ЛАБРИС - ЛЕЗБЕЈКЕ ПРОТИВ ВЕРАНА МАТИЋА

Strela

Elita
Poruka
17.244
Веран Матић упутио извињење Лабрису* због говора мржње

Блиц - Пре сат и 16 минута

Главни и одговорни уредник телевизије Б92 Веран Марић упутио је данас извињење због говора мржње емитованог у емисији "Велики брат", после протеста организације за лезбејска и људска права Лабрис.

Лабрис је данас протестовао због изјава неких од учесника те емисије: "Све бих ја то на Трг, на вешала", "Хитлер је био у праву", које, по оцени те организације, позивају на "линч лезбејске и геј популације", а емитовањем тих изјава крши се и члан 21. Закона о радиодифузији.

Матић је у данашњем саопштењу навео да се суд о конкретном програму не може давати само на основу цитата извучених из контекста када је у питању формат који траје дуже од сто дана годишње.

"Ради се о реалити програму и, нажалост, хомофобични ставови нису ексклузивитет учесника у овом програму, већ реалност са којом живимо у Србији", навео је Матић.
Додао је и да је за њега значајно да су ове изјаве одмах наишле на осуду већ у самој кући Великог брата, од стране једног од укућана.

"И даље ћемо улагати максималну могућу пажњу у односу на изјаве којима би се могла подстицати дискриминација у било ком делу нашег програма", рекао је Веран Матић.

2003786274774731869_rs.jpg


2004503997835549969_rs.jpg


*Лабрис представља античко оружје – двострану секиру, које је историјски и симболички повезано са Минојском цивилизацијом, која допире до 2. миленијума старе ере. Према археолошким налазима на Криту, Лабрис су користиле свештенице као ритуално оружје приликом приношења жртви. Према феминистичким интерпретацијама, Лабрис је повезан са Богињом Мајком и лунарним циклусом. Слична оружја су проналажена и у ритуалима других цивилизација, где су, такође, повезана са женским принципом.
 
2443cbt.gif






A kad će da uleti glumac?[/color][/b]




Lordy Boy...>Uleti sta cekas...[/QUOTE]


Hahahahaha
Slušaj ti debela, neko ti podvalio moju fotku :lol:
Da imam kojih 20 kg više stvarno bih imao problem, takodje bih imao problem i kada bih imao 20 kg manje.

To što ti srećo nisi imala prilike da vidiš pravo muško, tvoj problem...

Kiša pada, pa u prozor zvrca,
mala Anka 'oće da se sanka.
 
Lordy Boy...>Uleti sta cekas...


Hahahahaha
Slušaj ti debela, neko ti podvalio moju fotku :lol:
Da imam kojih 20 kg više stvarno bih imao problem, takodje bih imao problem i kada bih imao 20 kg manje.

To što ti srećo nisi imala prilike da vidiš pravo muško, tvoj problem...

Kiša pada, pa u prozor zvrca,
mala Anka 'oće da se sanka.
[/QUOTE]


:lol::lol::lol:
 

Back
Top