Kako direktno kontaktirati trenere u Usa?Ako neko zna...HWALA

Zna li neko kako kontaktirati direktno trenera, a ne preko koledza...:)

pa verovatno na sajtu svakog college u sekciji athletics imas staff(osoblje) iliti coaches i za svaki sport postoje prostorije "kluba" tj,svaki trenber bi trebalo da ima svoj broj telefona i e-mail....inace mi je konfuzo "kako kontaktirati njega a ne preko koledza" pa jer ti oces s njim za se druzis ili da pohadjas taj koledz?;)

a word to the wise,posusaj moj savet i nemoj se bas preterano nadati nadati na sve to,istina je da daju dosta stipendija na osnovu sporta a daleko je mnogo teze to akademski zasluziti,ali po meni teorija ispijanja kafa z guza-na guz i cekanja da se dobije stipendija definitivno ne pije vodu.bato dok on tebe tamo ne vidi na delu ti mu salji snimak odakle god oces ali ti njemu moras da odes na try-out,odnosno probu i da se tamo dokazes,a veruj mi konkurenciej uvek ima,narocito basket i americki fudbal,licno znam lika koji je bio vrh atleticar,skakac u vis na drzavnom i evropskom nivou,i tamo-amo ispusio ga na kraju tj.dobio je samo neki deo stipendije i odustao.ovo ti je sad sve grubo receno i pored toga sto ja jos uvek nisam na koledzu toliko znam i ovo moze samo da ti pomogne,tj. nemoj misliti da si jedini koji na taj nacin misli da studira,ima izuzetka svake vrste ali kazem ti nemoj misliti da je imalo lako.najbolji scenario za svakog ko na taj nacin da kazem narodski "ispusi",je da jednostavno platis prvu godinu ako vec stipendiju nisi dobio i dokazes se ako mislis da si tolki kalibar i dobijes po zasluzi stipendiju za na dalje,ali to opet nikako ne pokriva 100% skolarine kao sto svi misle,ali vec u drugoj godini ces vec biti naviknut na sredinu i mocices vec nesto da radis sa strane,da zaradis neku kintu i tako svi guraju kako se ko snadje,zato je to amerika,je za one koji zarko zele da se dokazu i uspeju u cemu god,uvek ce biti mesta....
pozz
 

Back
Top