''Pjesma... uvijek miriše na uspomene...''

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Koje to pesme vama ''mirišu''?
Da li vas to pogodi, da li vas razveseli, kada čujete pesme koje vezujete za neku osobu sa kojom više niste zajedno?
Da li i sa protokom vremena ta pesma (ili te pesme) ostaje(u) i dalje ''posvećene'' jednoj istoj osobi ili ih ''prebacite'' na nekog novog, ''svežijeg''?
Koja vam je najdraža pesma koja vas podseća na njega/nju? A koja je ona koja vas najviše zaboli i zašto?
I pošto ja verujem u jedinstvenu moć muzike, da pitam i ovo: šta mislite, može li se kroz pesmu probuditi neka davno zaspala ili ''zaključana'' osećanja...?

Znam da je slična tema bila, ali ista ne... I znam takođe da joj je ovde mesto, a ne na Muzici... :)
 
Muzika je moja najveca ljubav, ona ce uvek i ostati uz mene kad nijedne ne bude tu vise bilo, zato je i ne zelim mesati sa ljubavi.

Inace volim samo veselu muziku i ako bi me ikada neka pesma asocirala na neku osobu bilo bi samo kroz osmeh jer je i sama pesma vesela.

A ne volim gledati ljude kako tuguju uz muziku, to mi je seljacki i odvratno.

Ne volim tekstove koji su kukanje, ni orijentalnu melodiju koja je u svakoj nasoj pesmi kao da si u Turskoj, a ne u Srbiji.
I cudi me da ljudi kod nas jako vole orijentalne zvukove, to je valjda zaostali Turski gen...:confused:

Mene su jako Rusi odusevili, oni su jako veseo narod i samo vesele tekstove imaju.
 
umm...mislim da ne povezujem ljude sa muzikom u smilu da neku pesmu povezem za odrednjenu osobu iz nekog razloga
bar sada nema teorije da se setim primera
osim ako nekoga redovno ne prati neka muzika,ili ako mi da neku muziku ili tako nesto...al to je najobicnija asocijacija,kao i sto me neki parfem npr podseca na neku osobu.

ali ima jedna pesma koja me nezavisno od raspolozenja natera da zaplacem.
ne znam zasto.ne povezujem je ni sa kim.jednotavno muzika i tekst.

inace i kad sam skenjana volim da pustim neku veselu pozitivnu muziku...tako nesto uglavnom i u poslednje vreme slusam.

i necu da dozvolim da mi secanje na nekoga unisti ljubav prema nekoj pesmi :?
 
Bukvalno zivim za muziku samo mi je zao sto se njoj nisam potpuno posvetio jer znam da bih uspe 100% za bilo koji pravac da se opredelim.
Volim sve vrste muzike bitno je da mi se nesto u njoj svidi sto ne mogu da opisem
obozavam tuzne balade tipa Goo Goo Dollsa Iris
Voli da vezujem pesme za meni drage osobe i da ih se secam i kada ih se secam pustim to iz sebe pevajuci ili kroz suze jer je zdravije nego da drzim u sebi.Tako da me te pesme pogode i dragi mi je zbog toga jer znam da sam ziv i da imam osecanja.
I naravno ne da se mogu probuditi vec se cak pusta i bolesnicima koji su u moi da ih vrati.
Nikada ih ne prebacujem jer nekako svaka ima svoje mesto i moze biti za vise njih.
Najdraze sledeci put ima ih puno;)
 
volim muziku ali ne vezujem neku odredjenu pesmu za odredjenu osobu. vise neka muzika moze da me vrati u neko vreme i konkretnu situaciju. inace ne volim bas patetisanje, nisam sklona tome, pa da me sad neka kao tuzna oesma seti neke propale ljubavi, ah..ne to, nemam taj feeling.
muzika mi je vise energija, pokrece me. ma koja.
 
Nikada nisam imao razumevanja za tu potrebu da za neku osobu i emocije koje se javljaju u nama zbog nje vezujemo određene pesme, a ipak sam i sam to činio. Čujem melodiju, reči, i vežem ih za nju. Jedne pesme kada se zaljubljujem, druge kada sam u ljubavi, a neke sasvim treće kada shvatim da ničeg više nema (katkad da nije ni bilo). Zatim bivaju neke druge drage, i svaka nosi neku svoju muziku. I naravno, postoji ona koju uvek čuvam za sebe. Možda pomogne da mi sve objasni:

pjevam pjesme koje volim
što se to sad sa mnom zbiva
i ja shvaćam bit života
za sve muzika je kriva
 
sada sam nadrndana, pa mi nista ne mirise ni na koga....pokusavam da kazem sebi da su svi oni samo pluperfect i da nisu ni postojali, i da ja sada treba da izronim iz mracnih dubina potpuno osvescena i nova, bez secanja i past-emocija....ali, "lako je reci, tesko je kazati", te.....
1.Nenad 1-You`re the one I love-Shola Ama
"I know that you've been hurt before
But I can't get with you
If you close the door
The night I gave my love to you
Was about what I felt
In my heart for you".....`98.:)
2. Nenad 2-Locked in-Judas Priest
"You've got me locked in
Locked inside your love
You've got me locked in
Locked inside your love
Locked in
Locked inside your love
You've got me locked in
Locked inside your love"........`95.8-)
3. Vladimir-Hit me baby one more time-Britney Spears
"My loneliness is killin me (and I)
I must confess I still believe (still believe)
When Im not with you I lose my mind
Give me a sign, hit me baby one"...`99.:)
4. Djordje-Govor tvog tela-Oliver Mandic
"Govor tvog tela, govor tvoje koze
nemirna bedra osedlo sam tad
govor tvog tela, govor tvoje koze
konjanik cuda te noci sam bio ja".....2001.:evil:
5. Jovan-Trazi se decko-E.N.I.
"Ljubi me moja divlja zvijer,
mili moj snažni buldožer
Traži se dečko što zgodan, što jak,
na pola anđeo čuvar, i na pola vrag;
nevin ko suza, i stasit ko bor,
frajer sa otrovnim smješkom simpatično spor"....2007.:D

ne moze se izbrisati gumicom nista.....ono sto ostavi trag u tebi, ne mozes zaboraviti...onaj ko te nece i ne treba ti...za prolivenim mlekom ne treba zaliti...

a u svemu tome, postoji samo jedan covek, jedna ljubav, svetionik u mraku...iako njegovo srce sada pripada drugoj, ljubav koju osecam za njega je vecna....
 
Koje to pesme vama ''mirišu''?
Da li vas to pogodi, da li vas razveseli, kada čujete pesme koje vezujete za neku osobu sa kojom više niste zajedno?
Da li i sa protokom vremena ta pesma (ili te pesme) ostaje(u) i dalje ''posvećene'' jednoj istoj osobi ili ih ''prebacite'' na nekog novog, ''svežijeg''?
Koja vam je najdraža pesma koja vas podseća na njega/nju? A koja je ona koja vas najviše zaboli i zašto?
I pošto ja verujem u jedinstvenu moć muzike, da pitam i ovo: šta mislite, može li se kroz pesmu probuditi neka davno zaspala ili ''zaključana'' osećanja...?

Znam da je slična tema bila, ali ista ne... I znam takođe da joj je ovde mesto, a ne na Muzici... :)

Lambe & Darko - Vrati mi go srceto...toj ce da bude nasa pesma koja ce se svidja na nas i ne gu je prebacivam na drugu nikad...a na tebe ce gu posaljem............;)

I opusteni jazz koji slusam sad, kao onaj sto smo slusali u "Trianglu".......
a mirisu jos na tebe i Sava i Dunav i oblaci...................

Dorcol mi je dosapnuo da te voli....................a volis i ti njega, cim si potpisala znas vec sta......................................:)....................................

Eto, pomirio sam vas8)
Ljubim ti dusicu lepu....................................
 
Koje to pesme vama ''mirišu''?
Da li vas to pogodi, da li vas razveseli, kada čujete pesme koje vezujete za neku osobu sa kojom više niste zajedno?
Da li i sa protokom vremena ta pesma (ili te pesme) ostaje(u) i dalje ''posvećene'' jednoj istoj osobi ili ih ''prebacite'' na nekog novog, ''svežijeg''?
Koja vam je najdraža pesma koja vas podseća na njega/nju? A koja je ona koja vas najviše zaboli i zašto?
I pošto ja verujem u jedinstvenu moć muzike, da pitam i ovo: šta mislite, može li se kroz pesmu probuditi neka davno zaspala ili ''zaključana'' osećanja...?

Znam da je slična tema bila, ali ista ne... I znam takođe da joj je ovde mesto, a ne na Muzici... :)
E baš slatka tema. :razz:
Da, ima puno takvih pesama. :-)
I uglavnom me razvesele, retko rastuže. :-D
 
...naravno da pesme bude osecanja i vezuju se neraskidivo za neke osobe...

Remember You
Artist: Skid Row
Composer: Skid Row

Woke up to the sound of pouring rain
The wind would whisper and I'd think of you
And all the tears you cried, that called my name
And when you needed me I came through

I paint a picture of the days gone by
When love went blind and you would make me see
I'd stare a lifetime into your eyes
So that I knew you were there for me
Time after time you were there for me

Remember yesterday - walking hand in hand
Love letters in the sand - I remember you
Through the sleepless nights and every endless day
I'd wanna hear you say - I remember you

We spend the summer with the top rolled down
Wished ever after would be like this
You said I love you babe, without a sound
I said I'd give my life for just one kiss
I'd live for your smile and die for your kiss

Remember yesterday - walking hand in hand
Love letters in the sand - I remember you
Through the sleepless nights and every endless day
I'd wanna hear you say - I remember you

We've had our share of hard times
But that's the price we paid
And through it all we kept the promise that we made
I swear you'll never be lonely

Woke up to the sound of pouring rain
Washed away a dream of you
But nothing else could ever take you away
'Cause you'll always be my dream come true
Oh my darling, I love you

Remember yesterday - walking hand in hand
Love letters in the sand - I remember you
Through the sleepless nights and every endless day
I'd wanna hear you say - I remember you

Remember yesterday - walking hand in hand
Love letters in the sand - I remember you
Through the sleepless nights and every endless day
I'd wanna hear you say - I remember you

...iako vise ne slusam ovo bas cesto....ali kad god cujem setim se...i neki smesak mi zaigra na usnama....

 
Jedna ljubav... pre neki dan je pozvah da joj se izvinim sto sam samo tek nestao iz njenog zivota. Strah me bilo od nje jer sam poceo da je volim. To tada nisam ni znao. Sada znam i sada sam joj rekao, 14 godina kasnije.
All that she wants, pesma nije nikako povezana recima sa nama vec nas je identicno odusevljenje povezalo. I danas kad cujem tu pesmu prvo pomislim na nju, sedimo na keju i cuteci uzivamo u toj pesmi koja se cula iz necijeg auta. Precutali smo mnogo trenutke zajedno a da smo mnogo govorili jedno drugom

Nejveca ljubav koju sam mogao imati, najveca ljubav koju sam mogao dati, uz tu pesmu smo se prvi put poljubili, i danas kad cujem tu pesmu ogledalo duse se zamagli.
As time goes by, iz mog najomiljenijeg filma svih vremena: Kasablanka.
Taj film, na neki nacin opisuje nasu ljubav

Vec bila rasprava o pesmama i osobama kao ljubavnom trouglu... meni je svaki trougao ona-pesma-ja jedinstven i neprenosiv... osecam da ako bih jednu pesmu koja me vezuje za neku osobu prebacio na drugu osobu uvek u toj drugoj osobi video i trazio onu prvu... a onda bolje da se ubijem brzo makar i po cenu smrtnog greha nego da se ubijam lagano... godinama koje prolaze...i dolaze...

PS
Dobrodosla kuci.
 

Back
Top