Najbolji drugovi ...

  • Začetnik teme _Nesrecan drug_
  • Datum pokretanja
N

_Nesrecan drug_

Gost
Zanima me koje je vase misljenje o drugarstvu...o drugarskoj ljubavi , o najboljem prijateljstvu!

Kako najbolji drugovi prestaju biti najbolji (naravno rec je o musko-zenskim odnosima) i u kojim slucajevima najcesce ?
Takodje bih Vas zamolio da mi kazete da li je kraj prijateljstva kad jedan od nas pocne da se svidja onom drugom... Da li se to moze spreciti. Da li se na silu moze nesto sacuvati?

Pozdrav
Ja
 
Imam druga sa kojim se druzim vec dvanaest godina, i sve super funkcionise iako... dosli smo u takvu situaviju da je poceo da me muva, medjutim ja nisam bila za vezu "vise od drugova" tako da nista nije bilo. Poslije toga smo se malo udaljili, ali nakon par dana kada smo vidjeli da dobro funkcionisemo kao prijatelji rezgovarali smo i prevazisli to! Sada je on sa mojom najboljom drugaricom!
Ne vjerujem da bs u cisto musko - zensko prijateljstvo, jer kad - tad se rodi nesto vise, ali mislim da se razgovorom sve moze prevazici! Ipak momci dolaze i prolaze a prijatelji ostaju uvijek pored nas!
pozdrav
 
atleticarka:
Imam druga sa kojim se druzim vec dvanaest godina, i sve super funkcionise iako... dosli smo u takvu situaviju da je poceo da me muva, medjutim ja nisam bila za vezu "vise od drugova" tako da nista nije bilo. Poslije toga smo se malo udaljili, ali nakon par dana kada smo vidjeli da dobro funkcionisemo kao prijatelji rezgovarali smo i prevazisli to! Sada je on sa mojom najboljom drugaricom!
Ne vjerujem da bs u cisto musko - zensko prijateljstvo, jer kad - tad se rodi nesto vise, ali mislim da se razgovorom sve moze prevazici! Ipak momci dolaze i prolaze a prijatelji ostaju uvijek pored nas!
pozdrav
-tacno :wink:
 
_Nesrecan drug_:
Zanima me koje je vase misljenje o drugarstvu...o drugarskoj ljubavi , o najboljem prijateljstvu!

Kako najbolji drugovi prestaju biti najbolji (naravno rec je o musko-zenskim odnosima) i u kojim slucajevima najcesce ?
Takodje bih Vas zamolio da mi kazete da li je kraj prijateljstva kad jedan od nas pocne da se svidja onom drugom... Da li se to moze spreciti. Da li se na silu moze nesto sacuvati?

Pozdrav
Ja
Verujem musko-zensko prijateljstvo. Imam dosta dobrih drugova,a sa najboljim drugom sam odrasla,rodjen je mesec dana posle mene i od tada smo nerazdvojni punih 20 godina. Kada prijateljstvo traje tako dugo nema mesta za muvanje ni sa moje ni sa njegove strane,jednostavno gledam na njega kao na brata.
 
100_%:
:lol: :lol: :lol: e pa...nazalost :wink: NEMA ALI NEMA mushko-zenskog prijateljstva,uvek je jedna strana teza,provereno :wink:
Postoji musko-zensko prijateljstvo!
Ja sam zivi primer, imam 3 dobra druga, i nikakvih tu nema skrivenih osecanja.
Ali sam imala i jedno PRILICNO neprijatno iskustvo....
Sve zavisi od osobe do osobe. Poneko moze, a neko ne moze da se druzi sa osobom suprotnog pola.
 
Snezna_kraljica:
100_%:
:lol: :lol: :lol: e pa...nazalost :wink: NEMA ALI NEMA mushko-zenskog prijateljstva,uvek je jedna strana teza,provereno :wink:
Postoji musko-zensko prijateljstvo!
Ja sam zivi primer, imam 3 dobra druga, i nikakvih tu nema skrivenih osecanja.
Ali sam imala i jedno PRILICNO neprijatno iskustvo....
Sve zavisi od osobe do osobe. Poneko moze, a neko ne moze da se druzi sa osobom suprotnog pola.


A reci mi nesto, kako ti mozes 100% da budes sigurna u drugu stranu? Ti mozes da tvrdis jedino za sebe da si 100% prijatelj njima, ali ne mozes nikada sa tolikom sigurnoscu tvrditi za onog drugog. Razmisli malo o tome! :lol: Moja najbolja drugarica je imala prijatelja koga je tajno volela 7 godina! On to nikada nije saznao, mislio je da mu je sigurno samo prijatelj kao sto je i on njoj....zato devojko, ne tvrdi sa sigurnoscu nesto sto ni u snu ne mozes.
 
Lilith_:
A reci mi nesto, kako ti mozes 100% da budes sigurna u drugu stranu? Ti mozes da tvrdis jedino za sebe da si 100% prijatelj njima, ali ne mozes nikada sa tolikom sigurnoscu tvrditi za onog drugog. Razmisli malo o tome! :lol: Moja najbolja drugarica je imala prijatelja koga je tajno volela 7 godina! On to nikada nije saznao, mislio je da mu je sigurno samo prijatelj kao sto je i on njoj....zato devojko, ne tvrdi sa sigurnoscu nesto sto ni u snu ne mozes.
Verovatno si u pravu.. to i moj decko kaze. on ne veruje u ta prijateljstva, i poludi kad mu kazem da je jedan moj drug rekao nesto lose za njega.
Ko zna.... sve je moguce...
 
Lilith_:
A reci mi nesto, kako ti mozes 100% da budes sigurna u drugu stranu? Ti mozes da tvrdis jedino za sebe da si 100% prijatelj njima, ali ne mozes nikada sa tolikom sigurnoscu tvrditi za onog drugog. Razmisli malo o tome! :lol: Moja najbolja drugarica je imala prijatelja koga je tajno volela 7 godina! On to nikada nije saznao, mislio je da mu je sigurno samo prijatelj kao sto je i on njoj....zato devojko, ne tvrdi sa sigurnoscu nesto sto ni u snu ne mozes.

Bas tako!.....Recimo, meni su do sad 3 strava poznanstva propala kad je moj "najbolji drug" krenuo ka necemu vise..... :cry: .....NIKAD ne mozes da budes sigurna.
+ Imam drugaricu koja je tajno (mada svi izvaljuju, bez obzira na svo njeno poricanje, jer ne zna dobro da sakrije) zaljubljena u svog najboljeg druga vec 5,6 god i sprijateljila se sa njim do te mere (toliko prisno), samo da bi ga ustvari drzala uz sebe, da ga ne bi nikako izgubila.
 
Imam par dobrih drugova. Ali s jednim sam jos u osnovnoj imala da tako kazem neku emotivnu vezu. I dan danas mi je jako drag, ali ni ja ni on nemamo nekih drugih pretenzija. Mislim da mozes imati najboljeg druga, pogotovu ako to prijateljstvo datira jos iz djetinjstva, ili kao sto rekoh, osnovne skole.
A ostalo...bilo mi je jako tesko da imam pravog druga kasnije. Uvijek jedna strana pocne da osjeca nesto prema drugoj... I vazda imas onu cudnu situaciju- kad on ima curu, malo se odnosi poremete. (ili kad ja imam momka). Nekako postaje zbilja... cudno. ne znam... :roll:
Mozes imati druga ovako, s kojim se ne moras cuti stalno, ili gledati svaki dan. Tada je nekako sigurnije to odstojanje... Mada, imam masu drugarica koje su izasle sa najboljim drugovima- neke nisu uspjele neke jesu. Sve zavisi...
 
Volela bih da mogu da kazem da postoje cisti musko-zenski prijateljski odnosi...ali slagala bih.Imam dva najbolja druga i ma koliko se trudila da drzim to na drugarskoj bazi...sa jednim nisam uspela, dopustila sam da to predje u nesto drugo.UVEK je jedna strana "teza", kao sto je to vec neko rekao.Mozda i postoje situacije koje pobijaju ovu teoriju...ali...ipak... :roll:
Pozdrav svima
 
Isidora:
Mozda i postoje situacije koje pobijaju ovu teoriju...ali...ipak... :roll:
Pozdrav svima
Postoje takve situacije ali u kasnijim godinama, mahom.
Prijateljstvo misleci na musko-zensko ne postoji u mladjim godinama jer se uvek bazira na nekom dopadanju, u nekom segmentu. Musko-zenska prijateljstva su moguca u zrelijim godinama. Ali naravno postoje i mladje osobe koje su svesne nekih stvari ali opet, oni su u manjini.
 
Naravno da jeste moguce.samo,od pocetka moramo biti iskreni,i cesto se javlja jedan problem-ljubomora,sa zenske strane.Znaci ono,'najbolji drug' nadje devojku,i njegova drugarica je ljubomorna.To je tipican primer zenske ljubomore i potrebe da bude u centru paznje.ali i pored toga prijateljstvo se moze odrzati uz malo samokontrole
 
Morala bih da se pridruzim ovoj temi, objasnim moju situaciju i zamolim za savet.
Nije bas NAJNAJNAJbolji drug ali blizu je. Znamo se jos iz osnovne skole a idemo zajedno i u srednju, isto u razred.
NIKADA do tog jednog trenutka nisam osetila nesto prema njemu iako smo se ljubakali ponekad i glupirali. Desilo se nesto, neki pogled i ja sam se totalno zaljubila.
On ima devojku, a pored te jedne stalne ima jos par i potpuno je neozbiljan i nekako izgleda nezainteresovano za sve sto se desava.
70% sam sigurna da ne bi zeleo bilo sta sa mnom kada bih mu rekla sta osecam.
Ali opet...ovih malih ali dovoljnih 30 % mi ne da mira...
Da li da rizikujem prijateljstvo?

Saveeeet, plsss :)
 
Nije to prijateljstvo, to je mrcvarenje...
Ti odluči da li ćeš se zadovoljiti mrvicama ili ćeš mu reći.
Ne može ti niko dati savet jer smo svi različiti i svako drugačije razmišlja...

P.S. Bolje da si ovu temu postavila na tinejdžerima, ovde su ti sve "stare kuke" :)
 
Morala bih da se pridruzim ovoj temi, objasnim moju situaciju i zamolim za savet.
Nije bas NAJNAJNAJbolji drug ali blizu je. Znamo se jos iz osnovne skole a idemo zajedno i u srednju, isto u razred.
NIKADA do tog jednog trenutka nisam osetila nesto prema njemu iako smo se ljubakali ponekad i glupirali. Desilo se nesto, neki pogled i ja sam se totalno zaljubila.
On ima devojku, a pored te jedne stalne ima jos par i potpuno je neozbiljan i nekako izgleda nezainteresovano za sve sto se desava.
70% sam sigurna da ne bi zeleo bilo sta sa mnom kada bih mu rekla sta osecam.
Ali opet...ovih malih ali dovoljnih 30 % mi ne da mira...
Da li da rizikujem prijateljstvo?

Saveeeet, plsss :)

jao, Rina, pa ti si me sad podsetila na neke daleke godine kad sam ja išla u srednju školu, Imala druga koji mi se nije sviđao , a onda se desio jedan pogled, pokret ( Hebem li ga šta je bilo, ne znam zasigurno) i ja se zaljubih do ušiju...I zabavljasmo se u narednim godinama srednje škole i fakulteta više puta (desetak), i raskidasmo, i ponovo behosmo drugari, i imadosmo druge momke i devojke u međuvremenima.....

....i na kraju me oženio!:mrgreen:


Želim ti sve najbolje, moraš sama da izabereš svoj način....
 
Ja licno verujem u musko - zenska prijateljstva, ali svaki od tih prijatelja pokusao je da me muva, pa kad je video da od tog nema nista, nastavili smo prijateljstvo.
Kod mene je prijatelj prijatelj, a ljubavnik ljubavnik i tu nema mesanja.
 
Poslednja izmena:
Pa i kad se pocnu svidjati jedno drugom cak i kada krenu u neku emotivnu vezu, muskarac i zena i dalje mogu biti najbolji prijatelji.
Zasto bi jedno iskljucivalo drugo?
Ako se pitanje iz uvodnog posta odnosilo samo na drugarstvo mislim da ni njemu kao ni pravom prijateljstvu ne mora zasmetati uzajamna simpatija, privlacnost ili veza. Jedino lose je u tome sto sa prekidom veze obicno puca i prijateljstvo. To je tesko ili skoro pa nemoguce izbeci, a dok veza traje prijateljstvo je samo obogacuje.
 
..dugo sam odbijala da to priznam, ali svi moji drugovi su
u jednom trenutku pokushali da to postane "neshto vishe"..
..sa 12-13-14 godina to je bilo nespretno i neiskusno sa obe strane:
oni nisu umeli da neprimetno opipaju teren,
a ja nisam umela da prepoznam ochigledne znake..
..kasnije smo se ispraksali u igri nadmudrivanja i chudnoj zelji da
sachuvamo ono shto imamo i dobijemo josh malo jedni drugih
bez otvaranja karata, ali i bez zatvaranja vrata.. :aha:
..najvrednije stvari o mushkarcima sam nauchila igrajuci se tako..
..mnoge od njih su mi bile od velike koristi
za razumevanje onih mushkih sa kojima sam imala na umu neshto vishe.. :)
..danas imam 30+ i josh uvek koristim iste skills
da zivim, radim i opstajem pored mushkaraca koji imaju na umu neshto vishe.. :)

..iskreno, ovo mi je odvratno..
NIKADA do tog jednog trenutka nisam osetila nesto prema njemu iako smo se ljubakali ponekad i glupirali.
 
Zanima me koje je vase misljenje o drugarstvu...o drugarskoj ljubavi , o najboljem prijateljstvu!

Kako najbolji drugovi prestaju biti najbolji (naravno rec je o musko-zenskim odnosima) i u kojim slucajevima najcesce ?
Takodje bih Vas zamolio da mi kazete da li je kraj prijateljstva kad jedan od nas pocne da se svidja onom drugom... Da li se to moze spreciti. Da li se na silu moze nesto sacuvati?

Pozdrav
Ja

Može ako mu daš do znanja, odvojiš se malo od njega, vreme pokaže svoje i skapira najnormalnije...i onda ste potvrđeno najbolji
 
Верујем у мушко–женска пријатељства. Имам пуно пријатеља међу мушкарцима и ниједан ме никада није мувао, нити сам иједног погледала на тај начин. Увек су ме прихватали као део екипе.
А са једним сам пријатељ од првог разреда основне. Када смо били у средњој школи питао ме је да му будем крсна кума. Мислим да је то урадио зато што је почео да осећа нешто према мени а није желео да ме изгуби. Пријатељи (и кумови) смо и данас.
 

Back
Top