''O clone'' ili ''Zabranjena ljubav''

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Da li se sećate ove brazileske serije koja se prikazivala na B92?
Najpre sam odbijala da je gledam, jer sam smatrala priču jeftinom ''sapunicom'', posle prve odgledane epizode (a to je već bila osamdeset i neka) me je očarala, jer je širok spektar tema koja je uzela u proučavanje, muzika je predivna (ne znam da li je to radio Sting, čula sam pesmu ''Habibi'' i u njegovoj i u veziji Ištar?), a i gluma je perfektna... Toliko uverljivo da se stiče utisak da su neki ljudi iz možda našeg okruženja, bez njihovog znanja i svesti o tome, usnimili i pustili na ekran...
Tema o kloniranju, koja spada u najglavnije teme serije, možda je urađena pomalo naivno (ili fiktivno futuristički), mada ja o toj naučnoj oblasti malo znam, ali pokreće neka suštinska, filozofska, ljudska pitanja o tome.
Tema narkomanije je toliko dobro urađena, da su meni u par navrata suze polazile na oči...
I naravno, tema ljubavi između muslimanke i hrišćanina... Meni je bleda i nezanimljiva ta linija (na znam uopšte zašto smo tako proizvoljno preveli naziv serije), ali neke sporedne temice koje se iz nje granaju su mi i te kako zanimljive (problem prevare)...
I poslebno na kraju ističem, i to smatram kvalitetom ove serije, što pruža neka saznanja o različitim verskim kulturama, prati način života i običaje dve najveće religije...
Ne mogu da se setim imena dede koji priča delove iz ''Kurana'', ali znam da me je to podstaklo da o istom pročitam nešto više (i sad sam u toj prilici da o tome čitam, možda sam se zato setila serije)...

Vaši utisci...

I na kraju, da li neko zna gde bi se mogla naći ova serija, ne bih razmišljala koliko košta...?
Postoji jedna scena, kad se otvara neki noćni klub, i na tom svečanom otvaranju igraju neka plesačica i taj gazda... To je najerotskiji ples koji sam ja videla u nekoj seriji...
 
I da li je ''Desert rose'' snimljena za seriju, ili pre toga, pa preuzeta za nju?
Fenomenalna pesma.

Ko je gledao, šta misli o završnoj epizodi. Tačnije - o onome kad klon i njegov ''otac'' (stvaralac) nestaju u pustinji (pustinjskoj oluji)? Ja sam se i sad naježila... Ta pitanja u vezi sa kloniranjem čoveka su preduboka...
 
To je jedina latino serija koja nešto vredi....u stvari ne nešto, nego mnogo...

116570.jpg


Sokolica_M:
Da li se sećate ove brazileske serije koja se prikazivala na B92?

Na BK se prikazivala. 18:00h svakim radnim danom, 5h i 11h repriza...

jade.jpg


Muzika iz serije za download:

http://www.elclon-romanian.netfirms.com/musictheme.htm (tabela je na dnu stranice)

http://oclone.on.neobee.net/music.htm

Sokolica_M:
I na kraju, da li neko zna gde bi se mogla naći ova serija, ne bih razmišljala koliko košta...?

Ovde:
http://oclone.on.neobee.net/DVD/buy_novela/oclone_kupi.htm
 
Ja sam je gledao, i stvarno je EXTRA! Jedina latinoamericka serija koju sam gledao sa uzivanjem, i da se na kraju serije nisam kajao sto sam je gledao (a gledao sam Kasandru, Ljovisnu, Marisol, Zlobnice i Esmeralda)!
Je l' ima neko ovu seriju??? Ako je neko ima neka mi pusti Privatnu Poruku! Ili, ako neko zna link za Download, neka ga postavi ovde!
Onaj sajt za narucivanje mi je sumnjiv... A mozda se i tripujem.
 

Back
Top