Fuji S5700 galerija

Kako si ovo uslikao, u kom modu!?! Izbevagaj presete, za pocetak koristi P-mode, koji ti namesta shutter i f vrednost.. koristan je i histogram na ` +/- ` dugmetu, gde mozes lepo podesiti osvetljenost scene...

Mislim da je ovde aktiviran i digitalni zoom a slikano u modu sa
stabilizacijom slike....tek sa velikim povecanjem sam ukapirao koliko mi se mrda ruka,
i mislim da je tesko slikati bez nekog dobrog oslonca.....poceo sam polako da kapiram
podesavanja , skljocam isti motiv sa raznim podesavanjima i gledam sta dobijam...
tek sam poceo ,a ovaj tvoj savet cu prihvatiti pod obavezno, pogledao sam tvoje fotke i ostao bez teksta........
 
..samo napred!! Obavezno iskljuci taj digitalni zoom, stvarno nicemu ne sluzi!! Preporucio bih ti da za kadriranje koristis EVF trazilicu umesto LCD-a!! Videces da je mnogo realniji prikaz nego LCD pod dnevnim svetlom.. LCD koristi samo za pregled ila za Super macro mod, kada je nemoguce gledati kroz EVF.. Korisna je i grid opcija, aktiviras je na `disp/back` dugmetu, da se dobije dobra simetrija i kompozicija!!
Nastavi da nam saljes fotke!! POZZZ
 
Gosco, uzmi i SLR i ne zezaj se vise...

drugo sto se tice kupovine objektiva koja odmah sledi, ha ha...
pa ti iimas mogucnosti da stavis drugi, ali sto mora, sta na P&S stavljate dvogled ispred,
znaci ne treba ti objektiv neko vreme, pa kad skupis pare uzeces ga....

bilo bi dobro da se gradi sistem oko tela, zato odaberi brend, i onda ces kasnije sve objektive da zadrzizis, a telo da prodas, nece da izgubi cenu kao P&S...
 
..obicna, sa terase...

saterase-1.jpg
 
Gosco, uzmi i SLR i ne zezaj se vise...

drugo sto se tice kupovine objektiva koja odmah sledi, ha ha...
pa ti iimas mogucnosti da stavis drugi, ali sto mora, sta na P&S stavljate dvogled ispred,
znaci ne treba ti objektiv neko vreme, pa kad skupis pare uzeces ga....

bilo bi dobro da se gradi sistem oko tela, zato odaberi brend, i onda ces kasnije sve objektive da zadrzizis, a telo da prodas, nece da izgubi cenu kao P&S...
Nema para koje sam ocekivala, tj. ozbiljno kasne (chitaj - ko zna kad ce da stignu - mozda za mesec, mozda za godinu dana), mrzi me da chekam, sad se lomim izmedju Fuji FinePix S 9600 (mnoooogo mi se svidja sto je velik i sto ima rucna podesavanja) i Canon S5 (iako je fensi, vise mi se djasvi fuji).Koji je bolji? I moze li se povuci paralela.Znam da ovaj drugi ima is, a prvi ne, ali....
 
Nema para koje sam ocekivala, tj. ozbiljno kasne (chitaj - ko zna kad ce da stignu - mozda za mesec, mozda za godinu dana), mrzi me da chekam, sad se lomim izmedju Fuji FinePix S 9600 (mnoooogo mi se svidja sto je velik i sto ima rucna podesavanja) i Canon S5 (iako je fensi, vise mi se djasvi fuji).Koji je bolji? I moze li se povuci paralela.Znam da ovaj drugi ima is, a prvi ne, ali....


ima is... ima cuda...
S5 IS da bi koristio treba ti 3 ruke najmanje, ima 40 dugmeta...
stabilizacija nije potpuna, ima sami vertikalnu, ne znam kako su izveli da bude polovicna, ali mozes naci na sajtovima i forumima... tako da nije nesto magicno sto ce da ti omoguci da slikas bez stalka, osim ako imas bas mirnu ruku...

imaju verovano slicna podesavanja..
fuji ima mnogo jacu rezoluciju, i bolje slike na velikim ISO brzinama...
zato mozes da dignes iso, i da dobijes bolju sliku nego sa nekim koji ima stabilizacuju na manjim iso vrednostima, Fuji je ozbiljnija igracka od Canona, dosta robusniji, ima rotirajuci monitor, to je extra....
da pogledas ti par testova pa da vidis sta kazu ljudi koji se bave fotorafijom vise nego sto mi imamo godina...
Fujijeve boje su nesto sto mi najvise fali kod Pentaxa..
ima i prikljucak za blic...

http://www.dcviews.com/_fuji/s9100.htm

http://www.dcviews.com/_canon/s5.htm

imas tu testove...

p.s. moji Pentax K100D kosta 399 u austriji.....
 
Hvala Bruno, ovo mi bas znaci! danas sam "uzivo" videla Fujija (s9600) i mnoooogo dobro izgleda! :) Necu te vise gnjaviti, a ni druge.Malo sam samo chitala neke testove i uplasilo me to sto su navodno dosta komplikovane funkcije kod Fujija.Ali - savladacemo valjda i to chudo! :) Hvala svima!!!
 
meni je zao da prodam moj F20, dacu ga verovatno nekome sestri ili devojci, mnogo mi vise znaci od onoga koliko vredi...
hteo sam odmah da ga menjam za A550, mnogo me je bio razocarao u pocetku, ali dok shvatis kako da vadis iz njega dosta, onda je sve postalo drugacije, odusevljavao me je sve vise...

pazi sta mi sad kod njega smeta, objektiv mu je od 36-108 a sada na Pentaxu od 27-80 tako nesto...
mnogo mi je to na fujiju usko...

kod S9600 je od 28 a kod S5 od 36, to je isto bitno kao mozda stabilizacija...

treba biti realan i dati tezinu nekim stvarima, tipa ostrina, distorzije, rezolucija, stabilizacija, boje, balans belog, sum danju, sum nocu... i to sve...
pogledaj sum na Trusted reviews kod S5 IS...
 
Bash razmishljam neshto danas... Prelep je FUJI s6500fd, fascinantne performanse za svoju cenu, stvarno BEST BUY, po meni, ali...
Zvuk pomeranja ogledala kod dSLR-a je nekako... Ne znam kako da se izrazim...
:-I
 

Back
Top