potrebna pravna pomoc
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: potrebna pravna pomoc

pinky@neobee.net
    Guest

Podrazumevano potrebna pravna pomoc

moja firma /malo preduzece/ucestvovala je na javnom tenderu jedog DP i dobila posao.Od samog pocetka realizacije kupac je umanjio narudzbe ispod 50% u odnosu na tender,da bi nakon mesec dana iste sveo na25-30% tenderskih kolicina.Radi se o pekarskim proizvodima,koje sam po ugovoru dostavljao kupcu.S obzirom da sam sa tom kolicinom isao u direktni gubitak,kupca sam blagovremeno obavestio i zatrazio raskid ugovora,na koji on nikada nije odgovorio pismeno.S obzirom da je moja firma pretrpela materijalnu stetu/procedura otkupa dokumentacije,garancija banke,odlasci na otvaranje ponuda i ugovaranje,obimna priprema proizvodnje i dostave,nivo cena dat na osnovu veceg broja trazenih artikala,itd.../da li prema zakonu o obligacijama
    imam pravo na naknadu materijalne stete. unapred hvala

Guest

Podrazumevano

imate pravo raylika iyme]u ugovorenog prihoda i ostvarenog

Guest

Podrazumevano

imate pravo raylika iyme]u ugovorenog prihoda i ostvarenog

Guest

Podrazumevano

U principu vi ste sklopili ugovor o potrazivanju odredjene kolicine robe, i u tom ugovoru je precizirano da ti trebe da isporucis toliko i toliko kifli...nebitno.Kupac je takodje duzan da ti isplati cenu po ugovoru bez obzira sto je posle sklapanja ugovora smanjio potrazivanje.On bi to mogao da ucini samo odredjenim modalitetom samog ugovora...Po svemu tome imas pravo da trazis naknadu zbog izgubljene dobiti

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Klasican primer pozitivnog ugovornog interesa. Svakako imas pravo na naknadu stete!

Slične teme

1. Potrebna pravna pomoc, radni odnosi
    Autor dsm u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 02.03.2009., 20:00
  2. Potrebna pravna pomoc...
    Autor ashape u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.03.2008., 22:05
  3. HITNO POTREBNA PRAVNA POMOC
    Autor SENA u forumu Jezik
    Odgovora: 7