SPECIJALNE JEDINICE VSCG

gusha

Aktivan član
Poruka
1.641
ukoliko ste bili, ili jos uvek jeste, pripadnike neko od spec. jed. VSCG (izvidj. div. p.t.v.p. ili sl.) posaljite zanimljive fotografije na doberman@email.co.yu (sprema se novi sajt) :evil: :evil: stavite subject "Slike" !!!!
IZMENA 1 :
vidim da je tema koju sam naceo izazvala dosta paznje, zahvaljujem na slikama dobijenim od gar. bat. vojne policije. Kao sto sam i obecao bice sajt uskoro...
Koja je po vama, najelitnija i najobucenija spec. jed. u svetu, ako ne racunamo njihovu opremljenost...
(znamo svi da su ameri najopremljniji, ali su sisice) :evil:

---------------------------------------------------
pomoc za sajt dobrodosla (ideje, resenja, slike, textovi...) Unapred Hvala, Sreca Prati Hrabre :!:
 
stvar je u tome sto mi imamo mnogo dobre jedinice, pa cak koliko to glpo nekome zvucalo, mozemo da pariramo svetskim (medijski naduvanim) specijalcima. secate se 98-99, (mislim da je bilo negde kod kosara) kada je kapetan VJ roknuo dvojicu deltaforca-a? treba malo praditi i na prezentaciji nasih jedinica, cisto da se zna da i mi "konja za trku imamo"! :evil:
 
Candyman:
majce:
Iako je Legija "zloca" ja ga i dalje smatram srpskim herojem. Mnogo je uradio za Srbiju i zahvalna sam mu zbog toga a sta je posle usledilo....
Malo sam neupucen pa molim da mi se pojasni shta je to legija uradio za Srbiju? :?: Dakle, ovo je pitanje a ne pod*ebavanje. :!:
Legija nije bio nikakav "heroj" niti "junak" u pitanju je bio klasicni dobro obucen placenik kojeg je drzava finansirala i koji je za njih obavljao poslove za koje je bio placen (i to jako dobro).
Poznata mi je prica sa Kosova kada je ista ta jedinica (JSO), inace dole pozanta kao Frenkijevci, odbila da izvrsi naredjenje jer lova nije legla kada je trebala.
Drugim recima heroji su, pripadnici VJ i policije koji su lose obuceni, jos losije opremljeni i za male pare rizikovali i gubili zivote, ali su to shvatali kao svoju duznost i obavezu.
Ovim ne dovodim u pitanje vise nego uspesno delovanje Legije i JSO-a na ratistima, ali to im je bio posao, za to su bili obuceni, opremeljni i placeni.
 
Ko to ide ko to gazi
policija nailazi.
Svi smo ovde iste vere
policijske crne bere.
Nemoj majko suze liti
sin ti sluzi u eliti.
Opasachi bele boje
bas nam majko lepo stoje.
Ko to moze ko to smije
sa nama da se bije,
nek pokusa neka proba
pronaso' je put do groba.
Crne bere nas su znak
za devojke mi smo mrak...

Klasa sep.02\03
 
Najbolji fazon je kada potporucnik, vodnik 1. klase i redovan vojnik iz cete za odrzavanje avijacije (aviomehanicari) isprase ekipu "profesionalaca" iz voda vojne policije u orjentacionom kretanju za celih 20 minuta...
 
ko to ide, ko to gazi?
speciajlac nailazi

crvenkape mi smo brale,
s nama stvarno nema sale!

Diverzanti-izvidjaci,
od crnih kapa uvek jaci!

Nas orao dize krila
da se vidi ko je sila,

nasa ptica grabljivica
nije kokos sa dva lica!

Milka mi se puska zove,
spremna ceka bitke nove

moja cizma sve izdrzi,
od mog noza niko brzi

Mi smo momci mnogo drski
Mi branimo narod srpski

nemoj majko suze liti
sin ti sluzi u eliti

--------------------------------------
izvinjavam se za izostavljene strofe i recenice, ipak je proslo neko vreme od kada sam poslednji put pevao ovu pesmu (koju je v.policija obradila) :) :x
 
pa ovako...licno mislim da su nase specijalne jedinice medju najboljim u svetu(najbolje su ruske,engleske i nemacke),naravno,ovo je moje individualno misljenje.jeste da je poozaj tezak,ali sta se moze,izdrzava se.sto se legije tice,ne znam ko je rekao da je on heroj,i ne znam kako je taj ziv ostao.legija heroj!!!sto rece valter,to je samo placenik.lepo covek prosao obuku u legiji,dosao ovde,malo napredovao,postao komandant jso i lepo iskoristio situaciju.to sto je ratovao dole ne treba pripisivatri samo njemu,vec svim onim policajcima koji su dole bili.samo sto je legija polozaj iskoristio da se za vreme mira obogati,i to preko droge.za to ga treba obesiti na nekom velikom gradskom trgu i posle toga spaliti ga na lomaci.ali necu vise o njemu.zao mi je samo vojnika koji su poneli to obelezje jso za citav zivot,iako su samo izvrsavali naredjenja.no,sad sta je tu je.sto se nase vojske tice,vrlo brzo ce specijalci krenuti u raznorazne irake,avganistane,i slicna turisticka mesta,na lep letnji odmor.to je cena nase politike prema zapadu.mada ja se slazem sa njom.samo sto bi tim vojnicima trebalo dati dobru opremu,platu,i onda ratuj,jer ipak ljudi koji su u specijalnim jedinicama svesno i svojom voljom idu u njih,tako da bi trebali da budu spremni na sve zadatke.heloo
 
sluzio sam jedan deo vojnog roka u pancevu u 72, i ne znam dali je neko cuo za vvpptd, tj. za one malo upucene, vod vojne policije za protivteroristicka dejstva. E ako su nam takvi svi specijalci onda bolje da cutimo od sramote.
Tesko je reci ko je najbolji u svetu jer svaka zemlja ima neku dobru jedinicu. Ako cemo da gledamo po naoruzanju onda bi bilo smesno porediti neke male jedinice sa jacima, tj. bolje opremljenima. :arrow:
 

Back
Top