da li smo prirodni?

PrincRima

Zainteresovan član
Poruka
105
Sta cini sustinu zivljenja : niz lepih trenutaka ili beskrajna ravnica posvecenosti nekome? Ili, preciznije, bez obzira na moral, tradiciju, opsteprihvatljivost, navodnu normalnost sl, da li je smisao zivljenja tradicionalno porodicno okruzenje ili stalna otvorenost ka novom? (ogradjujem se, ne zelim da umanjim vrednost porodice, materinsta, ocinstva i sl, samo pitam ya generalni stav).
I da li kod zen uopste postoji materinski instikt, ili je rec o vidu ponasanja, vise veyanom za moral? Pitam ovo obzirom na cinjenicu da cela priroda (osim ljudi) funkcionise na cistom principu produzenja vrste. Da je i kod nas tako, a ne moral, kao sto ja mislim, tj da je u pitanju instikt, zar se ne bi parli na ulici i to iskljucivo sa dominantnim primercima muske i zenske vrste?
PLP...tebi je jasno o cemu ovde pricam, jer ti me tako savrseno razumes, zbog cega te tako savrseno volim.
 
Covek je kao i svaka druga zivotinja.Doduse sa malo vise razuma,puno vise samosvesti,I naravno kao umno i toliko superiorno u odnosu na druge vrste.Dovoljno glupo da shvati da je ovaj zivot samo cist ritual sa malim primesama koji nas cini razlicitim u odnosu na druge.Ja postujem zivot i ljude koji ga vole.E sada da li je ravna linija.Ili dali je parenje potrebno na ulici.To je individualna stvar.Mislim da je to lazni moral koji je stecen a ne prirodan.Jer nasa evolucija je trajala milionima godina.Parenje se odvijalo gdegod je postojala potreba za to.MIslim da se stvari za par hiljada god nemogu nazvati evolucijom.Nego stecene navike usadjene u duh deteta kao moral koji je vrlo glupog karaktera.Zato jos uvek ima zbog takvih moralnih sitnica zena koje izbegavaju ginekologa sve do onog stadijuma kada bolest bude kriticna.Tada na scenu stupa prirodni tok tj instinkt za prezivljavanje i napustaju se Nametnuti moralni principi.Da nije tako niko se nebi pario kako ti rece ili vodio ljubav,Niko se nebi skinuo go.Znaci priroda pre ili kasnije pronadje svoj put.Instinkt proradi u nama.Pa zato nije nemoralno voditi ljubav na ulici.Mozda ne cinimo to na ulici danam neki drugi pripadnik vrste neotme pln.Mozda je cak i to instinkt.Svi mi uglavnom vodimo ljubav sa osobama koje nam odgovaraju.I u krajnjem slucaju zar u brak neulazimo sa osobom koja nam odgovara.To je prirodni instinkt kada osetimo prirodno da je to ono pravo.Sa tom osobom imamo decu.To isto i zivotinje rade.Zar ne ili gresim?
 
da, svidja mi se objasnjenje i jos par interesantnih stavova. ne slazem se samo sa primedbom da u brak ulazimo kad osetimo da je to i da deca dolaze, takodje kad osetimo da je to to. Koliko ja vidim, trenutno njaveca laz je da su deca plod ljubavi, jer po onome sto me okruzuje, deca uglavnom dolaze kao plod katastrofalne greske buducih roditelja, gde isti, umesto da budu ushiceni i uzviseni zbog izvesne blizine roditeljstva, upadaju u licne drame. Otuda valjda i izraz "*******, zaglavila", umesto "divno, bice majka mog deteta".
 
Jos uvek nisam prestala da verujem da je brak visi stupanj ljubavi i da deca dolaze kao krunisanje. Naravno da tu nije kraj i cesto se zanemaruje cinjenica da treba ulagati iznova. Uopste se ne slazem da ima bilo kakvog morala. Danasnje ponasanje ljudi je produkt iskrivljene slike zivljenja, jurnjave za vrednostima koje su popularno dobile takav naziv,a sustinski nemaju nikakav znacaj. Slazem se sa PR da je gnusno ulaziti u brak, zbog toga sto je na putu dete... nekoliko meni dragih ljudi je tako postupilo i sada ih gledam kako pate. Stvar je u tome, sto pate i deca i svi ljudi koji su u to upleteni. Svako sebi daje za pravo da bude roditelj, zbog prirodnosti trudnoce i radjanja. Ono sto nas razlikuje od zivotinja je svest i zato treba da koristimo mozak i preispitujemo svoje stavove. Kao sto neko rece: "Nije zdravo sve sto je prirodno".
 
Reci cu samo da postoji citava lestvica nivoa svesti i duhovnog razvoja, i da je na žalost velika većina "civilizovanog sveta" na nuli, potpuno nesvesna smisla i čuda života i njegovih pravih vrednosti :(
 
PrincRima:
Sta cini sustinu zivljenja : niz lepih trenutaka ili beskrajna ravnica posvecenosti nekome? Ili, preciznije, bez obzira na moral, tradiciju, opsteprihvatljivost, navodnu normalnost sl, da li je smisao zivljenja tradicionalno porodicno okruzenje ili stalna otvorenost ka novom? (ogradjujem se, ne zelim da umanjim vrednost porodice, materinsta, ocinstva i sl, samo pitam ya generalni stav).
I da li kod zen uopste postoji materinski instikt, ili je rec o vidu ponasanja, vise veyanom za moral? Pitam ovo obzirom na cinjenicu da cela priroda (osim ljudi) funkcionise na cistom principu produzenja vrste. Da je i kod nas tako, a ne moral, kao sto ja mislim, tj da je u pitanju instikt, zar se ne bi parli na ulici i to iskljucivo sa dominantnim primercima muske i zenske vrste?
PLP...tebi je jasno o cemu ovde pricam, jer ti me tako savrseno razumes, zbog cega te tako savrseno volim.
Hm...zvucis dvosmisleno ,ali se rimujes :lol: :lol: :lol:
Sustinu zivljenja?
,nemamo svi istu.... :idea: zato to ne mozemo
generalizovati
Inace,poruke licne prirode su ti okej!!! :D
 
covjek je svakako vise bice i razlikuje se od zivotinja bar po jednoj karakteristici: covjek ima dusu.
Mislim da je moral smisljen da oni koji to ne mogu da shvate sopstvenim mozgom (vazi za ogromnu vecinu ljudi)se pridrzavaju normi koje im propise drustvo. Prostije receno: nemas ti sta da razmisljas (jer ce i onako biti pogresno), nego se pridrzavaj onoga sto bi svi trebali da se pridrzavaju.
S druge strane, ne valja mijesati babe i zabe, sto opet velika vecina radi. A to znaci: spolja moral, a sta se zapravo radi... Tako onda ispadne da se dvoje uzmu samo zato sto je dijete tu.
Zbog cega se uzmu? Jer eto mora se... A ne mora se, nisu se morali ni k**ati...
 
forestgump2004:
goodday:
forestgump2004:
covjek je svakako vise bice i razlikuje se od zivotinja bar po jednoj karakteristici: covjek ima dusu.
-a zivotinje nemaju dusu :?: :?:
-m'rsh u prvi razred......NEZNALICE :evil:

zivotinje i ljudi imaju DUH, a samo ljudi imaju DUSU!
Ajd sad o cosak :arrow: i stidi se :roll:
-pa ti si stvarno prava NEZNALICA,probaj da budes savremenih shvatanja i nemoj se kriti iza imena velikih filozofa,a mozda ces tako ipak bolje sakriti svoje neznanje....NEZNALICE :evil:
 

Back
Top