Ukidanje AP Vojvodine

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.790
Da li ste primetili koliko jaca pokret za ukidanjem AP Vojvodine unutar same pokrajine. Nekoliko opstinskih vlasti ima u planu da nakon lokalnih a verovatno i za vreme lokalnih izbora izbaci planove o odvajanju iz Vojvodine i direktnom prisajedinjenju Srbiji.

Po meni je to logicna stvar. Mi Srbi treba da zivimo u jedinstvenoj drzavi. Svaka autonomaska politika jednaka je madjaronstvu i madjarizaciji. Sa jakim i teritorijalno manjim regijama i jednom centralizovanom vladom u Beogradu Srbija bi najbolje prosperirala.

Sve bi se ostvarilo ustavnim amandmanima. Takodje ce se izborni sistem morati promeniti tako sto ce Srbija imati vise izbornih jedinica... kako se ne bi moglo desiti da vojvodjanske regije ili bilo koje druge ne budu pravobrojno zastupljene u nacionalnom parlamentu.

Takodje ce se predlagati smanjenje broja narodnih poslanika u republickom parlamentu na 150.

Sve u svemu smanjenje broja nivoa vlasti zbog ustede i jacanje manjih regija kako bi ljudi zaista imali autonomiju dzepa. I to zaista svog dzepa. A ne ova sadasnja Cankova gnusoba koja propagira autonomiju novosadskog dzepa... kao da je samo Novi Sad bitan. Po meni su ista g***a i u NS i u BG pa onda ajde da trpimo samo jedna g***a. ! :D
 
Ako dodje do regionalizacije cele Srbije AP je nepotreban nivo vlasti izmedju centralne i one regiona.U tom sluchaju da,jer AP je komunjarski AVNOJ-evski antisrpski projekat na koji treba staviti tachku.
 
Ma o tome neka odluce vojvodjani nije na nama da o tome odlucijemo sigurno da niko iz sumadije ne zeli da bilo ko ugnjetava vojvodinu.Ako se pokusa nasilno ukidanje autonomije to moze samo suprotno da izazove,ipak autonomija je nepotrebna i samo stvara jos vecu birokratiju.
 
Nisam stavio anketu jer ne znam... Eto nek je ubaci neki mod :)

A sto se tice nasilnog ukidanja ??!?!
Bice ukidanja i to ne nasilnog... nego na referendumu... :) U sklopu sa novim Ustavom cije sam tace gore naveo.

Zivela jedinstvena jaka i velika Srbija.:)

PS Jedva cekam da se siptari odcepe :D
 
Da li ste primetili koliko jaca pokret za ukidanjem AP Vojvodine unutar same pokrajine. Nekoliko opstinskih vlasti ima u planu da nakon lokalnih a verovatno i za vreme lokalnih izbora izbaci planove o odvajanju iz Vojvodine i direktnom prisajedinjenju Srbiji.

Po meni je to logicna stvar. Mi Srbi treba da zivimo u jedinstvenoj drzavi. Svaka autonomaska politika jednaka je madjaronstvu i madjarizaciji. Sa jakim i teritorijalno manjim regijama i jednom centralizovanom vladom u Beogradu Srbija bi najbolje prosperirala.

Sve bi se ostvarilo ustavnim amandmanima. Takodje ce se izborni sistem morati promeniti tako sto ce Srbija imati vise izbornih jedinica... kako se ne bi moglo desiti da vojvodjanske regije ili bilo koje druge ne budu pravobrojno zastupljene u nacionalnom parlamentu.

Takodje ce se predlagati smanjenje broja narodnih poslanika u republickom parlamentu na 150.

Sve u svemu smanjenje broja nivoa vlasti zbog ustede i jacanje manjih regija kako bi ljudi zaista imali autonomiju dzepa. I to zaista svog dzepa. A ne ova sadasnja Cankova gnusoba koja propagira autonomiju novosadskog dzepa... kao da je samo Novi Sad bitan. Po meni su ista g***a i u NS i u BG pa onda ajde da trpimo samo jedna g***a. ! :D

Ja bi to ime ukinula i zabranila...
 
Andes... pa pazi.. mislis da bi Madjari zeleli da se odcepe? A kome? Rumuniji? Madjarska je skoro rekla da je digla ruke od Madjara u susednim zemljama. A izricito se odnosilo na Srbiju. Kada je Kasa nesto kakio po medijima.

Niko vas nece... mi cemo da vas zbrinemo madjarice ne brinite se ;)

Mi smo uvek bili dobar miroljubiv i ljubiv narod :)
 
Andes hahahaha a ta organizacija za vojvodinu i baranju ima manje clanova nego drustvo obozavatelja kulture Maja iz Negotina hahahaha

PS Vi madjari i madjaroni ste u debeloj manjini a ni madjarska vas nece !
 
Andes... pa pazi.. mislis da bi Madjari zeleli da se odcepe? A kome? Rumuniji? Madjarska je skoro rekla da je digla ruke od Madjara u susednim zemljama. A izricito se odnosilo na Srbiju. Kada je Kasa nesto kakio po medijima.

Niko vas nece... mi cemo da vas zbrinemo madjarice ne brinite se ;)

Mi smo uvek bili dobar miroljubiv i ljubiv narod :)

Ja sam pisao na ovom forumu o lojalnosti Madjara. Ali autonomija Vojvodine ili Banata ili Sumadije ne vodi ka cepanju. Ocito je da neznas puno pa cu su 90% Evropskih zemalja koje su manje od Srbije decentralizovane.

U Vojvodini se ljudi ne dele na etnickom principu. Nego na nekim drugim.
Zato imas Srbe iz Backe koji su za odvajanje Vojvodine.
 
Ukidanjem autonomije Kosovu i Metohiji doprinelo je da se sad KIM cepa. Jel to hoces i sa Vojvodinom?
Moderatore zatvaraj temu, totalno je truleks.

Док је КиМ имало аутономију догађало се следеће
1)неколико сепаратистичких демонстрација Албанаца од којих су најжешће биле оне 1968 и 1981. (са повицима Косово Репубљик)
Нарко-мафија и иредентистички покрет су готово слободно деловали.

2) убијања, силовања, паљења имања и крађа стоке Србима.(нарочито у селима) Полиција под контролом Албанаца
није ''никако могла'' да нађе починиоце

3) око 50 000 српских породица је напустило КиМ. Док су се Шиптари неометано досељавали на КиМ.
Број Срба је пао са 30% na 11% за тих тридесетак година.

4) Комунистичке власти до 1988 (назовимо их српске) у Београду и Новом Саду нису ништа предузеле поводом тога (осим покушаја Ранковића који је непосредно после тога смењен)

Била је тo ''дивна'' аутономија, срећа твоја да ниси живео тамо у то време.
Због себичности и и никакве свести о општем националном интересу због тога данас и губимо ту територију.
 
E Andes ti si promasio zivot. Vidis regionalizacija se ne odnosi na autonomiju Vojvodine. To je madjarizacija i bogami punjenje dzepova pokrajinskim lopurdama... ono sto je potrebno jeste te lopurde ukinuti... a napraviti niz manjih regiona... i na taj nacin ostvariti decentralizaciju i regionalizaciju...

Dakle procitaj moj predlog Ustava gore pazljivo. On nudi resenje svima... i lulturnu i ekonomsku samostalnost... a Vojvodina mislim da samo vuce pare za NS...

Inace kulturna razlika izmedju vojvodjana i srbijanaca je odavno nestala a ti brate pogledaj rezultate izbora i koliko mandata po vojvodini imaju radikali... dakle ONA stara vojvodjanska kultura je nestala. nema je... razlike nema... posle II sv rata kad smo proterali nemce sa njima je otisla i kultura :)

I TU NEMA POMOCI TAKO JE... SVI SMO DIVLJACI HAHAHAHA
 
Andes hahahaha a ta organizacija za vojvodinu i baranju ima manje clanova nego drustvo obozavatelja kulture Maja iz Negotina hahahaha

PS Vi madjari i madjaroni ste u debeloj manjini a ni madjarska vas nece !

Ajde klinjo da ti nesto kazem.
Procitaj ovo:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5474276&postcount=120

Ja sam isto za ukidanje Vojvodine. Ali sam za decentralizaciju (znas li sta je to?) po regionalnoj osnovi: Autonomna oblast Banat, Backa, Srem sa Macvom, Uprava grada Beograda, Sumadija, Moravica, Podrinje... Na taj nacin ne bi postojala Beogradizacija/Novosadizacija, nego bi svaka opstina i svaka regija zadrzala novce za sebe.

Ja kao i mnogi drugi Banacani bi da se Vojvodina ukine, ali nemojte vi Beogradjani o tome pricati, pustite nas da to resimo, kako se ne bi ponovilo Kosovo. Vrlo je to moguce, jer u Backoj imas puno Srba koji su za nezavisnu Vojvodinu.
Ponavljam: Sram te bio sto vredjas Madjare, oni su ginuli za ovu zemlju
jedan je Madjar oborio NATO avion. Posto nisi u Vojvodini i ne znas, nemoj petljati oko Madjara jer se o njima razumes kao u krava u kvantnu fiziku.
 
E da to sa regionalizacijom Adnes je sasvim ok... Samo mislim da su ti regije prevelike...

Dakle treba recimo ne da bude regija banat, Backa, nego zrenjanin, vrsac, kikinda, pancevo, subotica, vrbas itd

Znaci slazemo se! Svi smo za ukidanje vojvodine!

Super

PS A to sto su ginuli Madjari video sam tokom II sv. rata !!!
 

Back
Top