...sirom zatvorenih ociju....

Svakome treba verovati....ako dokaze da je vredan poverenja...ali samo do odredjene mere.
Ja verujem da svi imaju enorman potencijal da te izrade najgore mogutje da ni ne mozesh da se opametish koliko,samo neki usled spleta okolnosti to nisu uradili a drugi jesu.
Nikome ne treba verovati stopostotno.
 
Dopada mi se tema...
Ja mislim da generalno imam problem sa davanjem poverenja ljudima, iako to ne izgleda tako... Ja velikim naporom ili nekim čudom steknem poverenje u osobu da joj kažem nešto najdublje intimno... Ovde, na ovoj temi, bar sam ja to tako doživela, ne podrazumevam pod ''poverenjem'' to da nekome ispričam šta mi se desilo, već kako se osećam... Nekoliko je puta možda bila situacija takva da me nadođe neki talas otkrivanja najdublje Sebe, ali to su bili takvi trenuci... specifični... pokrenuti nekim događanjima... time što bih došla do ivice svojih nemira... ili možda, čak, alkoholom :)...
Inače ne mislim da sam neiskrena time što postoji neka rezerva u meni, neka bude i najsitnija prema ljudima koje zaista volim, ali postoji i ne mogu je osporiti... a najgore mi je što je se ne mogu ni rešiti, toliko je deo mene...
Dešavalo mi se nekad da osetim poverenje prema potpunom strancu, možda stoga jer znam da je samo prolaznik i da se nećemo sresti...
Postoje samo dve osobe u koje imam 99% poverenja da im ispričam sve, jedna od njih je moja majka, drugi nije član porodice (ni šire familije, ni komšiluka :) ), ali čak postoje i granice koje stavljam svojoj majci...
Dešava se da me neko na neko vreme izvuče iz školjke, ali jedna reč me povredi, jedan gest (a više ih bude) i vrati me onda, ne u školjku, nego u potpunu tamu nepoverenja prema svim ostalima, i krivima i nedužnima...
 
vjerujem i u vjeri pretijerujem
ti si jedno najobičnije isfrustrirano šovinističko naklapalo, što si i u tekstovima u blogu pokazao. Već su ti brisani postovi mržnje i ogavnosti na nacionalnoj osnovi i iskreno se nadam da imaš nemirne snove. Niko nije uspio da se od potencijalno intrigantnog i inteligentnog forumaša u mojim očima stumba u jednu ovakvu prikazu. Uživaj u tome, noguće da je dio jedne od tvojih misija, da te ne gotivim.

Toliko, bode mi oči ovo proseravanje s ijekavicom.
 
a kake ti to strašne tajne kriješ, crrno dete..?

Tajna je tajna, kad je dvoje znaju, onda je 50% tajna... I tako dalje...
''Tajne su tu da ih neko nasluti'', peva Balašević...
I još: ''... postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...''

Pa znaš, svašta bih ti sad odgovorila...
Mislim da ja nisam upotrebila reč ''tajna'', prečuo si/prečitao...
Govorila sam o nekim stanjima duše... i nekim mislima koje se iz nekog razloga ne dele olako sa ljudima, bez obzira na to koliko nam bliski bili...
A tajne svako ima...
Ne mora da to bude nešto krupno... a pogotovo ne strašno...
 

Back
Top