Bajonet - pomoć

NeshaTheBigGuy

Primećen član
Poruka
786
Imam ovaj bajonet, ali nisam siguran od koje je puške, pa bih vas molio da pogledate i da kažete šta mislite.

Picture50800x600-1.jpg

Picture51800x600-1.jpg

Picture52800x600-1.jpg

Picture53800x600-1.jpg

Picture54800x600-2.jpg
 
cini mi se da je od nemackog automata m39/m42, nasa poratna verzija m56.dali su natpisi na njemu na nemackom ili srpskom? to je onaj popularni smajser u kalibru 7.63mm i 9mm, a nasa verzija je bila 7.62.
 
I ja sam sumnjao da je nemački ali mislim da nije od šmajsera jer za njega mislim da je manji bajonet.
Nažalost natpisi na njemu nisu sačuvani, kao ni drveni deo na dršci tako da ne znam mnogo o njemu, a na internetnu ima malo da se nađe.
 
nije nesto mali bajonet za smajser, identican oblik poput ovog ima. normalno, percepcija velicine mi nije bas kako treba jer na fotkama nema predmeta pored /pakla cigara, sibica il sl/, ali sam i dalje u uverenju da se radi o onome sto sam rekao. ima li ko pri ruci staro pravilo pusaka i puskomitraljeza, trebalo bi da tamo ima fotka, pa da uporedimo.
 
nisam siguran, jedino sto mi pada na pamet je ovo sto sam rekao.a smajser u nasoj izvedbi je sigurno imao bajonet slican ovome.ja sam se svojevremeno igrao jednim bajonetom od smajsera, pa mi se cini da su sare na drsci iste i zbog toga to navodim.ako negde imas sliku tog automata, obrati paznju na oblik usadnika ispod usta cevi.trebalo bi da se slaze sa zlebom na bajonetu.
 
po mom misljenu sva, u stvari vecina, vojne opreme koja se koristila u to vreme tesko da moze da se svrsta u standardnu :)
tada je vec bilo daj sta das.....

a i tesko da je neko od jugenda uopste stigao da ga "koristi" ;)
 
Imam isti takav. Nemacki za Mauzer M98k ( ista kao m48) iz drugog svetskog rata. Bajonet je iz prvih godina rata, posto imam jedan pred kraj rata, korice su pravljene od loseg drveta.
 

Back
Top