iPhone - misljenja o njemu

Zar i za jedan telefon treba dati tolike pare...?
A opet je to stvar licne filozofije...
Ako bas ne znas sta ces sa parama, onda, sto da ne...

P.S. Cak i kad bih imao para da kupim tako nesto a da ne osetim onaj deo sa integrisanom baterijom mi se nikako ne svidja...
 
Na SVAKOM iPod-u je takva baterija,traje dosta dugo i MOZE da se menja,bilo gde na internetu se moze naci komplet baterija+plasticna alatka za otvaranje iPod-a za 20-40 US$,a iPhone je uradjen na ISTOM tom principu,i opet se uglavnom mogu videti ljudi kojima je telefon sranje jer se"ne moze"zameniti baterija (kao da ce vam crci iduce nedelje a ne za 2-3 godine) i jer nema MMS (koji svi koristimo vise puta dnevno,jelte,ko to nema nije uopste telefon) a skoro pa NIKO da pomene neke njegove prednosti koje nema NIJEDAN telefon osim njega (pomenucu par za neiformisane,neizgrebiv ekran i NAJBOLJI OS na svetu) i to je stvarno vise glupo slusati cak i za mene koji nemam ni iPod ni iPhone ni Mac komjuter ali znam sta ljudi rade i ZNAM TO DA POSTUJEM!!!
Nije lose da se ljudi prvo informisu malo o mogucnostima aparata koji pljuju i koji im se ne svidja ni njima niti ga kome preporucuju iako ni nemaju doticni telefon pa da ga sa razlogom pljuju,nego sto vecina ljudi dodje i kazu batali to sranje,ne bacaj pare... nije lepo!!
Pozdrav 8)
 
@Lomnica_city Citam da si nesto veoma nervozan zbog mog posta. Ne budi. Meni se zaista svidja
apple-iphone-in-hand.jpg

Nisam napisao da mislim da se baterija ne moze zameniti vec da je baterija integrisana. A to je ono sto mi se ne svidja.
Moglo bi se samo reci da sam samo pokusao da pogodim samu filozofiju posedovanja telefona od zilion evra sa
nasalogo.jpg
mogucnostima.
 
Nije lose da se ljudi prvo informisu malo o mogucnostima aparata koji pljuju i koji im se ne svidja ni njima niti ga kome preporucuju iako ni nemaju doticni telefon pa da ga sa razlogom pljuju,nego sto vecina ljudi dodje i kazu batali to sranje,ne bacaj pare... nije lepo!!
Pozdrav 8)
БАШ НАГЛИШ

Bio sam na njihovom zvanicnom sajtu i skinuo gomilu ogromnih video fajlova. Nesto kao tutorial. Da se prvo informisem.
 
Nisam ja reagovao samo na tvoj post,na mobilnom svetu recimo ima ogromna tema gde ga vecinom pljuju neki klinci jerbo nema izmenljivu bateriju i jos pride MMS,i onda dodjem ovde da odmorim mozak (onaj forum su bas okupirali neki klinci koji bi samo da prosipaju neku pamet... a nemaju je dovoljno ni za sebe) i onda i ovde vidim slicne razloge,sto onda izaziva frustraciju kod nekog kao ja!!
Ja sam za postojanje stvari kao sto su PC,Windows,masovna proizvodnja,bla,bla... ALI ja sam i za to da postoje VRHUNSKI proizvodjaci koji ce po necemu biti prava i jedinstvena EKSKLUZIVA!!E ali ta jedinstvena ekskluziva mora da bude prilagodjena vecinskom ukusu i potrebama uz poneke SAVRSENE ili skoro pa savrsene osobine (materijal izrade,softver bez premca,vrhunski hardver jos ne vidjen nigde,a iPhone ima 2 i po od ove 3 osobine) i onda dodje informacija o njemu do Srbije i... nastaje PLjUVACINA NEVIDjENA!!
Nije mi jasno kakva smo mi to zemlja bilmeza,gde je Golf II legenda i na ceni kao nigde u svetu,a ne recimo Meca AMG ili Audi A8 ili Ducatijevi motori ili,u slucaju IT robe,Windows Rula a Linux i Mac su samo za strebere koji ne mogu da skapiraju Windows (jaki su mi to streberi onda) :) kako bre ovaj narod misli da tezi necem boljem ako je za njega Golf i budjavi Windows i prosecne Nokie poluprosecne izrade VRH VRHOVA!?!?
Ako je Apple resio da ce baterija da se menja samo opciono onda sta ima to da bude problem,naruci se preko neta baterija odredjene snage,dobija se uz nju alat,i za par minuta zamenite crknutu bateriju,a taj MMS je tako prevazidjena stvar,da dam nekome 20 kinti ili koliko vec za slanje neke slicice sta znam gde,ma terajte se operateri u tri p.m.,namesticu Gmail na telefon i slacu slike za manje para i na svaku tacku zemljine kugle,i sta je tu problem,to sto u Srbiji 10% stanovnika zna uopste sta je email,a njih 50% je CULO (sumnjam da iko to aktivno koristi) sta je MMS!?I sad vecina podjebava manjinu iako informaticki inferiorni!?
Ovo stvarno NIJE izazvano (samo) tvojim postom,ovo su sabrane emocije nakon procitanih par desetina strana,uglavnom pogrdnih komentara,sto na mobilnom svetu,sto na bureku,sto ovde... i dosta mi je vise da samo cutim i citam,svi bi hteli da je sad iPhone spoj najjaceg laptopa,najboljeg OS-a,najkvalitetnijih materijala izrade,najboljih kamera sa infrared i night vision filterima,najjacih baterija kao za solarne sonde,naj... i da kosta 400-500 eura,e oce sipak malo,sad cu ovo da iskopiram svuda da ljudi malo smanje dozivljaj,a i ja cu morati jer se dzabe nerviram,Srbija je ovo,a ti drugar... NHF,samo si bio kap koja je prelila casu,ebiga! ;)
Pozdrav 8)
 
Vidim da si prilicno ljut zbog mnogih. Ali ne budi zbog mene. Zaista. Nisam nista lose rekao o njemu sem da mi se eto ne svidja to sa baterijom, pa da, zaista mi se ne svidja. Ali samo to mi se ne svidja. Taj telefon zaista ima mnogo, mnogo funkcija. I plus, meni lepo izgleda a ima i touchscreen ekran. Ali ono sto mi se ne svidja je uopste postojanje takvog aparata. Nadam se da necu biti pogresno shvacen ali isto tako mi se ne svidja ni Nokia N95, pa zar to nije slicno? Za sta bi taj telefon trebao nekom da sluzi? Zar to onda nije samo statusni simbol?

P.S. Svakako nije lepo da nekoga svrstavas u neku grupu ljudi na osnovu jednog posta. Razmisli sledeci put, mozda nekoga i uvredis...
 
prvo. Dati toliko para za tako nesto moze samo kreten koji ne zna sta ce sa parama da bi se proseravao u drustvu.
Ono sta on nudi je nepotrebno jer ozbiljni korisnici kojima trebaju neke stvari koje on nudi uzimaju palmtopove sa telefonom. Ovo je za igranje i frajersianje u drustvu.
NArocito je problem softverske podrske. Za winmobile OS imas programa koliko hoces. BAs me zanima gde ce ljudi skidati programe za ovo cudo. JA sam u mojoj staroj motorollia925 (koja je na zalost pokvarena) imao office i radio sam savrseno sa excel tabelama koje su mi poslovno trebale. Napravim ih kod kuce uploadujem u phone i nema da me boli glava. Kad cu tako nesto moci sa iphonom?
 
prvo. Dati toliko para za tako nesto moze samo kreten koji ne zna sta ce sa parama da bi se proseravao u drustvu.
Ono sta on nudi je nepotrebno jer ozbiljni korisnici kojima trebaju neke stvari koje on nudi uzimaju palmtopove sa telefonom. Ovo je za igranje i frajersianje u drustvu.
NArocito je problem softverske podrske. Za winmobile OS imas programa koliko hoces. BAs me zanima gde ce ljudi skidati programe za ovo cudo. JA sam u mojoj staroj motorollia925 (koja je na zalost pokvarena) imao office i radio sam savrseno sa excel tabelama koje su mi poslovno trebale. Napravim ih kod kuce uploadujem u phone i nema da me boli glava. Kad cu tako nesto moci sa iphonom?

Ima 700 programa i svi su free sem nekih ruskih... i sve skidaš sa samog phona sa repository sajtova preko wifi-a.
 
Jawohl kolega Master. :) Toliko je podbacila da prodaju dnevno po 2000 komada svuda u Evropi :) Prvu noć u Parizu je prodato 30.000 u Londonu oko 15.000.... Sad mi vi recite koji je fon od bilo kog proizvođača zabeležio takvu prodaju skoro... da ne spominjem skoro 2 miliona u USA.. NTT iz Japana, najači operator je na putu da napravi haos jer je 40 posto korisnika te mreže izjavilo da bi uzelo iPhone. Zato i izlazi vrlo brzo revizija b sa 3g i high speed transferom jer kosooki nemaju gsm. Nama za sada fala bogu 3G nije neophodan sem onih koji vole da gledaju RTS dnevnik na fonu.
 
iphone je samo imao stratni uspeh (i to zaludjenih apple-ovaca).
Progoolgaj malo. Videces da je doziveo propast i da sad pokusavaju na svaki nacin da ga izvuku.
Sta mislis zasto se nudi 700 besplatnih programa za njega?
 
jel ga imaš a?

imao att-ov i shutnuo ga daleeekooooooooooo....
i ne mrzim apple (mnogo) na poslu radim pola vremena na pc-u a po pola na mac-u...
but.... iphone je njesra.potpisujem...


  1. While iPhone will work with any SIM card from exclusive iPhone carrier AT&T Wireless No other carrier’s SIM phone will work with iPhone.
  2. If you are wearing gloves, the iPhone’s virtual keypad won’t work. That’s a concern for wintertime phone calls in cold areas.
  3. No memos.
  4. No voice dialing.
  5. No voice recording.
  6. No games.
  7. No capacity for video output to a tv (as iPod has).
  8. No capacity for over-the-air calendar appointments.
  9. No capacity for over-the-air software updates.
  10. No IM. Gotta use text messaging.
  11. No flash or zoom in the camera.
o chuvenoj bateriji netju ni da pricham.................
mislio sam da ovo nikad netju izgovoriti (valjda brat netje da vidi ovo)......NOKIA je keva.....


a da probash da ga nagovorish da saradjuje sa Microsoft Exchange Server.......nauchna fantastika...
 
Jbg barabo sve od 1-10 ima.. kako si imao att-ov kad ne radi dok ga ne ishakuješ da radi na svim mrežama :)

Šta je problem baterija, ajde reci, sta slaba je, ne radi, curi :) imas 100 miliona ipodova sa ugradjenom i nije se na nju zalilo 0.3 posto korisnika :)

1. Nebuloza, radi sve verzije na svim mrezama, hak je savrsen. kako misliš da ja razgovaram. :)
2. Ovo je biser koji necu da komentarisem. Kucaj sa debelim rukavicama na obicnom keypadu pa ces da vidis kako je. :)
3. Ima u okviru sitemskog softvera
4. ima u okviru nezavisnog softvera
5. Vnotes. Savrseno radi.
6. Igre...kolko zelis, imas i emulatore za one debilne nes...
7. Hahaha.. nema kazes a imas izlaz cak komponentni ako hoces. I to m4v cija je slika da se smrznes s obzirom da je sa fona. Ima i divx, mislim da je izašao pre neki dan mozes i da dvd konvertujes i gledas na njemu i TV-u bez problema.
8. Ima preko wifi izasao pre 15 dana.
9. A kako mislis da updajtujes hakovan fon :) Inace svi update za nezavisne softvere idu preko wi fi ili ako si blesav preko gprs.. ako to nije ota onda ne znam sta je.
10. Izvrstan, Appolo, svi rade sem gogle talk-a.. znaci icq, aim, msn, yahoo i radi kao singerica.
11. Nema kameru uopste. to da. Ali vec su pre 20 dana napravili soft, samo ga budze da radi sa 30 fps jer im ovo nije nesto bog zna sta. A 30 fps je ipak nesto na cemu se treba zamisliti i da koriste pun opseg od 2mpixela za nju..

Sad bi i ja mogao da ti pisem sta sve ima sto nema nijedan drugi fon ni u naznakama al mi ne pada na pamet da te ubedjujem kad vidim da nemas pojma o cemu govoris... pa i to da radi ko apache server .. Kao ja kad bi sad pricao o heklanju..... idi brate zato heklaj, pusti iPhone. I nije skup da znaš za ono što daje... 400 evrica. Moze i za 300 ako imas nekog u USA da ti ga donese.
 
deo review-a iphona (i to modela od 8GB)
The good: The Apple iPhone has a stunning display, a sleek design, and an innovative multitouch user interface. Its Safari browser makes for a superb Web surfing experience, and it offers easy-to-use apps. As an iPod, it shines.

The bad: The Apple iPhone has variable call quality and lacks some basic features found in many cell phones, including stereo Bluetooth support and 3G compatibility. Integrated memory is stingy for an iPod, and you have to sync the iPhone to manage music content.

The bottom line: Despite some important missing features, a slow data network, and call quality that doesn't always deliver, the Apple iPhone sets a new benchmark for an integrated cell phone and MP3 player. .

Sve u svemu
zacin - c

Iskreno. ne vidim da je ista bolji od jednog IPAQ-a ili SE P990i
Cak suprotno. U onome sta treba da mu je glavna karakteristika - (boldovao sam) vidis da i oni kazu da tu "zataji"
Jedina prednost mu je velika memorija ali sa svakodnevnim padom cene memorijskih kartica i tu ce vrlo brzo izgubiti trku.
A o bateriji necu ni da trosim reci.
 
iphone je samo imao stratni uspeh (i to zaludjenih apple-ovaca).
Progoolgaj malo. Videces da je doziveo propast i da sad pokusavaju na svaki nacin da ga izvuku.
Sta mislis zasto se nudi 700 besplatnih programa za njega?

Prvo apple ne nudi nista :) da znas Jobsa i njegovu filozofiju znao bi da ga zabole qurac i da se ponasa ko najgori ciganin. Cak sabotira nezavisne proivođače. Ali sad su videli da je vrag odneo šalu jer ljude boli oni stvar i kupovali su po 50 phonova , hakovali ih i punili svim i svacim i zavrtali usi pacerima, sad je i gdin Steve resio i dao SDK razvojnoj ekipi i oni poceli da raduckaju ono sto je ekipa freelancera odradila jos pre pola godine. Epilog je prost... do proleca neces znati sta ima sve za njega jer ces da popizdis od listanja softa koji se nudi i koji dl za 10 sekundi i koristis.
 

Back
Top