi sa ljubavi na drugarstvo
da li u tom slucaju DRUGARSTVO isto
kao da se dvoje nisu zabavljali uopste?


Crveno mi je bitnije nego plavlje...

Sa ljubavi na drugarstvo - skoro pa NEMOGUĆE... Osim ako odluka o tome nije obostrana, ako su dvoje bili kratko zajedno, ako nema jakih emocija između njih, ili, ako ništa drugo, neke erotske hemije... U tom slučaju je svaki pokušaj stvaranja prijateljstva posle ljubavi čist fijasko...
Sa drugarstva na ljubav - može biti, može biti i dobro, može da se produbi i ''prointimizira'' ljubav, razumevanje, poštovanje, poverenje... Ali opet - to samo ako su emocije dovoljno jake za taj prelazak, obostrane...
Ako nisu, ako je samo neka fikcija da se veza pokuša, može biti pogubno po drugarstvo...
A posle pokušavanja ljubavi u takvom prijateljstvu, vraćanje na stari stadijum je - ''cigančenje''...
Dakle, ne uleteti u to iz radoznalosti, iz očaja, iz dosade, iz raspusnosti, iz uobrazilje,... već dobro razmisliti...

Eto, to je moje mišljenje, sasvim određeno. Možda sam i rekla nešto što ti je prihvatljivo.
 
Posle veze nikad ne moze da bude pravo drugarstvo-intenzivno...imam par bivsih sa kojima sam dobra ali to je to...nema druzenja...
Lakse je uci u vezu iz drugarstva ali moje iskustvo je uzas... bili extra prijatelji pa u vezi... pa kraj i sad ni cao na ulici... ma debil ... i to je on mene ostavio.... verovatno sam nesto zgresila ali se debil nikada nije udostoio da mi kaze sta???... ma ko mu j... mamu...
 
Posle veze nikad ne moze da bude pravo drugarstvo-intenzivno...
Lakse je uci u vezu iz drugarstva ali moje iskustvo je uzas... bili extra prijatelji pa u vezi... pa kraj i sad ni cao na ulici... ma debil ... i to je on mene ostavio.... verovatno sam nesto zgresila ali se debil nikada nije udostoio da mi kaze sta???... ma ko mu j... mamu...
Evo, naučili smo da je sinonim za druga — debil :D
 
Možda može, ako su oboje shvatili da nisu dobri zajedno, ali da su ok kao oratci. Mada ja ne znam takve primere u životu, ali kada teoretišem to mi je jedini mogući put da dvoje budu prijatelji nakon veze.
A drugarstvo, pa veza. Može i mislim da ne mora da znači da će veza biti bolja. Ipak, ljudi se drugačije ponašaju prema ljubavnicima nego prema ortacima. Vide se druge strane ličnosti.
Ne može se tražiti pravilo u ponašanju.
 
veza - sex = drugarstvo

veza - sex = duplo golo :)

Crveno mi je bitnije nego plavlje...

Kad kazesh 'preci na ljubav' je l` to mislish na sex? Inache, nemam iskustva ni sa crvenim ni sa plavim .. niti sam ikada preko drugarstva usla u vezu, niti sam posle veze zadrzala drugarstvo. Moj ex muz mi je po razlazu rekao, valjda da bi nam olaksao celu stvar, a mozda i reda radi .. ne brini, ostacemo prijatelji .. reko`, ti meni nisi bio prijatelj ni dok smo bili u braku, i zato chisto sumnjam .. i bi tako ..
 
Posle veze nikad ne moze da bude pravo drugarstvo-intenzivno...imam par bivsih sa kojima sam dobra ali to je to...nema druzenja...
Lakse je uci u vezu iz drugarstva ali moje iskustvo je uzas... bili extra prijatelji pa u vezi... pa kraj i sad ni cao na ulici... ma debil ... i to je on mene ostavio.... verovatno sam nesto zgresila ali se debil nikada nije udostoio da mi kaze sta???... ma ko mu j... mamu...

Podrzavam...
Sto bi se ponovo vracala na staro..
 
Kod mene sve moze u oba pravca, al' ne zavisi to samo od mene. Jel' tako? Tako je. :-)
Inace, divno se druzim sa momcima koji su prvo kao bili zaljubljeni u mene, mada su to retko inteligentni muskarci. Dalje, divno je kad se iz drugarstva ili prijateljstva rodi zaljubljenost i ljubav, jer je odnos cini mi se trajniji, da se izrazim tako glupavo, jer je prijateljstvo cvrsci temelj od zaljubljenosti. Ovi drugi ako ne umeju da postanu prijatelji, a to se cesto desava, sve puca kad opijenost prodje. Jel' tako? Tako je.
 
®:
Evo, naučili smo da je sinonim za druga — debil :D

Pa naravno da je debil, osoba koja jednostavno prestane da te zove, ponasa se ko da nista nije bilo...
Evo zasto ja nisam pristalica druzenje pa veza...
Prica ide ovako: on i ja se znamo nekih 5-6 godina, iz vidjenja... pocinjemo da se druzimo nekih 2 godine... pa posle toga intenzivno druzenje 6-7 meseci, cujemo se svaki dan vise puta, vidimo svako vece... u tom druzenju ja sam njemu ispricala kako sam ja ludo zaljubljena u nekog momka, kako bi svakog prevarila sa njim... izlazimo zajedno svaki vikend i on gleda kako se ja ponasam... jednom sam iz sprdnje izasla sa nekim tipom na pice(bila nesto ljuta na tog bivseg kojeg sam volela) i taj tip sl. vikend poceo da prica kako smo mi u vezi...meni doticni kaze sto mu ne kazes da niste?... a ja kazem necu, hocu malo da ga za.ebavam... i onda mi u gradu(doticni(debil) i ja) i meni pridje neki lik... u tom taj sto misli da smo u vezi mene pita ko ti je taj, a ja kazem brat... i ovaj debil se zgrozi...i kako onda stvoriti poverenje...

I posle svega toga se on upusti samnom u vezu...
 

Back
Top