Najveca tragedija ljubavi je...

RadeS

Zainteresovan član
Poruka
141
"Najveca tragedija ljubavi je svakako u tome sto ona nikad nije uzajamna. Kad volimo - nismo voljeni, a kad smo voljeni - ne volimo. nikad se ne desava da su osecaji i ceznja podjednako snazni." - MORAVIA

U to se sam se uvjerio jer u zivotu imam osobu koju neizmjerno volim, i zbog koje mi je gotovo sve na ovom svijetu postalo daleko manje znacajno. Ne zelim da je izgubim, a ipak ne osjecam se voljenim. Kao da joj sva moja iskrenost i ljubav ne znaci previse, tesko joj je da mi kaze i najmanju rijec njeznosti, bilo sta sto upucuje na stanje njenih osjecanja. Ne znam, mozda sam i ja djelimicno mentalno bolesna osoba i trazim previse, brinem ni zbog cega, ali je ipak jasno da posvecenost i snaga osjecanja nisu istog intenziteta tako da onaj gore navedeni citat najbolje odslikava sta je ljubav, bar kod mene...

A ni ova misao Woody Allena ne zaostaje po genijalnosti:

„Вољети је патити. Да би се избјегла патња једно мора да не воли. Али тада једно пати што није вољено. Тако да вољети значи патити, не вољети значи патити. Патити значи патити. Бити срећан је вољети. Значи бити срећан је патити. Али патња нас чини несрећним. Због тога, бити несрећан једно мора да воли, или воли да пати, или пати због превише среће. Надам се да схваташ ово.“ Вуди Ален

Ne znam, mozda je problem u tome sto ja ne mogu da se igram sa osobom do koje mi je stalo, da se pravim nezainteresovan, pomalo bezosjecajan da bih joj dao motiv da se trudi oko mene...

Jbg cudni su ljudi i previse razliciti, tako da je san o pravoj iskrenoj ljubavi samo glupa bajka koju gotovo niko ne ostvari... Nadam se da sam u krivu...
 
Kad volim onda ne stignem ni da primetim koliko me neko voli, al' to na neki nacin pokaze vreme. Toliko sam ispunjena da automatski imam utisak da mi je sve uzvraceno visestruko. I meni je bozanstveno.
Mislim da patnja ipak dolazi samo od povredjene sujete i ega, nije to strasno, nego se treba uzdici.
 
Usput da pitam koji je najbolji nacin iz ugla djevojke da je dovedem do orgazma? Kombinacija svega ili napipavanje pa sta joj prija, mada mi je problem sto ni ona sam ne zna sta joj prija (kaze sve:), a i gotovo da nema pojma sta je orgazam pa se nekako osjecam kao da tapkam u mraku:)
 
Sad ću ja malo da ti filozofiram na temi. Tj. neću ja već Hese. :-)
Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš.
Ona te proganja zato što bežiš od nje.
Ne moraš bežati, ne moraš je se bojati.
Moraš voleti...
Dakle, voli patnju.

Nemoj joj se odupirati, nemoj bežati od nje.
Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mržnjom.
Tvoja mržnja je to što ti nanosi bol i ništa drugo.
Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne učiniš time...
 
Sad ću ja malo da ti filozofiram na temi. Tj. neću ja već Hese. :-)
Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš.
Ona te proganja zato što bežiš od nje.
Ne moraš bežati, ne moraš je se bojati.
Moraš voleti...
Dakle, voli patnju.

Nemoj joj se odupirati, nemoj bežati od nje.
Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mržnjom.
Tvoja mržnja je to što ti nanosi bol i ništa drugo.
Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne učiniš time...

Hese je toliko genijalan da me svaka nejgova recenica impresionira. Stepski vuk mi je ionako omiljena knjiga koja me svakim novim citanjem sve vise odusevljava:) A ovaj citat je nesto sto odslikava dio moje licnosti, kao i mnogi drugi istog autora.
 
Sad ću ja malo da ti filozofiram na temi. Tj. neću ja već Hese. :-)
Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš.
Ona te proganja zato što bežiš od nje.
Ne moraš bežati, ne moraš je se bojati.
Moraš voleti...
Dakle, voli patnju.

Nemoj joj se odupirati, nemoj bežati od nje.
Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mržnjom.
Tvoja mržnja je to što ti nanosi bol i ništa drugo.
Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne učiniš time...

Ovo je odlichno recheno! A za Hesea necu ni da komentarishem, zna se...:)
 
"Najveca tragedija ljubavi je svakako u tome sto ona nikad nije uzajamna. Kad volimo - nismo voljeni, a kad smo voljeni - ne volimo. nikad se ne desava da su osecaji i ceznja podjednako snazni." - MORAVIA

U to se sam se uvjerio jer u zivotu imam osobu koju neizmjerno volim, i zbog koje mi je gotovo sve na ovom svijetu postalo daleko manje znacajno. Ne zelim da je izgubim, a ipak ne osjecam se voljenim. Kao da joj sva moja iskrenost i ljubav ne znaci previse, tesko joj je da mi kaze i najmanju rijec njeznosti, bilo sta sto upucuje na stanje njenih osjecanja. Ne znam, mozda sam i ja djelimicno mentalno bolesna osoba i trazim previse, brinem ni zbog cega, ali je ipak jasno da posvecenost i snaga osjecanja nisu istog intenziteta tako da onaj gore navedeni citat najbolje odslikava sta je ljubav, bar kod mene...

A ni ova misao Woody Allena ne zaostaje po genijalnosti:

„Вољети је патити. Да би се избјегла патња једно мора да не воли. Али тада једно пати што није вољено. Тако да вољети значи патити, не вољети значи патити. Патити значи патити. Бити срећан је вољети. Значи бити срећан је патити. Али патња нас чини несрећним. Због тога, бити несрећан једно мора да воли, или воли да пати, или пати због превише среће. Надам се да схваташ ово.“ Вуди Ален

Ne znam, mozda je problem u tome sto ja ne mogu da se igram sa osobom do koje mi je stalo, da se pravim nezainteresovan, pomalo bezosjecajan da bih joj dao motiv da se trudi oko mene...

Jbg cudni su ljudi i previse razliciti, tako da je san o pravoj iskrenoj ljubavi samo glupa bajka koju gotovo niko ne ostvari... Nadam se da sam u krivu...

procitala sam samo ovu prvu moravijinu recenicu i odmah sam se pobunila:). jer, naprosto, to nije tacno :).
 

Back
Top