Priznanjem Abhazije objava rata

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Tbilisi: priznanjem Abhazije objava rata

Najviši zvaničnici Gruzije upozorili su Rusiju da ne priznaje nezavisnost Abhazije, autonomne republike otcjepljene od Gruzije. Najooštriji u izjavi je bio predsjednik skupštinskog odbora za obranu i sigurnost Givi Targamadze, koji je rekao da bi priznanje Abhazije "značilo objavu rata Gruziji".
"Rusko priznanje Abhazije značilo bi objavljivanje rata Gruziji i mi ćemo prihvatiti taj izazov", rekao je on u skupštini.
Gradonačelnik Moskve Jurij Lužkov izjavljuje da Rusija treba da prizna Abhaziju. Očigledno da neke snage u Rusiji pokušavaju da iskoriste posljednje događaje u Gruziji za slabljenje naše zemlje i za ostvarenje svoje vjekovne mašte - prisjedinjenje 230 kilometara Crnomorskog priobalja"rekao je Sakašvili, za kojeg američka agencija Asociate press navodi da ga podržavaju SAD.

.........................................

Vjerojatno Rusija kalkulira, za pretpostaviti je da se čeka nekakvo priznanje Kosova
i analogno tome, Rusi će u zamjenu za Kosovo biti nagrađeni pripojenjem dijelova Gruzije.
Ukratko rečeno Rusiju nije briga za Kosovo, već je zauzimanjem za Kosovo omogućila
sebi neke druge ustupke

Ili je posrijedi nešto drugo?
 
RAZNI SCENARIJI ZAŠTITE SRBA

* Kako će Srbija da zaštiti narod u Pokrajini u slučaju jednostranog proglašenja nezavisnosti?
- Ako ne bude nasilja, oni će nastaviti da žive kao do sada. Njihovi životi biće u potpunosti deo Srbije i tu ne treba da brinu. Još više ćemo ulagati kako bismo naše sunarodnike zadržali i poboljšali im život.
* A, ako nasilja bude?
- Tada stupaju na snagu Kfor i civilna misija Unmika. Ali, ako bi došlo do ugrožavanja bezbednosti ljudi, aktivirali bi se i drugi scenariji u zavisnosti od stepena ugrožavanja. O tome u ovom trenutku ne bih govorio.
 
nije Moldavac nego Gruzijac ja sam se zayebo ,nego ne znam ja dal ce im Ruje pomoci ili nece ,ja licno mislim da nece ,a razlika izmedju vremena sadasnjeg i vremena proslog je sto su u Abhaziji bile ruske snage ,a sada ih nema ,kao kad bi NATO sada ostavio siptare same i rekao "odosmo mi a vi se yebite sa Srbima"
 
Nema veze koji je ***** ja sam se samo koristio tvojom analogijom.
Pa ako nema Rusa shto ih Gruzijac ne pochisti?
Ipak izgleda da ti neke stvari ne kapirash.NATO je jedino shto veze Kosovo za Amerikance i shtiti ga.To shto su Rusi sklonili svoju vojsku samo znachi da im nije potrebna da bi izvrshili uticaj jer za razliku od NATO-a imaju druge efikasnije metode-samo im priprete da ce zavrnuti sve slavine pa neki ih greje i hrani ujka Sem koga toliko vole.
Baj D vej i u Moldavoiji postoji jedan sporan skoro pa nezavistan deo koji zeli prijedninjenje Rusiji i ne priznaje centralnu vlast,tako da nisi dalkeo od istine bio.:D
 
Povijest Abhazije i Gruzije je isprepletena, a prvi put Abhaska SSR dolazi u sastav Gruzijske SSR 1931. godine. Počinje naseljavanje Abhazije s gruzijskim stanovništvom, a od 1937. do 1944. je teško razdoblje Berijine strahovlade, kada se ukida abhaski jezik i zatvaraju abhaske škole. U vremenu poslije II. svjetskog rata nastavlja se slična politika, da bi 1989. godine Abhazija proglasila neovisnost od Gruzije. Te godine neovisnost proglašavaju i Adžara i Južna Osetija. Dok je u Adžari situacija sređena i sada normalna, u Južnoj Osetiji je velika napetost i potencijalna opasnost od izbijanja novog sukoba.
Gruzija i Abhazija ratovale su 1992.-1993. godine, a manji sukob dogodio se i 1998. godine. Zanimljivo je da abhaski narod i vlast smatraju to svojim pobjedama jer su de facto obranili teritorij svoje nepriznate države.
gapa%20Gruzije.jpg
 
Ruski predsjednik Vladimir Putin svojevremeno je izjavio da će, ako Kosovo dobije nezavisnost, to biti pravni presedan zbog čega bi Južna Osetija ili Abhazija mogle zatražiti to isto. I vodstvo Abhazije je obznanilo da će u slučaju nezavisnosti Kosova "učiniti sve da se Abhaziji prizna nezavisnost".

Međutim, bez obzira na to puno je važnije tko živi i vlada u Abhaziji i isto
tako na Kosovu, nego koji će pravni status imati te pokrajine. Ni status Kosova ni
status Abhazije neće promijeniti stanje stvari jer ono praktički ne ovisi o statusu
 

Back
Top