Što se ne sprovodi zakon?

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Koliko vas je kupilo "mobilni za dinar"?
Dobro, a koliko vas nije bilo prinudjeno da prihvati uslov da plaća pretplatu zbog tog jeftinog mobilnog sledećih godinu-dve?
Da li je vezana trgovina zabranjena?

Koliko vas igra državni LOTO ili neku drugu državnu igru na sreću?
Da li vam se vraća deo novca kada izgubite?
A što vam se uzima deo kada dobijete?

Koliko vas je trknulo da kupi nešto super povoljno, gotovo džabe, u nekom od ovih mega marketa?
Da li su rate stvarno lepo obračunate tačnije - prikazane?
Zašto se makar sitnim slovima ne ispišu svi troškovi koji prate ovu "povoljnu" kupovinu?

Šta radi javni tužilac? Šta radi društvo za zaštitu potrošačkih životinjki?
Pa zar moramo da kontaktiramo forumaše zemljake iz inostranstva da bi kupili nešto povoljnije iako tada plaćamo i dostavu dok je ovde dostava besplatna? Vodite računa da nije isti kvalitet robe.
bunarenje.jpg

 

Da nastavim, dalje.
Godinama plaćamo jednu telekomunikacionu uslugu a ne znamo koja je cena prava.
Ljudi su odavno uveli sistem vrednosti pa tako par cipela i par helikoptera ne koštaju isto.
A šta plaćamo a šta dobijamo kada dopunjujemo kredit na mobilnom?
Pre neki dan neki batica ispred mene dopunjavao kredu i još sav uzdihan proverava jednu informaciju kod prodavca: "A jel tačno ovo da daju par hiljada dinara za uplatu? A kako im se isplati? Ništa mi nije jasno, daj za 200 dinara pa ako funkcioniše uplaćujem 1000"

Zaista, da li iko zna koja je cena ove usluge, jer pojedini provajderi nude i besplatan razgovor, plaćate samo start od 1,5din+PDV ?
 
I za kraj - šlag na tortu!
Ako vam vaspitačica/učiteljica ponude susret dece sa Deda Mrazom ali i cenovnik zbog tog susreta - PRIJAVITE JE!
Naime, svi znamo da Deda Mraz daje BESPLATNO samo VASPITANOJ I POSLUŠNOJ deci dok deci koja nisu takva - naplaćuje.

Da li Vi plaćanjem priznajete da je Vaše dete nevaspitano i neposlušno?
 
A kad Mancerster izgubi od smrdljivog Boltona posle 30 godina ko ce meni bre da vrne ulozene pare i moguci dobitak ,a o dusevnim bolovima i zivcima da i ne govorim

Ovo naše sudstvo mora da raščisti kod sebe prvo!
Naime, ako političaru kažeš da nije stekao na nelegalan način, on na ime duševnih bolova može da zaradi i par stotina hiljada.
Sa druge strane, ovde moderatora možeš da vredjaš koliko hoćeš - nema naplate.
Čemu onda duša? Čemu onda bol? Sve je Rock'n'Roll
 
Koliko vas je kupilo "mobilni za dinar"?
Dobro, a koliko vas nije bilo prinudjeno da prihvati uslov da plaća pretplatu zbog tog jeftinog mobilnog sledećih godinu-dve?
Da li je vezana trgovina zabranjena?

Koliko vas igra državni LOTO ili neku drugu državnu igru na sreću?
Da li vam se vraća deo novca kada izgubite?
A što vam se uzima deo kada dobijete?

Koliko vas je trknulo da kupi nešto super povoljno, gotovo džabe, u nekom od ovih mega marketa?
Da li su rate stvarno lepo obračunate tačnije - prikazane?
Zašto se makar sitnim slovima ne ispišu svi troškovi koji prate ovu "povoljnu" kupovinu?

Šta radi javni tužilac? Šta radi društvo za zaštitu potrošačkih životinjki?
Pa zar moramo da kontaktiramo forumaše zemljake iz inostranstva da bi kupili nešto povoljnije iako tada plaćamo i dostavu dok je ovde dostava besplatna? Vodite računa da nije isti kvalitet robe.
bunarenje.jpg


Нити сам купила мобилни за динар, нити играм ЛОТО, нити купујем у новим мега маркетима...
Значи нисам потрошач на кога делују рекламе, већ само однос цена и квалитет, а купујем само
циљано и с намером, односно кад ми нешто треба, кренем и изаберем најквалитеније за ону лову
коју сам унапред предвидела да издвојим за ту намену.
Не верујем у оне ствари које су за "џабе", јер имам довољно искуства да знам да ништа није за џабе...:wink:
 
Dobra ti je tema :)
Al' ti je glupo ono za deda mraza, njega je ionako izmislila kokakola... i odrasli uglavnom znaju da je bajka...

Recimo, meni je interesantno što u mestu od jedva 30000 stanovnika ima dve knjižare (obe tek otvorene) i bar desetak kladionica :confused: a popularni proizvođač brze hrane ispred osnovne škole uneo rulet :) divno...
 
jos nesto,ko je kupovao post paid paket,znaci mobilni telefon po povoljnijoj ceni uz obavezu koriscenja odredjenoh post paid tarifnog profila,nikako nije mogao "slucajno" to da uradi ili da se "navuce" preko marketinga,nedovoljno jasni oglasi,sitna slova i sl.,jer prilikom porudzbine,konkretno kod domaceg operatera,koja traje 10-15 min.,operater vam najmanje 3 puta ponovi apsolutno sve uslove i obaveze i pita vas da li ste sigurni da zelite da kupite paket itd.
 
jos nesto,ko je kupovao post paid paket,znaci mobilni telefon po povoljnijoj ceni uz obavezu koriscenja odredjenoh post paid tarifnog profila,nikako nije mogao "slucajno" to da uradi ili da se "navuce" preko marketinga,nedovoljno jasni oglasi,sitna slova i sl.,jer prilikom porudzbine,konkretno kod domaceg operatera,koja traje 10-15 min.,operater vam najmanje 3 puta ponovi apsolutno sve uslove i obaveze i pita vas da li ste sigurni da zelite da kupite paket itd.

Dragi moj svircu,

ne da ne možeš nego ne smeš da za sok koji se pravi od koncentrata kažeš da se pravi od svežeg voća.
Ne smeš da kažeš naivno da telefon košta jedan dinar ako on ne košta toliko.
Ne smeš da prodaješ jeftino ugalj za ogrev pod uslovom da kupiš i stočnu vagu...
 
Nisam pravnik, a donošenje zakona pratim u sklopu posla koji obavljam, znači selektivno.

Znam da su zakonima regulisane mnoge pojave u društvu i predvidjena sankcionisanja za neposlušne.

Ova tema otvara gomilu pitanja.

Pravnici, da li postoji neki mehanizam u Srbiji kojim bi se ostvarila dva osnovna prinicipa:
a) da pred zakonom budu svi jednaki
b) da se zakon sprovodi i prekršioci kažnjavaju brzo i efikasno?

Da li je neki doktor uhapšen kada zabrlja? Da li je nekom advokatu zabranjen rad jer mulja? Da li se za privredni prestup iko kažnjava? Da li svi plaćaju porez? Itd,itd...

Uostalom, poražavajuće je čuti da ,,nema mesta u zatvorima, tako da je deo uhapšenih smešten u prostorijama Specijalnog suda,,.

Mislim, definitivno smo pukli na svim poljima. Vreme je da to priznamo sebi, možda i izronimo iz gliba...
 
Čime se opterećujete... :roll:

Ako imaš za mobilni, za LOTO i sl. onda plaćaj i uživaj, šta se buniš ako si se zeznuo...

Naplaćao sam se svojevremeno pripejda u p.m. nikad manje od 1.000 dinara, pa mi svanulo sa postpejd paketom od 1.000 dindži+mobilni...Račun mi je uvek od 1.000-1.200, dakle isplati se...Pajz kad su mi jednom vrnuli 200 dindži, odbili od sledećeg računa, extra! :cool:

Sada imaš i one fore sa 0 dinara u okviru grupe i sl. Ma, sad će za rukav da vuku narod po ulici, samo kad bi još jednog operatera pustili :D konkurencija čini svoje...
 

Back
Top