DRUGO DETE POSLE 14 GOD?

ma sta uopste pitas takvo pitanje.....
kakva razlika u godinama......
jel' ti se radja.....RADJAJ............ali rodi i trece.....
razlika izmedju moje sestre i mene je 11 godina....ne fali nam nista....izmedju moje dece 10god....
sta bih dala da mogu da rodim jos jedno..............bolest je cudo......
 
Svaka cast sto uopste razmisljas o tome, u danasnje vreme je tesko odluciti se i za prvo! Ja podrzavam svakog ko to zeli i moze! Mislim da treba da rodis, pogotovo ako je to vasa zajednicka ideja i naravno ako ti je zdravlje ok, raylika u godinama je ne bitna za slaganje brace i sestara, bitno je vaspitanje i odnos roditelja prema oboma! Samo napred!
 
Ja sam imala 14 godina kada sem dobila brata. To je i dalje najlepša stvar u životu koja mi se dogodila. Obožavam ga i jako smo vezani. Nikada se nije javila ljubomora, a rodio se baš u vreme kada svako dete želi malo samostalnosti, tako da mi je užasno prijalo što i dalje nisu svi koncentrisani na svoju jedinicu. Oboje pokazujemo osobine ‚‚jedinčeta‚‚ jer su roditelji imali dovoljno vremena da nas potpuno razmaze.Mislim da danas kada ima 17 god. se više oslanja na mene nego na roditelje i volimo se najviše na svetu.
 
Ja sam od sestre starija 9 godina...mnogo je volim, nikada me nije bilo sramota i drago mi je sto postoji. Ljubomora postoji kod nje, konstantno se nervira sto ja i brat smemo sve, a ona ne i nikako joj se ne moze objasniti da je to zato sto smo mi "veliki" . Takodje, cesto se ljuti kada ja i brat pricamo o nekim ozbiljnim stvarima, a njoj necemo da kazemo. Tako da, ljubomora nije iskljucena ni kod velike razlike.
Secam se da su me kada sam je pre par godina vodila na more svi pitali da li mi je to cerka :) to me nikad nije iznerviralo, skroz mi je simpaticno. Cak smo se pre par dana kada smo bile u drugom gradu dogovorile da nekim smaracima koji su mi prisli kazemo kako mi je ona cerka da bi se otkacili...htela sam da umrem od smeha kada me je zvala "mama". Sve u svemu nikada mi nije smetala velika razlika, i drago mi je sto imam malu sestru :)
Ipak, postoji i mracnija strana price. Moj decko je od brace mladji 15-ak godina. On ima 18, a njegov otac 58. Otac je bolestan, u losoj finansijskoj situaciji(gotovo bez prihoda), alkoholicar...braca su ozenjena, imaju decu. Skoro sva briga o ocu je pala na njega, jer on ima najmanje obaveza, nema porodicu. Ok...njihova situacija je specificna zbog mnogo cega...ali postoji to da se moze desiti da detetu koje je kasno rodjeno roditelji mogu jako rano pasti na 'grbacu' ...mislim da je vreme za decu prirodno u dvadesetim...ali, ipak uvek je lepo dobiti dete...
 
Nikad nije kasno.Majka mog decka ima 4-oro dece.Prvo je '83-god , drugo '84 , trece '89 i cetvrto '97.
Rodila je zadnje u 43-oj godini.Mali je super , skoro je osvojio 3-cu nagradu na takmicenju iz mate,veselo i pametno dete.Jedino morash da razmislis imas li strpljenja za malo dete , i da li ces biti sposobna da se nosis sa njim kad dodje u pubertet.
 
Није мени глуп аргумент, него си ти прочитала нешто што не пише....

Рекох: дете од 3 године неће имати са ким да се игра на равној нози, а дете од 17 година неће имати са ким да излази у град, да се саветује око риба, да иде на утакмице и да игра баскет.
У том смислу они неће имати много заједничког...све док друго дете не одрасте.

Нисам уопште спомињала ни тучу ни мржњу.:roll:

Zasto bi nekome samo bilo bitno da ide sa njim na basket i utakmice i da se savetuje oko devojaka? To je prilicno usko razmisljanje. Valjda ce mu biti drago da ima brata ili sestru a ima drustvo da sa njima ide na utakice i to.

E sad, mislim da je ako je zena zdrava sasvim normalno da u 37 godini rodi dete. Boze moj, koliko zena posle 40 godina rodi zdravu i normalnu decu, a sta je 37 tek.
 
Samo napred. Ja imam brata mladjeg 14 godina i prosto ga obozavam! Mene je mama rodila sa 20 a njega sa 34. Super se slazemo i imamo o mnogo cemu da razgovaramo i da se pomazemo.
Isto tako moj decko ima cerku od 17 godina iz prvog braka a samnom planira jos jedno. On ima 41. Nadam se da ce se dobro slagati bas kao ja i moj brat:)
 

Back
Top