Chevrolet Aveo

Da li neko od forumasa poseduje pomenuti auto!? Interesuju me utisci, kvalitet materijala, cene redovnih servisa i uopste da li ste zadovoljni autom! Hvala ;)

Dakle ovako. Imam taj auto i najvise na svetu bih voleo da ga nemam i da sam malo vise razmisljao pre kupovine.
Mislim da je trenutno na trzistu to jedan od najlosijih automobila i verujem da je Zastava 10 izmislila pojam kvaliteta za ovo djubre.
A evo i zasto:

1) Menjaci na traktorima iz sedamdesetih godina proslog veka su bolji od menjaca u Aveu, koji je neprecizan, koci, zaglavljuje i krci

2) Klima uredjaj je sprdacina i uopste ne hladi kada je vrucina jer kompresor stalno nesto cakce i iskljucuje se. A sto je napolju toplije on se vise iskljucuje.

3) Vesanje na mom desetobrzincu je bolje i izdrzljivije od ove imitacije auta jer evo vec nakon samo dve godine se cuje kugla, cuje se opruga amortizera. Brava vec zajebava, plastika skripuce, kabina se reflektuje u sofersajbni. Ma picvajz od auta.

Ali, ipak se tu radi o prevari jer auto koji sam pre kupovine probao kao test vozilo je bio bez ovih nedostataka. Tako da Centar Boban iskreno ne preporucujem, a za druge ne znam.

Sve ovo sam 2 godine reklamirao u servisu Centar Boban, ali me oni zavlace i ili ne zele ili stvarno ne mogu da poprave ovo sranje od auta sto su jednom prilikom i sami priznali. sada sam digao ruke i od garancije i od svega i sam cu finansirati sve popravke ako to moze da se popravlja ali cu barem pricati svuda kakvi su prevaranti.
A oni nek me tuze i neka dokazu da je ovo sto govorim neistina, i nek objasne zasto bi jedan covek jednom nedeljno bio u servisu ako auto valja.
E sad, nas narod je takav i sramota ga je da prizna kad nije zadovoljan autom koji je kupio. Ja nemam taj kompleks jer sam jednostavno prevaren, a i nisam ga ja pravio da bi me bilo sramota. Bas mislim da bi one koji ga prave i prodaju trebalo biti sramota i zato ovo pisem. Uostalom, Chevrolet se najnize kotira u svetskim istrazivanjima zadovoljstva kupaca...
 
Brate ako je to Chevrolet, ja sam James Dean...:lol:
Daewoo...

Pa nebitno. Zvanicno to sada jeste Chevrolet.
S druge strane, ja sam imao Daewoo Lanos 1.6 i to je bio izvanredan auto za te pare. Jednostavno nisam imao zamerku. Osim sto nije imao klimu, i imao je mali gepek.
Ali to je bar bilo crno na belo, nema klimu nema gepek.
Ovaj sada prevarantski fazon - imas klimu koja ne hladi i imas gepek koji u stvari efektivno ne moze da se iskoristi zbog ogromnih poluga koje ga drze i zauzimaju prtljazni prostor je nesto sto ce se njima obiti o glavu jer polako ne vidim vise koja budala osim mene ce kupiti to vozilo.
Sto se pak starih Daewoo vozila tice verovatno su u njih ugradjivali mnogo sklopova koje zapravo nisu sami proizvodili pa je zato bio dobar. Neznam. Tek, ovo danas je da te bog sacuva.
Necu da navodim alternative da ne bude da sam placen da reklamiram nekoga ali ima ih mnogo. U mom konkretnom slucaju ja sam to kasno ukapirao.
Jedina da kazem prednost Avea limuzine jeste sto se za te pare stvarno ne moze naci tako komforan auto, koji vizuelno ne izgleda lose. Ali dzaba ti to kada su u toliki auto stavili klasican cetvorocilindricni motor sa 8 ventila od 1150 cc i jos ga opteretili klimom koja se ocigledno automatski iskljucuje da motor nebi sagoreo, tako da onda i nemas zapravo klimu. Horor i sramota. Voleo bih kada bi se neko od novinara pozabavio ovim autom, ali sve je to sada placeno, potplaceno i u kojekakvim talovima. Recimo svi ti saloni novinarima daju dzabe automobile samo da ih ne ofiraju sta rade. Ali, posto sam ja nezavisan onda pricam ono sto jeste. Stvarno ne znam, nisam probao bas sve automobile koji postoje. Medjutim od onoga sto sam probao od svog puberteta do evo 40 godine zivota, ja gori auto vid'o nisam... :rtfm:
 

Back
Top