DRUGO DETE POSLE 14 GOD?

radijator1313

Početnik
Poruka
19
Imam dete od 14 godina, a ja sam napunila 37.Do sada se nikada nisam odlucila za drugo dete zbog finansija, pa su tako prosle godine i ostali smo na jednom detetu.Mislila sam da sam vec i zavrsila taj posao , ali sada je suprug nametnuo ideju o drugom detetu.
Prvo sam to odbacila kao ludu ideju a sada sam pocela sve vise da razmisljam o toj ideji.
Intereuse me da li neko ima neki savet, iskustvo itd u ovim stvarima.Da li je ludo i neodgovorno roditi dete u 38. god, napraviti razliku 14 godina izmedju dva deteta?
Sta vi mislite?
 
Mama moje drugarice iz srednje skole je imala dve cerke koje je rodila jednu za drugom i nakon 13 godina odlucila da rodi jos jedno, decaka. I eno ih sad svi srecni i zadovoljni :)
Ja licno ne mislim da je to ludo i neogovorno, ako vi to iskreno zelite zasto da ne. Sad moze i to starije dete da vam pomogne oko bebice, samo je bitno na vreme ga spremiti za bebu jer neka deca znaju da budu izuzetno ljubomorna (ipak je ono provelo 14 godina samo, sa vama). Mada posto vam je dete sad vec tinejdzer/ka to lakse ide.
 
Razlika između moje dece je 5,5god., ali imam jako dobrog prijatelja koji ima sestru mlađu od sebe 11god. i uvek mi je bilo simpatično što joj on daje džeparac i novac za letovanje,a roditelji su im živi i zdravi, on oženjen i ima klince, a klinci obožavaju tetku. Isto mi je simpatično kada priča sa mamom i ona se žena žali kako ostarila i teško mu da trči za njegovom decom, a on joj kaže da mu je još dužna što je samo on šetao sestru dok je bila beba i sve joj pomagao:lol:
 
Godine me najvise i brinu, puna sam strahova.Pa kad pocnem racunati koliko cu imati godina kada to dete bude imalo 10-15 , puno je.A ne daj boze neke bolesti a i ko zna dokle cu moci da se brinem o njemu.Volele bih, znam da nije jako nenormalno ali se bojiiiim jako
 
Kada smo bili 7-8 razred drugarica je dobila brata. Posto je bila onako "napredna", tj. imala je povece grudi i izgledala je malo starija, kada bi setala brata svi su mislili da je to njena beba.

Ovo ne kazem da bih te razuverila. Sve to prodje.
Ako zelis to samo napred.
 
Пази, твој син и нова беба неће имати баш Бог зна шта једно од другог...све док беба доообро не порасте...
Можда ће сину бити чак и непријатно пред друштвом (замисли, мама и тата још раде оне ствари, фуј!)....

Треба да се консултујеш са лекаром и провериш своје здравље...а саме године нису препрека.
 
Пази, твој син и нова беба неће имати баш Бог зна шта једно од другог...све док беба доообро не порасте...
Можда ће сину бити чак и непријатно пред друштвом (замисли, мама и тата још раде оне ствари, фуј!)....

Треба да се консултујеш са лекаром и провериш своје здравље...а саме године нису препрека.

pa vrsnjaci-braca i sestre pa se biju i mrze i ima velika razlika pa se paze i cuvaju bas ti je glup argument
pa mozda ce bash biti srecan jer mama i tata rade to je pre za pohvalu
 
Мој брат је имао 14 година када сам се ја родила и баш је лепо имати великог брата! Још када живи у другом граду, па за сваки распуст ићи код њега....супер!
Постала сам тетка са 9 година. Можете ли мислити колико сам се тада правила важна;) Сада је моја братичина код мене док студира и свима је симпатично што ме зове "тетка" јер виче личимо на сестре.:wink:

А, то да ће сину да буде непријатно пред друштвом је безвезно. ШТА има да му буде непријатно??? Что пре схвати да мама и тата раде оне ствари - биће му лакше и нормалније!

Иначе, моја тетка се породила у 44-ој години први пут, тако да не треба да оклевате ако сте здрави и желите бебу. Само напред!!!!!!!!!!!!!
 
Није мени глуп аргумент, него си ти прочитала нешто што не пише....

Рекох: дете од 3 године неће имати са ким да се игра на равној нози, а дете од 17 година неће имати са ким да излази у град, да се саветује око риба, да иде на утакмице и да игра баскет.
У том смислу они неће имати много заједничког...све док друго дете не одрасте.

Нисам уопште спомињала ни тучу ни мржњу.:roll:
 
А, то да ће сину да буде непријатно пред друштвом је безвезно. ШТА има да му буде непријатно??? Что пре схвати да мама и тата раде оне ствари - биће му лакше и нормалније!

Па то МИ знамо да нема шта ту да буде безвезно, али пубертетлије баш не воле да размишљају о родитељима као сексуалним бићима.

(Ајд, замисли САД своје маторце у току оралног секса, рецимо, па да видим да ли ти је то баш слатко!:wink::lol:)
 
Нико није ни поменуо да треба да му буде слатко када то замисли, али ми је безвезе да то буде један од разлога да жена не роди још једно дете.

Значи - због пубертета мог брата ја нисам требала ни да се родим!
 
Ne mogu da donesem odluku umesto tebe :) ali to stvarno jeste velika razlika, tvoj sin i beba bukvalno nikad nece moci da razgovaraju o slicnim temama. ne znam ni jednu porodicu gde je razlika tolika, obicno je do 10 godina, ali to ne mora da vam predstavlja problem :D
ako rodis bebu, nemoj da opterecujes mnogo sina da ti pomaze, u smislu da menja pelene itd... lepo je da bude ukljucen u sve to, ali ipak je tinejdzer i ne treba da mu sad nameces neke obaveze, onda ce mu biti mrsko sto je uopste dobio brata/sestru ;) dakle racunaj da moze nekad da ga pricuva i to, ali da cete ti i muz obavljati vecinu poslova.
 
Ne mislim da je to suluda ideja ukoliko zdravlje zene nije prepreka. A to kako ce se deca slagati, da li ce se igrati zajedno, izlaziti u grad zajedno i sl, je chista apstrakcija. Kad sam bila u 7. razredu, moja drugarica iz razreda je dobila brata. Svi su bili u fazonu "fuj, kako je njena mama mogla tako da je izblamira", a ona je bila bash odushevljena, i bolelo je uvo za te priche. Ono opet, davno je to bilo, druga vremena, mala sredina... Ne verujem da je danas to taboo tema, chak ni medju tinejdzerima. Znam samo da nikad nisam htela da izlazim sa bratom u grad iako je samo godinu dana mladji, ali sam zato i onda a i danas rado izlazila sa sestrama od strica koje su mladje od mene 6 godina. Tako da to ne moze da bude razlog ni za ni protiv.
 
Ne znam za vas ali ja ne bih....nevezano od sledece price:)
Moja ujna je rodila devojcicu,trece dete kada su joj sinovi bili u pubertetu.Jedan 13 drugi 14 godina.Ona je tada imala 33,al rano je pocela:wink:
Ovaj stariji je bio ocajan,stideo se da seta sa njom kada je poceo stomak da se vidi,nikome od drustva nije rekao da ce dobiti sestru...
Mladji je pak bio odusevljan i bio je bolji od svake bebi siterke svojoj sestrici.Posle su stvari legle,ali nije propustao da majci prebacuje kako je ona nju rodila sebi kao zabavu jer nista ne radi,i kako je on zrtva njenog hira jer kako da mu dolazi drustvo,kako da slusa muziku..kako..kako...kad je ova mala tu....

Inace,ja se nakon toliko godina ne bih vratila u pelene i kasice,u ustajanja nocu i prve zube..nema sile.
Inace,deca koju dobiju brata ili sestru sa navrsenih pet godina cini mi se,ostaju psiholoski jedinci citavog zivota...
 

Back
Top