Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima
Strana 1 od 72 123451151 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1789

Tema: Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

crko mi canon s30 i sad gledam da kupim novi neki
    ista im je cena manje vise. jedino sto mi je kod canona + je to sto imam za njega vec memorije 128 i 32, mislim da s njim dobijes jos 32, i sto ima stabilizaciju slike. za fuji bi kupio 512 sto me izadje sa fudjijem = 340e, canon bez nove memorije je 310e pa sam u dilemi...
    dakle?

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: STA DA KUPIM? CANON S1 ILI FUJI S5600?

za fuji bi recimo i mogao da kupim samo 256 tako da je otprilike ista cena, jer fuji kosta nov 290e
    sta je onda bolje od ta 2? fuji mi ima lepse to crno kuciste

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Fuji je jako lep aparatić. Raširili su se na tržištu i verujem da je servisna mreža veoma rasprostranjena što je veliki plus. Znaju i da naprave superkvalitetnu mašinu (S-3 pro)... Moj izbor bi bio Fuji. Još ako bi nakupio za onaj 9500, ne bi ti bilo kraja. Ovde u NS je jedva preko 40000dinara.

Početnik
    Učlanjen
    25.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Uz duzno postovanje Fudjiju, svi profesionalci ovog sveta koriste Nikon ili Kanon.
    Logika kaze da za to postoji razlog .
    U digitalnoj fotografiji, Kanon je, kazu poznavaoci, sada vec u osetnoj prednosti.
    Dakle, ne bi trebalo uopste da imas dilemu

Veoma poznat Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Ako si profesionalac uzmi Canon..
    Ako si amater uzmi Fuji, nećeš pogrešiti!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa profi nisam, al opet amater sad, nisam idiot. recimo da sam neko ko se tako iz hobija malo razume u fotografiju. znaci da uzmem fuji? ionako mi je lepsi S5600 nego S1

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

al sada sam izracunao da me 10e manje izadje canon a sa 160MB vise memorije. e sad volim sto fuji ima 5 megapiksela, i sve modove ispod 5. ali canon ima stabilizaciju slike, a ja znam sta je to jer na brodu nema dvogleda sa vise od 8x uvecanjem jer vec ni taj nemozes drzati mirno jer se mrdate i ti i brod a ovaj sa 10 neznam kolko je upotrebljiv bez stabilizatora

p.s. cestitajte mi ovo mi je 500. poruka pod ovim nadimkom

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Čestitka za 500-ti post! Što se stiče stabilizatora slike, dobra stvar, ali pitanje je koliko ti stvarno treba, kako često fotografišeš stvari gde će on doći do izražaja... Malo brža ekspozicija i nema problema. Možda u nekom sumraku...

Primećen član
    Učlanjen
    11.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio SIGNATURE 350
    al sada sam izracunao da me 10e manje izadje canon a sa 160MB vise memorije. e sad volim sto fuji ima 5 megapiksela, i sve modove ispod 5. ali canon ima stabilizaciju slike, a ja znam sta je to jer na brodu nema dvogleda sa vise od 8x uvecanjem jer vec ni taj nemozes drzati mirno jer se mrdate i ti i brod a ovaj sa 10 neznam kolko je upotrebljiv bez stabilizatora

p.s. cestitajte mi ovo mi je 500. poruka pod ovim nadimkom
    Fuji S5600 ima nesto sto se zove antiblur mode koji ima istu funkciju kao i stabilizacija slike.
    Tu Canon nema prednost.Pisem ovo ne iz licnog iskustva nego prenosim iz tekstova sa interneta.
    Obozavam ovaj post gde se preporucuje da ako si profi kupis Canon a ako si amater Fuji.Vec sam zamislio u firmi koja se bavi prodajom digitalnih fotoaparata razvodnika koji ,kad udjes u istu, te pita da li smatras sebe za profija ili amatera, i onda te u zavisnosti od tvog odgovora salje na Fuji ili Canon deo prodavnice.
    Takodje se ne slazem da SVI profesionalci sveta koriste Canon ili Nikon, ja znam barem jednog koji ne koristi ove marke :-D .Ne treba davati ovako generalne odrednice.
    Nego evo dva linka za Fuji S5600 i za Canon S1 gde imas manje vise pregled tehnickih osobina i poneko misljenje korisnika.Pa sad sam odluci.Ali prvo utvrdi da li si profi ili ne.

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da... moram prvo da vidim jel sam profi, jer bez toga mi nevredi ni da gledam kako da nabavim tih 300-tinjak evra

ovo mi je 501. post, a i nosim farmerice upravo:-D

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slobce
    Fuji S5600 ima nesto sto se zove antiblur mode koji ima istu funkciju kao i stabilizacija slike.
    Tu Canon nema prednost.Pisem ovo ne iz licnog iskustva nego prenosim iz tekstova sa interneta.
    Obozavam ovaj post gde se preporucuje da ako si profi kupis Canon a ako si amater Fuji.Vec sam zamislio u firmi koja se bavi prodajom digitalnih fotoaparata razvodnika koji ,kad udjes u istu, te pita da li smatras sebe za profija ili amatera, i onda te u zavisnosti od tvog odgovora salje na Fuji ili Canon deo prodavnice.
    Takodje se ne slazem da SVI profesionalci sveta koriste Canon ili Nikon, ja znam barem jednog koji ne koristi ove marke .Ne treba davati ovako generalne odrednice.
    Nego evo dva linka za Fuji S5600 i za Canon S1 gde imas manje vise pregled tehnickih osobina i poneko misljenje korisnika.Pa sad sam odluci.Ali prvo utvrdi da li si profi ili ne.
    al su napljuvali canon ovde dodje mi da ga ni nepipnem stapom. jel stvarno tako los i nekvalitetan?

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja mislim da sve te izjave tipa Canon ili Nikon su najbolji važe, ali sa velikom rezervom. Hoću reći, bili su u vrhu analogne fotografije. U digitalnoj ipak... Još je rano za postavljanje lidera u tome.
    Kao što rekoh, ja bih se odlučio za Fuji zbog rasprostranjenosti servisne mreže. Ipak je dig.fotografija relativno nova stvar i s obzirom na ograničena nam sredstva, treba malo kalkulisati.

Primećen član
    Učlanjen
    11.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio SIGNATURE 350
    al su napljuvali canon ovde dodje mi da ga ni nepipnem stapom. jel stvarno tako los i nekvalitetan?
    Tek sad sam procitao postove korisnika i mislim da je u ovom slucaju izbor jednostavan - FUJI. A profesionalci neka se bakcu sa otkazivanjem flesha i aparata posle odredjenog vremena. :grin: Bas zbog ovakvih stvari ne volim da preporucujem bilo sta bez da imam licnog iskustva u konkretnoj stvari.Zamisli da si uzeo ovaj aparat na preporuku tipa "Cannon je kul!"
    i da aparat otkaze posle par nedelja.Zato Vas molim , da ako o necemu ne znate dovoljno da se ne oglasavate na ovakva pitanja.

Zainteresovan član JOCCCA (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2005.
    Reputaciona moć
    47

Kupi lepo Panasonic!Ima stabilizaciju a na nekim tetovima u Digital-u je pobedio po kvalitetu fotografije.Kod digitalaca ne mozes genetralno reci koji je najbolji jer se cesto ocenjuje mnogo karakteristika na kojima se dobija odredjeni broj bodova.tako neko hoce i zadovoljavajuci video snimak a ne samo fotografisanje ili ima ljudi koji cene trajanje ugradjene baterije mada profi najcesce koriste izmenljive jer cesto zatreba fotografija vise bas kad baterija pokaze da je prazna(kod onih sa ugradjenim),itd.
    Ti se odluci sta je tebi vazno pa onda odaberi foto aparat.
    Opet ponavljam bitno je sta znas a ne sta imas(normalno ne bukvalno).
    Inace u vezi komentara profi ili ne ako si profi zna se skupi bar 4-5000 evra pa kupi.
    UZ(ultra zum) klasa je prelaz amater-profi.Bolja od amater a ipak poprilicno daleko od profi.

Zainteresovan član JOCCCA (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2005.
    Reputaciona moć
    47

Za Fuji posto oni od stabilizacije beze kao nenormalni racunaj da kupis i stativ jer ce svakako trebati.
    Inace se pitam i za one sa stabilizacijom da li ona odradjuje u potpunosti na max zumu!

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sigurno stabilizacija nije svemoguća...

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Ciscenje objektiva

Zaprljan objektiv - boljka stara koliko i fotoaparati. Prasina, dodir prsta ili nesto drugo su ljuti neprijatelj finoj povrsini objektiva. Sva poznata sredstva od finih krpica pa do alkohola, majica, dzempera, papirnih maramica i jos kojekakvih rekvizita padaju u vodu jer sve ostavljaju trag - dlacice od tkanina ili fleke od alkohola i ostalih tecnosti. U prodaji su vlazne maramice, pumpice za prasinu u kompletu sa tecnoscu za otiske prstiju i cetkice. Neki pominju i tecnost za pranje prozora. Koje je najpouzdanije sredstvo za uspesno ciscenje objektiva i gde ga kupiti?

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ciscenje objektiva

Ja samo četkicu koristim. To malo što ostane ne predstavlja problem na samoj fotografiji, bar ja nisam primetio.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Ali otisak prsta je vec problem malo veci.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa dobro, malo finom krpicom i alkoholim i čim se prosuši - četkica. Ne treba preterivati i tražiti idealno čisto.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Imam utisak ( mozda paranoisem ) da sam igubio na ostrini snimka. Inace, otisak prsta je masan i na perfektnoj povrsini sociva se samo razmazuje. Alkohol ostavlja talog a tragove je ostavila i super fina mikrofiber krpica koja je navodno predvidjena za to. Na nekim sajtovima sam nasao da cak koriste tecnost za pranje prozora. To cu probati na nekim starim objektivima. Sve sto sam probao razmazao sam. Nego, kakvu cetkicu koristis?

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nikakvu posebno. Kupio najmekšu i najfiniju koju sam našao. Ako ti se razmazuje, onda je to već ozbiljnija fleka, valjda ti treba neka sitna hemija? Nemam pojma, ta iskustva nisam imao...

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Probao sam danas na nekim starim objektivima tecnost za prozore i bio sam jako zadovoljan. Treba paziti samo da se ne trlja previse i da se cisti jako finom i cistom krpicom jer prasina u njoj moze ostaviti sitne brazgotine. Posle ide fina cetkica zbog dlacica koje je ostavila krpa. Ipak, nemam petlju da to probam na novom oblektivu. Jomini, zahvaljujem na pomoci.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nema na čemu. A što se tiče novog, bolje je sprečiti ako je ikako moguće. Pozdrav!

Zainteresovan član worm (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

U repromarketu (patrijarha varnave, pri kraju, proj 40 i nesto) prodaju haminu opremu. Od blowera (pumpi za vazdug) do setova za ciscenje objektiva.

Vredi pogledati. http://www.repromarket.co.yu/

Slične teme

1. Omoti i ilustracije knjiga
    Autor gost 172011 u forumu Književnost
    Odgovora: 368
    Poslednja poruka: 28.04.2014., 00:32
  2. Sva pitanja u vezi Traviana
    Autor misha topola u forumu Multiplayer
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 07.07.2013., 20:35
  3. Pitanja u vezi musterija...
    Autor simbol u forumu Žene