Microsoft Excel - PROGRAMIRANJE

ivan88se

Obećava
Banovan
Poruka
82
Ja sam pocetnik sto se tice programiranja u ekselu !!! pa zato trazim pomoc ....


Moj problem je :

funkcija COUNTBLANK() nece da radi kao funkcija =COUNTA(D11:K11,N11:AK11)/2


polja od D11:K11 su bez prekida ali polje izmedju K11 i N11 ne treba da udje u funkciju i
to sam uspeo sa =COUNTA i radi mi .( D11:K11 - ovo sam odvojio zarezom i napisao N11:AK11)

Ali nije mi jasno sto nece sa COUNTBLANK()

ja ovo potpuno isti napisem !!! samo umesto COUNTA ( broji puna polja )stavim COUNTBLANK ( broji prazna polja ) i on mi zbacuje pozorenje da nesto ne valja i formula sa CONUTBLANK nije ispravno napisana.

AL MENI SA COUNTA sve lepo radi,prebrojava mi prazna polje.
 
Što se tiče f-je COUNTBLANK, ona zahteva argument range!! Jedina stvar koju si mogao da pogrešiš to je da je napišeš bez argumenta, odnosno COUNTBLANK() i tada ti izbacuje grešku. Napiši COUNTBLANK(d11:k11) i radiće. (Ili si zaboravio da napišeš = ispred)
 
napisao sam ja = sve je ok.


formula na primer treba da glasi =COUNTBLANK(A1:A2,A9:A11)

polja od A3 do A8 ne treba da broji ....


Ovako sam uradio sa funkcijom =COUNTA(A1:A2,A9:A11) i radi ali nece mi sa COUNTBLANK.


da se mozda kod funkcije =COUNTBLANK ne odvaja nekim specijalnim znakom.Ne , vec mozda ; ili - ili vec necim drugim!!!

proverio sam 10000...i ispravno sam napisao forumulu i prijavljuje gresku a ista stvar sa COUNTA mi radi bez ikakvih greski --->>>> iz prvoga puta mi je prihvatio ovu formulu ali za COUNTBLANK nece.
 
Zaboravih da kazem koristim ( ako ima kakve veze ) Microsoft Office Excel 2007...

!!! >>> ovo je upozorenje koje mi izbacuje <<< !!!

You"ve entered too manyarguments for this fuction

To get help for this function,click OK to close this message.Then click the insert Function button located to the left of the equal sing in your formula.


a formula koju samja napisao glasi =COUNTBLANK(D11:K11,N11:O11,R11:AK11)/2
 
Meni treba funkcija koja prebrojava prazna polja a to je funkcija COUNTBLANK .

!!! ja sam pocetnik sto se tice programiranja u ekselu .


Treba li mozda da se koristi AND >>>>>> =COUNTBLANK (( a1:a2) and ( a3:a4 ) ).

JA sam ovo probao ali mi nije uspelo.AKO NEKO ZNA DOBRO EKSEL molim ga !!! ako moze da mi pomogne da resim ovaj problem ( posto mi hitno treba ) .
 
E majstore hvala ti .Nisi bas pogodio ( pogodio si 95 % ).

napisao sam ovako kao sto si ti nije htelo.Jedino sto sam dodao ja na ovo tvoje su zagrade ..


ali bez tvoje pomoci nebi resio .Uz malo mucenja uspeo sam da resim moj problem.

=((COUNTBLANK(R11:AK11))/2+(COUNTBLANK(N11:O11))/2+(COUNTBLANK(D11:K11))/2)


Inace mi je ovo trebalo zbog skole.Posto drzim vezbe u skoli na VPTS u Uzicu pa vodim evidenciju ucenika ( stavljam + ili - i upisujem u koju je grupu dosao ) pa zato sam morao da delim sa 2.


!!!! >>>> pex35 - jos jednom hvala :) <<<< !!!!

dugujem ti pice
 
E majstore hvala ti .Nisi bas pogodio ( pogodio si 95 % ).

napisao sam ovako kao sto si ti nije htelo.Jedino sto sam dodao ja na ovo tvoje su zagrade ..


ali bez tvoje pomoci nebi resio .Uz malo mucenja uspeo sam da resim moj problem.

=((COUNTBLANK(R11:AK11))/2+(COUNTBLANK(N11:O11))/2+(COUNTBLANK(D11:K11))/2)


Inace mi je ovo trebalo zbog skole.Posto drzim vezbe u skoli na VPTS u Uzicu pa vodim evidenciju ucenika ( stavljam + ili - i upisujem u koju je grupu dosao ) pa zato sam morao da delim sa 2.


!!!! >>>> pex35 - jos jednom hvala :) <<<< !!!!

dugujem ti pice

E pa sto ne procitah ranije, juce sam prolazio kroz Uzice pa da svratim na pice :). Nema na cemu, ali ipak, pice pamtim ;)
 

Slične teme


Back
Top