Nedoumice oko izbora fakulteta?

CHIME

Zainteresovan član
Poruka
300
Imam par upitanja oko upisa na fakultet dali mi mozete reci koja je razlika izmedju kriminalisticko-policijske akademije, fakulteta bezbednosti i pravnog fakulteta odsek kriminalistika? Najvise me zanima da li je tacno da na kriminalisticko policijsku akademiju se uglavnom upisuje preko veze i da se dobija posao preko veze posto pitao sam dvoje ljudi oboje kazu da nisu mogli da upisu jer jedino moze ako imas vezu nije bas jedino ali uglavnom. Takodje me zanima gde moze da se radi posle zavrsenog fakulteta bezbednosti i pravnog fakulteta odsek kriminalistika? Da li je tacno da su poslovi u db i bia dosadni i rizicni? Unapred zahvalan!
 
samo mi nije jasno kako nesto moze biti dosadno a istovremeno i rizicno :)))) to mi se ne uklapa...
a sto se tice veze..... misljenja sam i ja da je tako jer se ne prima veliki broj i obicno odu sve tatini i mamini sinovi..... razliku da ti dam izmedju fakulteta bebednosti i pravnog ne znam jer ne znam uopste koji je prvi fakultet ali znam da bi ti pravni fakultet bio najbolji izbor jer imas najvecu sirinu poslova koje posle mozes da radis sa tim fakultetom. Po meni sve poslove koje mozes da radis sa ova dva pomenuta mozes i sa pravnim plus mnogo veci izbor....... Inace ti dobijas zvanje diplomirani pravnik odnosno master ako tek upisujes tako da sa tim mozes da radis gde ti padne na pamet (naravno ne mozes kao doktor :) ali, sup, bia, sud, advokatura, firme, banke.... ama mnogo je siroko :)
 
Hvala ti! A ovo za posao u drzavnoj bezbednosti da je dosadan i tup to sam cuo na ovom forumu. Sto se tice pravnog fakulteta videcu nadam se da ima smer kriminalistika mama mi je dipl.pravnik a i bratu je ostalo jos 6 ispita na pravnom fakultetu.
 

Back
Top