Program za prezentaciju.

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
13.905
Ljudi treba mi pomoć.

Ovako ,

imam komp i jedan ,,plazma,, TV. Povezao sam ih. Rade perfektno. Slika na tv.u je mnogo lepša nego sto sam mislio. E sad , treba mi neki program ( ako postoji ) koji bi mogao da , npr neke reklame i slike prikazuje na TV.u a da ja na tom kompu mogu da radim druge stvari koje se neće videti na tv.u

Ja sam kupio i jedan dvd , i nije mi problem da narezem te reklame i slike i pustim na tv.

Ali tu ima nekih 500 slika ....

Treba mi za salon keramike , da mogu da prikazujem ljudima kako izgledaju gotovi ambijenti pločica , kupatila , tuš kabina , kada itd itd ...

Ne znam koji je tačno model grafiče kartice , znam samo da ima 512 mb , ako je potrebno sutra stavljam tačan naziv.
 
E sad ne znam da li moze da ti bude od koristi, ali ovo sto cu da napisem mi je svakako bilo od koristi...

Trebala mi je prezentacija slika u velikoj kolicini, mnogo vecoj nego sto ti napominjes... Dakle, negdje oko 1500 slika je trebalo da se vrti u nekoj toj prezentaciji, ali to je trebalo da se emotuje sa kucnog DVD-a na Plazma TV-u takodje..

Sta sam uradio da se ne bi cimao sa cijelom skalamerijom i kompom, te da ne bi trazio niz zahtjeva..

Napravio sam Power Point Prezentacije 3x po 500 slika u svakoj i naravno, uradio reklamne animacije i sve sto je trebalo da se uradi i snimio kao prezentacja 1, kao i ostale 2..

Sad se postavljalo pitanje kako to da stavim na DVD da bi emotovao..

Google u sake i citam, i nakon veoma kraceg vremena nadjem informaciju da odlicno posao odradjuje
PPT2DVD program koji Power point Prezentaciju pretvara u MPEG format, tacije od PP prezentacije koristenjem ovog programa dobijam DVD film...

Odlicno..

Skinem, probam i naravno radi..

Sve preporuke i veoma jednostavno rjesiv posao, a da pripremis prezentaciju vise nego idealno, a da ti ne treba cijela skalamerija od kompjutera do svih pratecih stvari i joste ne moras cak ni laptop nigdje da zahtjevas jer ovo odradjuje posao..

Ako je to to sto si zamislio ovo je rjesenje...
 
Vidis , to je fina stvar , to bih mogao preko noci da stavim na dvd da se ,,vrtii,, , ali meni treba nesto sto ce ici preko dana , a ne verujem da postoji neki takav program. Meni ( na kompu ) treba da radi u backgorundu , npr da mi samo na taskbar-u pokazuje da je aktivan , a na tv.u pokazuje puni ekran :D
 
Teb je ustvari problem sto ako pustis DVD da salje sliku na TV, to isto ces videti i na racunaru. Ako minimizujes na racunaru, i slika na TV ce biti minimizovana.

Nikako ne mogu da se setim, ali kod nekoga sam video karticu koja je mogla da se podesi da ono sto ide na sekundarni displej (TV u tvom slucaju), se ne prikazuje na glavnom displeju. Time bi se ono sto hoces moglo resiti. Pokusacu da se setim kod koga sam to video pa cu pitati i javiit ako nadjem.

Imas doduse jos dva resenja:
1. Nabavi neku jeftinu skalameriju od racunara koji ce samo slati sliku na TV
2. Nabavi neki DVD player i lepo teraj na TV do mile volje.

Sve drugo lici na komplikaciju.
 
Vidis , to je fina stvar , to bih mogao preko noci da stavim na dvd da se ,,vrtii,, , ali meni treba nesto sto ce ici preko dana , a ne verujem da postoji neki takav program. Meni ( na kompu ) treba da radi u backgorundu , npr da mi samo na taskbar-u pokazuje da je aktivan , a na tv.u pokazuje puni ekran :D

E sad te ne kapiram...

Ovo rjesenje koje sam napisao nema apsolutno veze sa tim da li ide nocu ili danju...

Da napomenem par stvari koje ti mogu da znace, ako ti znace, posto ti izgleda ovo rjesenje ne godi. ipak...

Mozes da iskoristis i DVD RW pa da dodajes odradjene prezentacije i naravno da skidas neke koje ti nisu potrebne.. Stvar je veoma zanimljiva i nacisto upotrebljiva,

primjera radi, ja sam slike, odnosno prezentaciju radio na taj nacin, da su ono koji su imali prililku to da vide imali utisak da se radi o TV programu, jer mozes da podesis da slike gotovo budu pokretne i naravno da se stavi animirani logo, pa onda cijla stvar i djeluje kao neki filmski intemeco, a sve to uradjeno kao dobra reklama..

Sad sta ti u stvari hoces ne znam, ali ovo rjesenje je gotovo idealno jer je lako zamjenjivo, i lako se i bez mnogo vremena dodaje i oduzima neki fajl, a ako ti je potrebna cesca izmjena fajlova, prezentacije radi u manjem i sortiranom obliku, primjera nekih 50 do 100 slika ili po violji, ali odlican film moze da se napravi sa slikama i prezentacijom..

Mozes da napravis reklamu koju ces da emitujes na odredjenom mjestu koristeci kucni DVD i TV prijemnik...

Sva ostala oprema za emitovanje je nepotrebna, ali zato je priprema i obrada za takvo emotovanje dosta slozena i potrebno je i vremena i truda, ali izgleda da ti ili ne zelis to ili nemas ni vrijeme ni strpljenje za isto..

Poz...
 
Znaš kako , ono što meni treba je tačno ono što je codemaker napisao.

Što se tiče prezentacije u power pointu nije mi tesko da napravim. Meni je potrebno da mi taj računar bude pri ruci. Da npr , ako dodju neki ljudi i gledaju pločice od jednog proizvođača , da ja mogu odmah da im pustim na tvu da vide kako izgleda gotovo kupatilo. Imamo oko 300 vrsta pločica min. A treba i još da stigne. E sad , kad bih ja rezao npr od jednog proizvođača na cd 30 vrsti , pa stavim na cd , bio bi to veliki posao da se prikaze. Dok stopiram dvd , pa izbacim cd , pa ubacim , pa pustim , pa dodje do pocetka , ili kraja ... itd itd.

Meni treba da taj program bude na računaru minimiziran , a na tvu da se vidi. Da , npr ako ja radim nesto na kompjuteru , ( obično to bude trgovačka knjiga , ili šifarnici ) da se to ne vidi na tv.u , nego samo na mom kompu. I da mogu u secundi da se prebacim na program koji emituje slike.

P.S. Sve radim preko remote desktop.a , pa mozda postoji neko resenje da tv ne prikazuje ono sto se radi preko remote desktopa , nego samo ,,obični,, xp , jer na njemu nece nista biti aktivno.

A što se tiče dana i noći , pošto je salon pored ulice , taj program cu da nadjem i skinem. Da mogu noći da ostavim da se prikazuju neke gotove reklame i slike koje budem napravio.
 
Sad mi nije nesto jasno, kazes:
"E sad , kad bih ja rezao npr od jednog proizvođača na cd 30 vrsti , pa stavim na cd , bio bi to veliki posao da se prikaze. Dok stopiram dvd , pa izbacim cd , pa ubacim , pa pustim , pa dodje do pocetka , ili kraja ... itd itd."

To sto si napisao, nema veze sa nacinom povezivanja PC-TV
To je vec stvaro organizacije slika i njihov prikaz, bez obzira, vidi li se to na TV i na PC ili samo na TV. Ako imas previse podataka, svakako ces morati ili imati vise od jednog DVD, kkao god organizavoao hardver.


Druga stvar koja mi nije jasna.
Kazes da sve radis preko remote desktopa? Znaci baratas u radnji sa dva racunara? Jedna racunar (onaj kog kontrolises sa RDP) prikljuci na TV a drugi (kojim kontrolises prvi racunar), koristi za normalan rad. Minimizuj RDP.
Kad treba nesto da izmenis ili radis na kontrolisanom racunaru, maksimizuj RDP konekciju, odradi sta hoces, minimizuj ponovo i teraj sa trgovackom knjigom na primer.
Takvu kombinaciju sam vise puta primenjivao do sada.

Cak sam napravio i specijalni program kojim se iz menija biralo koji "DVD" ce se prikavivati a podatke za izbor sam drzao u bazi sa sve nazivom DVD za taj podatak.
U tvom primeru, imas na primer tri proizvodjaca i svaki odm njih pravi plocice i slavine.
Imao bi na meniju prikaz
- Proizvodjac A
-------- Plocice (to bi se nalazilo na disku 1)
-------- Slavine (to bi se nalazilo na disku 2)
- Proizvodjac B
-------- Plocice (to bi se nalazilo na disku 3)
-------- Slavine (to bi se nalazilo na disku 4)
- Proizvodjac C
-------- Plocice (to bi se nalazilo na disku 5)
-------- Slavine (to bi se nalazilo na disku 6)


Ajde razjasni ovo pa cemo lako naci resenje.

Jedino resenje koje se namece u vezi prevelikog broja DVD potrebnih ako ima mnogo slika je da ne koristis DVD vec direktno sa diska salji na TV. Time bi postigao da mozes i brze kontrolisati koji set slika ces da pokazes (od kog proizvodjaca, koji tip proizvoda (plocice ili slavine...)
Mozes i nabaviti za prvi kompjuter (koji ide na TV) neki zgodan eksterni USB disk od 60 GB i na njega
stavis skoro 15 DVD sadrzaja
 
Kacim se da radim preko remote desktopa na server koji je u drugoj radnji u gradu. Preko wireless mreže. Ja i još 11 kompjutera. Fazon je da prikazivanje sa dvd.a nikako ne ulazi u opciju. Jer ja neću da radim prezentaciju. Nego da mogu u bilo kojem trenutku prikažem bilo koju sliku sa hard diska na na tv , ili više slika , i posle toga nastavim sa radom. I naravno , da se taj rad ne vidi na tv.u

Znači to što meni treba je da bukvalno ograničim koji programi će se prikazivati na tv.u a koji ne.
 

Back
Top