ostvarenje prava homoseksualaca na bracnu zajednicu

P

pravnica

Gost
Od kako sam nedavo cula za slucaj da je u drzavi Massachusetts izvesni sudija (oprostite ne secam se imena) dozvolio osnivanje bracne zajednice homoseksualnom paru (opet se ne secam imena a ni detalja), tema mi se ucinila jako zanimljivom. Naime, u pitanju je americki pravni sistem i precedentno pravo, u ovom slucaju drzava Massachusetts, sto svakako nije obavezujuce za ostale clanice SAD-a. No ostavimo njih, mene zanima sta vi generalno mislite o ostvarenju prava homoseksualnih parova na brak. ?!?!?
Temu mozemo prosiriti i time sto bismo mogli diskutovati i o pravu istih na usvojenje dece...
Pozdrav
 
Ja se ne razumem mnogo u pravo, ali mogu ti reci samo svoje licno misljenje. Ostvarivanje prava na brak je licno pravo, i mislim da bi se i u Srbiji (mada ne sada, ima vaznijih stvari), trebalo zakonski regulisati to pitanje. S druge strane, usvajanje dece im ne bi trebalo biti dozvoljeno, zbog ionako niskog nataliteta. Plasim se da bi deca odgojena u gej zajednici i sama na kraju postala homoseksualnih shvatanja.
 
Homoseksualcima netreba dozvoliti pravo na sklapanje brakova a jos manje na usvajanje dece.
Za mene je homoseksualizam bolest koja se nazalost neleci i moze da se podvede pod prtiv prirodni blud koliko to sada zvucalo necivilizovno mora se ocuvati zdravlje nacije.Sta je sledeci zahtev tih grupa izopacenih ljudi mozda vencanja sa zivotinjama ili sa maloletnicima .Da pitamo majkla djeksona za misljenje?Najgore je sto se kriju iza ljuckih prava i sto ih neke nevladine organizacije zdusno podrzavaju nije bas sve dobro sto stize sa zapada ve
cina stvari je dobra ali ne sve i nikako nesmemo upasti u dobro smisljene zamke.
 
Kada bi ovde bila omogucena ta prava za gej ljude to bi znacilo definitivno iskorenjivanje nacional-socijalisticko-palanackog na ovim prostorima i neki bi mogli potom mirno umreti...ili na biro.A posto se to nikada nece desiti,jer ova zemlja jednostavno nije u stanju da prati svetski trend,besmislena prica se nastavlja.Poput ovog stava mladih da "nije sve dobro sa zapada".Ideja srpske posebnosti...uzas.To su grcevite borbe za nepostojece obicajno.Ako bi Srbija bila Kina ili Indija,da razumem,ali ovako...
 
Kosmarac:
Kada bi ovde bila omogucena ta prava za gej ljude to bi znacilo definitivno iskorenjivanje nacional-socijalisticko-palanackog na ovim prostorima i neki bi mogli potom mirno umreti...ili na biro.A posto se to nikada nece desiti,jer ova zemlja jednostavno nije u stanju da prati svetski trend,besmislena prica se nastavlja.Poput ovog stava mladih da "nije sve dobro sa zapada".Ideja srpske posebnosti...uzas.To su grcevite borbe za nepostojece obicajno.Ako bi Srbija bila Kina ili Indija,da razumem,ali ovako...

Nisam ni tvrdo da nista nevalja, vec da nije bas sve dobro.Nemam nista protiv homoseksualaca ali imam protiv sklapanja takvih brakova i usvajanja dece,gde bi nas to odvelo ako ni na zapadu uvecini zemalja nisu dozvoljeni zar mi treba da budemo medju prvima vise bih voleo da smo prvi u ekonomiji.Nismo ni Kina ni Indija ali imamo svoju kulturu i netreba je podcenjivati .
 
s obzirom da sve krece iz NY sitija mogu vam reci da kao njegov zitelj ne mogu a da se ponekad ne zgrozim prizorima javnog pipanja i cmakanja od strane dve osobe istog pola. naime, toliko se zastranilo u tom pravcu da se ova "ugrozena vrsta" previse slobodno ponasa u smislu namernog provociranja ljudi koji se ponasaju takoreci konvencijalno. sve podseca na doba anticke grcke. samo je pitanje kada ce se i kako taj sunovrat onog sto danas nazivamo civilizacijom dogoditi ? ili ce hrist opet morati na zemlju?
 
pravnica:
Od kako sam nedavo cula za slucaj da je u drzavi Massachusetts izvesni sudija (oprostite ne secam se imena) dozvolio osnivanje bracne zajednice homoseksualnom paru (opet se ne secam imena a ni detalja), tema mi se ucinila jako zanimljivom. Naime, u pitanju je americki pravni sistem i precedentno pravo, u ovom slucaju drzava Massachusetts, sto svakako nije obavezujuce za ostale clanice SAD-a. No ostavimo njih, mene zanima sta vi generalno mislite o ostvarenju prava homoseksualnih parova na brak. ?!?!?
Temu mozemo prosiriti i time sto bismo mogli diskutovati i o pravu istih na usvojenje dece...
Pozdrav
Neke bolesti treba lečiti a one "podvedene pod bolesti" iskorenjavati. Ova zemlja je, hvala Bogu, još uvek zdrava bar po pitanju ovih drugih. Kakvo prepuštanje dece izopačenim mozgovima, kakvi brakovi! Ostanimo poslednja normalna oaza na svetu po tom pitanju. Pa neka budemo staromodni, ekstremni, necivilizovani...
 
S obzirom da sam dosta proucavala psihologiju, mogu reci da homoseksualizam sam po sebi nije bolest, vec posledica bolesti. Sustinski uzroci su mnogo dublji (konkretno ja sam se bavila Edipovim kompleksom koji moze biti uzrok). Odobravanje braka izmedju osoba istog pola znacilo bi da zajednica podrzava njihovu bolest, umesto da im objasni sta je u pitanju i pozove ih da krenu na neku vrstu lecenja. Mislim da nema puno onih koji bi to shvatili ozbiljno, jer niko nije sklon da prizna da nesto nije ok sa njim, ali vredi pokusati. Toliko...
 
Pa bolest ili ne, i sama kazes da to niko nece priznati i niko nece ozbiljno shvatiti. Stoga, koga briga, ako hoce da ostvare bracnu zajednicu, samo napred, meni ne smeta. Ali sto se tice da ti parovi usvajaju decu, to treba strogo zabraniti! Ni u ludilu ni u snu ne bih nekom homoseksualnom paru poverila dete! Jadna ta deca koja se nadju pod njihovim nadzorom i starateljstvom :roll: :shock: :roll: :shock:
 
Samo se vi pravite fini ,nazivajte ih homoseksualcima, gejovima ili kako hocete za mene je to sljam pederski i nista vise.Razmisljajte i o njihovim pravima da li su ugrozeni i da li im treba pomoci.Na taj nacin vi ste ti koji im pomazete u ostvarivanju svojih ciljeva.Sto se mene tice meni oni ne smetaju, smatram da svako moze da radi ono sta hoce.Ali mi smeta to nametanje volje da je to nesto normalno, da je to neka bolest, kako im treba pomoci i slicno...Smeta mi ono sto vidim na TV-u, MTV ili bilo koji drzavni program neke evropske zemlje koji gledaju milioni ljudi ,svako vece sve uzivo ****** ,travestiti ...Njima je to postalo normalno e to mi smeta , u Evropi jedan ***** ima vise prava nego Srbin.Ubijte Srbina niko vam nece nista al ubijte pedera i napasce vas ceo svet.Ma jeste li vi normalni bre kakav brak , kakva deca koja demokratija nema nista od toga i o tome ne treba ni da se prica.Nema sta njima da se pomaze , treba nama da se pomogne da se oni udalje od nas.I to treba u korenu da se sasece milom ili silom nije bitno mislite na buducnost dece :evil:
 
Prosle subote na tv pinku u 13 inesto ide neka serija tipa prava homoseksualaca, u istoj toj seriji koju nauzgred gledaju i deca uto vreme dva muskarca se ljube ito bas onako sto bi rekli nasi stariji glumacki, a da nebi bilo rasizma jedan je crnac jedan beo i to je ono sto nam se namece kao normalno
pink je inace otrovao ovu naciju turbo folkom, latinskim serijama, pa sada glumeci pacifizam trujenas gej pravima ali to smo i zasluzili kada nema drzave da im stane u kraj.
 
mislim da je najnormalnije da im se dozvoli sklapanje braka....ne znam zashto to nije svuda prihvacen trend....brak je institucija koja podleze pravnim zakonima.....prema tome.....ko voli shto da ne....mogu da se zene i udaju i sa zivotinjama....ali drushtvo za zashtitu bi tu napravilo buku......
mada sodomija nad zivotnjima moze da bude samo u slucaju mushko-chovek, zensko-zivotinja.....
 
Ja sam da se tim ljudima konacno dozvole prava garantovana ustavom za sve nas tzv. ,,normalne,,.Ako dvojica ili dve odluce da bi zelele da zive u barku jer se vole , ma ko ima pravo da im to ne dozvoli??!!Vec pocinje da mi smeta sto zivim u zemlji koja samo nesto nekom brani a mafije, korupcije, droge, oruzija, bezpravne drzave koliko hoces !Dokle cemo da zivimo tako da se gaze prava drugacijih?I samo jos ovo - homoseksualnost nije bolest!(po medecinskoj klasifikasciji bolesti),i ima je i u zivotnjskom svetu sto ukazuje na genetski moguci uzrok.Pustite te ljude da zive!Hajde da se naucimo vec jednom toleranciji pa i ako smo na Balkanu!cao svima :)
 
Zamisli ti tu sliku: Dva muskarca u jednoj kuci koje veze jedna sveta zajednica: BRAK! Da li hocete da vam deca uce o ovome u skoli? Da im pricaju price o Miki Mausu i Paja Patku koji su se zaljubili jedan u drugog? Pa dokle ce sve to? Nemam nista protiv homoseksualaca, neka ih.. ali ovo??!! Zamisli dete u toj kuci! Kakvim sve "divnim" stvarima ima da ih uce!! Ljudi, jel vi vidite da nesto nedostaje toj slici? Ako hoce taj zivot-neka ga zive, ali nemojte decu, neduznu i neupucenu da navikavaju na tako nesto.. Da, neko je pomenuo da homoseksualizma ima i u zivotinjskom svetu.. A DA LI STE VIDELI DA DVE ZEBRE MUSKOG POLA PRIHVATE I PODIZU MALO ZDREPCE? Osvestite se ljudi dok ne bude bilo kasno.. Pederski lobi (pardon na izrazu ali tako ga svako naziva) je vec toliko jak u svetu da bilo sta da neko uradi homoseksualcu (iz bilo kog razloga) pripisuje se mrznji prema njima, njihova ugrozenost je na prvom mestu.. oni su zrtve u svakom pogledu.. cak se dotle otislo da imaju vise prava nego straight gradjanin..
Izgleda da se isplati izjasnjavati se za gay-a a potajno biti straight.. (pazi, to cemo uskoro morati da krijemo).. E pa znas sta, tu cemo da stavimo tacku.. i bude li bilo jos onakvih parada u nasoj zemlji gde favorizuju i reklamiraju gay fazon, ja cu pored celavih navijaca iz radnickih porodica biti prvi koji ce da ih spreci u ispunjavanju izopacenih ciljeva..
 
zaverenik:
Prosle subote na tv pinku u 13 inesto ide neka serija tipa prava homoseksualaca, u istoj toj seriji koju nauzgred gledaju i deca uto vreme dva muskarca se ljube ito bas onako sto bi rekli nasi stariji glumacki, a da nebi bilo rasizma jedan je crnac jedan beo i to je ono sto nam se namece kao normalno
pink je inace otrovao ovu naciju turbo folkom, latinskim serijama, pa sada glumeci pacifizam trujenas gej pravima ali to smo i zasluzili kada nema drzave da im stane u kraj.


Ja sam za toleranciju u svakom pogledu.
I, da, gledala sam tu seriju i poljubac je bio jako lep i uzbudljiv. :)
 
A sto se malo pravnici i nasa drzava nebi pobrinuli da i recimo invalidi laksi i tezi,slepi,gluvi....)i osobe sa posebnim potrebama imaju neka svoja prava.U Americi je to na zavidnom nivou (Svaka im cast !!!) i ne samo tamo Italija,Spanija,izgleda svuda samo ne kod nas.Obezbedite im prilaze u bioskope,pozorista,na fudbalske terene.I oni imaju prava na drustveni i emotivni zivot.Ili polazite od toga da oni treba kao sto je u jednoj anketi bilo receno (nije bitno koji grad,prepoznace se oni) da zive na drugoj planeti.Kada sam procitala to bilo me je sramota sto sam odavde.Kada to resite,resite i pitanje sklapanja homoseksualnih brakova,jer za razliku od njih ovi nisu imali pravo izbora!!!!
 

Back
Top