Filozofski fax u Novom Sadu

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Pozdrav svima!

Posto sam pre nekoliko godina zavrsio srednju skolu,javila mi se zelja da studiram,razmisljao sam izmedju
nekoliko i kontam da upisem FILOZOFSKI fakultet u Novom Sadu.Posto sam celog zivota bio povucen u sebe,
imao cudan pristup zivotu,ljudima,stvarima..........mnogi su mi govorili "sta bre filozofiras"...i ja se eto osecah
prozvan,i resih se na ovaj korak.

Recite mi nesto o ovom fakultrtu .jel tezak,dosadan,isuvise obavezujuc.....koliko sati na dan treba da se uci...
jer se bavim i drugim aktivnostima...

Nadam se da sam bio kratak i jasan.
Unapred zahvalan.
 
Odsek za anglistiku
Odsek za romanistiku
Odsek za filozofiju
Odsek za rumunistiku
Odsek za germanistiku
Odsek za rusinistiku
Odsek za hungarologiju
Odsek za slavistiku
Odsek za istoriju
Odsek za slovakistiku
Odsek za komparativnu književnost
Odsek za sociologiju
Odsek za medijske studije
Odsek za srpski jezik i lingvistiku
Odsek za pedagogiju
Odsek za srpsku književnost
Odsek za psihologiju

ovo ti je spisak svih odseka na Filozofskom u NS-u...
ne možeš pitati da li je teško, kad ne kažeš na koji od ovih odseka misliš...
 
Pa dobro,niko se nije informisan rodio,reci mi da li je logicno da se na Filozofskom ne uci cenjena nauka o midrosti,ljubavi prema znanju i istini?????Ja hocu pedagogiju da studiram,sad sam maturant gimnazije u ZR-u,i ceka me puno ucenja ...Pozdrav Vertisu i Tebi Bambina.Tara
 
ama ljudi kakva su vam ta pitanja ????

kako to koliko se uci ???? .... pa uci se onoliko koliko je potrebno ..... a koliko je potrebno ???? to ti niko ne moze reci .. nekom je potrebno za ispit 7 dana a nekom dva meseca.... sv eje individualno i zavisi od milion stvari... Generalno se uci na svakom fakultetu.... niko ti ne moze reci uci dnevno 5h .... a tebi mozda treba 2 samo za koncentraciju .... a mozda za ta 2 odradis ono sto neko za 7... tako da manite se tih pitanja....

a to da li je tesko ..... na to se i moze odgovoriti ali samo donekle...... ali to ce neko ko studira tol....
 
Obaveštavamo Vas da Odsek za psihologiju planira da kao deo svojih aktivnosti usmerenih na što bolje informisanje i pripremu učenika koji žele da konkurišu na I godinu studija Psihologije školske 2007/2008. godine organizuje

INFORMATIVNI SASTANAK SA MATURANTIMA U SUBOTU 22. DECEMBRA 2007. U 11 SATI NA FILOZOFSKOM FAKULTETU U NOVOM SADU (učionica 48/1). Na sastanku će biti prezentovan plan i program studija, pripreme za upis na psihologiju i pedagogiju, prijemni ispit, kao i osnovne informacije o sistemu školovanja po Bolonjskoj deklaraciji.

Dodatne informacije možete dobiti na telefone 021 458-948, kao i na mail adresi mihic@ff.ns.ac.yu . Najnovije informacije možete pogledati i na našem veb sajtu Http://www.psihologija.edu.yu
 
Шта ту има да се појашњава? Фројд је амин, а што је причао глупости то ником ништа. Ма и семинарски радови студената психологије су смешни, од 15 страница рада 10 су табеле.

Ja sam na IV godini Psihologije, i moram da ti kazem da ama bas nista od onoga sto si napisao nije tacno, ali trutjaj slobodno... :D
 
Шта ту има да се појашњава? Фројд је амин, а што је причао глупости то ником ништа. Ма и семинарски радови студената психологије су смешни, од 15 страница рада 10 су табеле.

Ne bih ja rekao da je bas tako kao sto pricas.Proucavao sam malo programe za studije psihologije u Nisu,Beogradu i Novom Sadu i mislim da su nam fakulteti za psihologiju izuzetno dobri. Ne znam na osnovu cega si zakljucio da ,,je Frojd amin", razmisli jos jednom o tome sto pricas,a osim toga, razmisli koliko si strucan da za nekoga kao sto je Frojd govoris kako je pricao gluposti.
 
Forma ideale, koliko je tesko, jel treba mnogo da se buba?

Da ima mnogo da se uci-ima. Da ima mnogo obaveza-ima. Ali, meni licno, to ne pada tesko... Jer stvarno jako volim Psihologiju i nikad nista drugo ne bih upisla ni zavrsila. Nicim se nisam razocarala, niti smatram da je bilo sta sto sam naucila bespotrebno ili glupo... Valjda je to odraz pravog voljenja i zainteresovanosti za nesto. ;)
 
Ne bih ja rekao da je bas tako kao sto pricas.Proucavao sam malo programe za studije psihologije u Nisu,Beogradu i Novom Sadu i mislim da su nam fakulteti za psihologiju izuzetno dobri. Ne znam na osnovu cega si zakljucio da ,,je Frojd amin", razmisli jos jednom o tome sto pricas,a osim toga, razmisli koliko si strucan da za nekoga kao sto je Frojd govoris kako je pricao gluposti.

Фројдова теорија снова и Едипов комплекс не да су глупости него су глупости на куб!!! Прочитајте нешто мало о Поперовој теорији оповргљивости па ће вам све бити јасно драги психолози.
Не критикујем само катедру за психологију већ и све остале катедре, јер је чињеница да се код нас још увек преводе радови из педесетих а занемарују се најновија истраживања.
 
Фројдова теорија снова и Едипов комплекс не да су глупости него су глупости на куб!!! Прочитајте нешто мало о Поперовој теорији оповргљивости па ће вам све бити јасно драги психолози.
Не критикујем само катедру за психологију већ и све остале катедре, јер је чињеница да се код нас још увек преводе радови из педесетих а занемарују се најновија истраживања.

Jooooj... bolje ćuti.
Kakav crni Poper... pročitaj ti, sveznajući prijatelju, kritike koje su Poperu upućene, pa malo razmisli o čemu se tu zapravo radi... Nađeš se pametan da kritikuješ jedan od najvećih i najkomplikovanijih, pa i najznačajnih pravaca celokupne nauke 20. veka... Ima u psihoanalizi izvesnih kontradikcija, ali kako se ti, mali čoveče, usuđuješ nešto tako da kažeš?

I još kritikuješ katedre... Jao, nadam se da se šališ... Kako misliš da se izučavaju sadašnja istraživanja, ako ne postoji predznanje iz prethodnih, ranijih, kao i teorijsko znanje... Kako lupetaš, užasss... Ne uskači sam sebi u stomak...

By the way, mogu da se kladim da si verovatno jedno 5 ili 20 ili više puta pokušavao da upišeš psihologiju, ali nikad nisi uspeo, pa sad svoje frustracije lečiš pljujući po njoj... c, c, c...
 
Размисли мало о овоме: Едип није познавао своју мајку, није одрастао у близини свога оца и мајке. Како је онда могуће тврдити за такву теорију да је исправна и назвати је Едипов комплекс?
 
Размисли мало о овоме: Едип није познавао своју мајку, није одрастао у близини свога оца и мајке. Како је онда могуће тврдити за такву теорију да је исправна и назвати је Едипов комплекс?
Kada je Edip kasnije sreo svoju majku zaljubio se u nju i ozenio je.To je potpuno jasno i ne razumem u cemu je stvar? Zbog toga sto se Edip zaljubio u svoju majku, ovaj kompleks je dobio to ime i tu nije potrebna nikakva dublja analiza...
 
Kada je Edip kasnije sreo svoju majku zaljubio se u nju i ozenio je.To je potpuno jasno i ne razumem u cemu je stvar? Zbog toga sto se Edip zaljubio u svoju majku, ovaj kompleks je dobio to ime i tu nije potrebna nikakva dublja analiza...

Едип није знао да му је Јокаста мајка! Ни да му је Лај, кога је убио отац! Фројдова теорија говори о жељи сина да ''замени'' оца, мужјака, у породици. Овде, како га је назвао Едипов комплекс, нема никакве жеље или ''нагона'' да Едип смислено ''замени'' Лаја. Све је био след случајности, према томе Фројд је тотално промашио!
 

Back
Top