Protiv-balisticke rakete

To su raketle protiv balista, i.e. siptara, kojih ce izgleda srbima trebati na pretek u nodolazecem vremenu, ;-)



Ako mislis na nedavni test americkog RV rusenja "balisticke" raketle u toku uzlazne faze to je obavljeno standardnom IC vodjenom VV raketlom, iz gotovo vertikalnog polozaja. Medjutim to ima jako malu prakticnu primjenu, ako ikakvu.
 
To su raketle protiv balista, i.e. siptara, kojih ce izgleda srbima trebati na pretek u nodolazecem vremenu, ;-)



Ako mislis na nedavni test americkog RV rusenja "balisticke" raketle u toku uzlazne faze to je obavljeno standardnom IC vodjenom VV raketlom, iz gotovo vertikalnog polozaja. Medjutim to ima jako malu prakticnu primjenu, ako ikakvu.

to su protiv-balijsticke...
mislio sam na stit koji ameri prave u poljskoj i ceskoj i ne moze im niko nista...
 
Mrzi me da pisem, ako znas Engleski imas masu materijala na net-u.

U najkracem:
To je integrisani sistem i se sastoji se od radara (Ceska), lansera (Poljska), i IC osmatrackig satelita (za koje mislim da jos nisu operativni). Ideja je da satelit, radar ili spijun, vidi lansiranje raketle, da je radar detektue i uzme joj parametre putanje, i da se lansira raketa "gonilica". Posto je ciljana raketla putuje balistickom putanjom svo zakoni balistike i orbitalne dinamike su primjenjivi, tako da se putanja raketle moze predvidjeti, sto daje terijsku prednost raketli "gonilici". Medjutim problem je jako slozen i svi testovi do sada imali su jako ogranicen uspjeh.
 

Back
Top