TERETANA

dragan93

Zainteresovan član
Poruka
185
Zanima me koje teretane imaju u bgu znao sam da ima jedna koja kosta 300 din al sam zaboravio ime mozda neko zna za nju?? I zanimaju me teretane u opstini savski venac HVALA
 
Zanima me koje teretane imaju u bgu znao sam da ima jedna koja kosta 300 din al sam zaboravio ime mozda neko zna za nju?? I zanimaju me teretane u opstini savski venac HVALA

da nisi malo premlad za teretanu? Ti si jos u razvoju sacekaj do 15-16godine bar ako neces do 18-21... Jos uvek se razvijas ne bi bilo dobro trenirati jer ako budes pogresio vezbe moze da se desi da poremetis rast kostiju i zakrzljas... i da s*ebes kicmu itd...:roll:

nemoj raditi vezbe za ledja to ti sigurno mogu reci...

najbolje ti je radi sklekove/zgibove/trbusnjake i eventualno kasnije malo propadanja...:wink::wink:
 
Nikad nisam isla u teretanu pa cu da postavim par glupih pitanja... Jel se placa mesecno ili dnevno>? Ako se placa mesecno, koliko puta nedeljno mozes da ides u teretanu i na koliko sati dnevno? Da li u teretani postoji neki trener koji bi ti rekao sta i kako da radis(ne mislim licni trener koji te bodri svaki put kad ti prekipi i koji se placa, nego ono kad odes prvi put da te malo posavetuje)? To bi bilo to za pocetak:-D
 
trebalo bi da mozhesh da placash i mesechno i dnevno...mada ,to,kao i vreme posecivanja zavisi od teretane..npr,kod mene mozhesh da budesh non stop..u vecini postoji trener,a sad,kakav je,sve zavisi od mesta na koje idesh..mada bi svaki trebao da ti preporuchi shta mozhesh da radish,a da ti ne shteti...
 
Угавном се плаћа месечно, а шта се тиче самих термина, тренера и сличног то је у свакој теретани другачије па питаш.Не знам где све има теретана у БГ, али у сваком случају изабери ону која ти је најближа за почетак да би могла редовито долазити.
 
Imam ideju kakva je teretana AS :) Isao sam pre 4-5 godina u nju. E pa ovako, koliko me secanje sluzi uslovi su dobri, dakle cela teretana je u ogledalima, na vise nivoa je (sad kako je to sada rasporedjeno to ne znam), ima solidan izbor sprava (bicikle, trake i sl. e sad da li se traka ili nesto placa posebno, sto je slucaj u nekim teretanama, to ne znam). I takodje ima fin izbor bucica (mada imaju malo cudan redosled u tezinama, ali to je kod tezina za koje sumnjm da ces ti koristiti). To bi bile predosti teretane AS. E sad idemo dalje, mislim da mana ima dosta, ali ne bih da budem suvise kritican posto znam ljude koji rade tamo. U svakom slucaju ocekuj da ce gazda teretane da te muva :D A da... ne sumnjam da ces se naslusati raznih prica i predavanja s njegove strane, a one vezane za trening vrlo cesto nece imati veze s zdravim razumom (to je bar moje misljenje) naravno to se odnosi na neka njegova predavanja o profesionalnom treningu, koja se inace sva (to je moje verovanje) zasnivaju na znanju iz casopisa koji se danas mogu kupiti na trafikama, mada to ne znaci da ti neces imati priliku za dobrim treningom, cak suprutno kao devojka kazda te teretane ce biti tu svaki put kad pucnes prstima. Trenutno je Instruktor u teretani jedan Sloba, zaista ne bih mogao nesto vise da ti kazem o njemu, ne znam ni da li je zavrsio neku skolu ili nesto. Mislim da sam dovoljno rekao.
Zaboravih, da kazem atmosfera u teretani je ranije bila jako dobra, vrlo cesto sam prekidao trening jer sam se toliko smejao da nisam mogao da vezbam. Naravno to je bilo kad sam ja vezbao, verujem da dosta tih ljudi vise ne vezba tu, mada ono sto moram napomenuti jeste da u svakoj teretani u kojoj sam vezbao je bila super atmosfera. Tako da nemoj misliti, a tamo ce me gledati gomila ovakvih ili onakvih tipova i devojaka.
 
Hvala na ovako detaljnom odgovoru:-)

Ja u principu hocu da krenem u teretanu cisto malo da se zategnem i vezbala bih uglavnom na kardio spravama. U stvari sam prvo htela da kupim orbitec al racunam bolje da odem prvo da vidim kako cu se snaci u teretani da ne dajem za dz pare za spravu ako ne mogu sebe da nateram da vezbam.
A ogledala... Nisam ni znala da ih ima u teretanama... Cemu pa ona sluze, da se gledam kako skapavam?:-D Neka fala:-)
Hehehe znaci gazda je glavni frajer tamo:-P E vidis dobro si pokrenuo to pitanje oko atmosfere... Bas me interesuje kakvi likovi idu u teretanu? Naravno, znam da ih svuda ima raznih, al kako se uopste oblaci za teretanu, meni nekako logicno da obuces nesto najbezveznije sto imas-ipak u tome skakuces, znojis se itd... Al kad sam malo posecivala sajtove u potrazi za idealnom teretanom(mada sam sad zakljucila da je najidealnija-najbliza:-)), vidim svi nesto skockani, pa mi nista nije jasno... Il je to samo bilo za fotosesn:-D Bas lepo sto u teretani vlada prijateljska atmosfera, ja mislila svako vezba za sebe, niko ni sa kim ne prica. I da... Jel glupo ici sam u teretanu?:oops:
 
Hvala na ovako detaljnom odgovoru:-)

Ja u principu hocu da krenem u teretanu cisto malo da se zategnem i vezbala bih uglavnom na kardio spravama. U stvari sam prvo htela da kupim orbitec al racunam bolje da odem prvo da vidim kako cu se snaci u teretani da ne dajem za dz pare za spravu ako ne mogu sebe da nateram da vezbam.
A ogledala... Nisam ni znala da ih ima u teretanama... Cemu pa ona sluze, da se gledam kako skapavam?:-D Neka fala:-)
Hehehe znaci gazda je glavni frajer tamo:-P E vidis dobro si pokrenuo to pitanje oko atmosfere... Bas me interesuje kakvi likovi idu u teretanu? Naravno, znam da ih svuda ima raznih, al kako se uopste oblaci za teretanu, meni nekako logicno da obuces nesto najbezveznije sto imas-ipak u tome skakuces, znojis se itd... Al kad sam malo posecivala sajtove u potrazi za idealnom teretanom(mada sam sad zakljucila da je najidealnija-najbliza:-)), vidim svi nesto skockani, pa mi nista nije jasno... Il je to samo bilo za fotosesn:-D Bas lepo sto u teretani vlada prijateljska atmosfera, ja mislila svako vezba za sebe, niko ni sa kim ne prica. I da... Jel glupo ici sam u teretanu?:oops:

hehe sprave sluze da bi uzivala u svom radu...tj da dobijes motivaciju da radis... i da se pogledas...jer bilder ne bi bio bilder ako se ne bi gledao u ogledalu bar 35681512 puta dnevno :lol:

mislim da je najteze izdrzati sa redovnim treninzima posle nekih 3-6 nedelja...bar je kod mene tako slucaj...ono smoris se... i onda prekines pa opet krenes i tako...ili se prehladim pa prekinem ili imam neku frku umoran sam itd...

Oblace se lepo jer tamo mogu sresti face iz grada...da bi bili in i fensi moraju uvek biti in i fensi...pa cak i u teretani...

idealna teretana je ona u kojoj ima prostora i uslova za rad [e sad to je relativno sta je tebi a sta meni...]

Nije glupo ici sam u teretanu ali zna biti glupo na pocetku dok ne upoznas ljude...mada je vrlo moguce da nekoga vec znas...

U teretani mahom razgovaraju izmedju serija... sad mnogi tvrde da to nije dobro jer se zna zapricati i napraviti preveliku pauzu izmedju serija...:roll:... opet to ti daje motivaciju da vezbas i ubija vreme za razliku od samostalnog treninga koji je ubistveno dosadan ako ne pustis neku muziku...:wink::wink:
 
Sta jos da kazem.. hm.. ranije je bila muzika u teretani, a verujem i sad, prthodni post me podsetio da kazem to, cak sta vise, dosta vezbaca je donosilo svoje diskove pa ih je prethodni instruktor (dakle ne Sloba) pustao, i kako kad.. nekad se ostalim vebacima dopadne, nekad polude. U sustini i ja gledam da u teretani nosim nesto najbezveznje, naravno to ne znaci da idem sa ofucan i sta ti ja znam kakav, ali je i to bio jedan od razloga zbog kojih sam prestao da idem u AS, jer je gazda teretane par puta imao neke glupe zamerke tipa 'nemoj vise da dolazis u tom duksu u teretanu' (a sad da odbranim moj duks, bio je skroz ok :D). Ogledala u teretanam su dobra stvar, naravno da im je svrha da se ogledas, i to vrlo cesto zna da motivise, u nekim teretanama imas ogledala koja sire (za muskarce) i ogledala koja suzavaju (za zene), tako da se tripujes da bolje izgledas nego sto zapravo izgledas :D:D:D
Nije glupo ici sam u teretanu, u sustini ja to radim, jer ako idem sa nekim, onda se uglavnom zapricam i nema nista od treninga, takodje desava se da planiras da ides sa nekim na trening i taj neko najednom ne moze da ide pa se onda i sam smoris i ne trenira ti se, ja takodje i praktikujem da nikoga preterano i ne upoznajem u teretani opet iz istog razloga jer krene prica i nista od treninga.
Ali opet zavisi, mozda ce tebi vise pogodovati da ides sa nekim. Nego komsinice da te ja pitam, odakle si :D.. Kanarevo, Kosutnjak, Miljakovac?
 
mislim da je najteze izdrzati sa redovnim treninzima posle nekih 3-6 nedelja..

Uf, ja mislim da ce meni biti tesko da izdrzim uopste:cry: Jer nikako nisam tip koji voli da vezba, vise volim sportove, svaki dan nesto drugo... Vezbanje me brzo smori(bar je tako bilo kad sam vezbala kod kuce). Cak sam kupila loptu za pilates, i vezbala citava dva dana na njoj:roll: Sad mi sluci za sedenje, valjanje i prevrtanje kad mi je dosadno:oops: Ples bi bio idealan izbor, al posto (kao sto vec neki znaju:wink:) ne mogu da nadjem partnera, rekoh da probam u teretani, pa mozda mi se i svidi.

Da, cula sam da je muzika dosta bitna kod vezbanja, zbog dinamike...

Znaci teretana As je fensi teretana... Blah... Sto bih se oblacila lepo kad cu da se znojim. Ne razumem:confused:

Ogledala u teretanam su dobra stvar, naravno da im je svrha da se ogledas, i to vrlo cesto zna da motivise, u nekim teretanama imas ogledala koja sire (za muskarce) i ogledala koja suzavaju (za zene), tako da se tripujes da bolje izgledas nego sto zapravo izgledas

Hahaha ne mogu da verujem da tako manipulisu vezbacima!!!:D

Sto se tice toga da idem sama... Bilo bi mi super da idem sa nekim motivisanijim od mene ko bi mi stalno govorio:"Ajde lencugo mora se inace ces biti debela":razz: i mislim da bi mi drustvo samo pomoglo da jos vise vezbam, nikako i odmoglo. Al kad niko nece, sve vece lencuge od mene, ja bar imam ZELJU:lol: No dobro, nacice se vec neko drustvo i tamo.

Nego komsinice da te ja pitam, odakle si .. Kanarevo, Kosutnjak, Miljakovac?

Komsinica je sa Miljakovca. A komsija?:D
 
da nisi malo premlad za teretanu? Ti si jos u razvoju sacekaj do 15-16godine bar ako neces do 18-21... Jos uvek se razvijas ne bi bilo dobro trenirati jer ako budes pogresio vezbe moze da se desi da poremetis rast kostiju i zakrzljas... i da s*ebes kicmu itd...:roll:

nemoj raditi vezbe za ledja to ti sigurno mogu reci...

najbolje ti je radi sklekove/zgibove/trbusnjake i eventualno kasnije malo propadanja...:wink::wink:

Ivan je u pravu mnogo si ti mali za teretanu.
 
Mene zanima, posto sam definitivno resila da odem u teretanu, kako da vezbam? Visoka sam 180, imam 64 kg i cilj mi je da se zategnem, ojacam i skinem jos 2-3 kg. Jel dovoljno da vezbam samo na kardio spravama ili treba i neke druge? I koliko puta nedeljno po koliko vremena? Totralni sam teretana-laik:)
 
Mene zanima, posto sam definitivno resila da odem u teretanu, kako da vezbam? Visoka sam 180, imam 64 kg i cilj mi je da se zategnem, ojacam i skinem jos 2-3 kg. Jel dovoljno da vezbam samo na kardio spravama ili treba i neke druge? I koliko puta nedeljno po koliko vremena? Totralni sam teretana-laik:)

pa u principu kardio vezbe bi ti trebale biti osnova treninga posto si zensko i ne planiras da bildujes [zar ne? :shock:]:lol::lol:... Ako zelis da zategnes ruke npr onda radi vezbe sa manjim tezinama u vise ponavljanja... cisto da aktiviras misice i trci...trci...trci... i pij dosta vode itd...

skidanje kilograma ce doci samo od sebe vezbanjem a takodje ces se i zategnuti...ne mislim da treba da vezbas neke posebne vezbe sem trbusnjaka koje mozes pridodati kardio treningu :wink::wink:
 

Back
Top