stalno restartovanje komjutera

tiny_m

Početnik
Poruka
24
ne znam da li sam postavila temu na pravo mesto, pa se izvinjavam ako sam pogresila.

problem je sledeci. kad upalim kompjuter uvek mi se (odmah po paljenju) pojavi prozor ili cak vise njih sa sledecom porukom "Registry editing has been disabled by your administrator". te prozore ja pozatvaram i obicno se kompjuter sam potom restartuje. nekad posto zatvorim prozore radi normalno, ali nekad se restartuje i po tri-cetiri puta pre nego sto konacno ostane upaljen.

trazila sam po netu sta to znaci ali kad na googlu ukucam tu recenicu i on pocne da trazi komp se opet restartuje.

takodje kad ga gasim stalno izlazi da postoji neka greska pa moram da pritiskam "end now". ponekd izgleda da kompjuter odbija da se ugasi jer end now ponekad pritiskam i po deset puta.

ako neko zna sta se ovde desava, pomozite, jer mi je vise smesno da vise vremena provedem paleci i gaseci komp nego u radu na njemu.
hvala svima u napred
 
skenirala sma ga pre par dana i nije bilo nicega.
imam kaspersky,doduse skoro mi je istekla dozvola pa nema novih virusa u bazi.
mislila sam da nabavim novi antivirus pa koji bi mi preporucili?
jedan drug mi je rekao da je kompjuteru mozda potrebno formatiranje. posto se ne razumem u to bas jel bi mogli da mi obasnite sta je to i zasto mi je to potrebno.
pozdrav
 
format je obicno brisanje svega sto imas u kompjuteru (osim onoga na particijama D:, E: itd.- ako ih imas) posle cega sledi instaliranje novog windowsa.... sigurno si se previse igrala na netu pa je komp poblesavio... nista strasno najverovatnije... samo uzmi tog drugara da ti obavi taj poslic- to je 2h MAX! ;)
 
dr_Boro pokusala sam sa ovi linkom za Hijack This, ali svaki put pre neko sto uspe da se otvori kompjuter se rastartuje. kao da vodi neku svoju politiku, da se okrenuo protiv mene : )
izgleda ja nista necu moci da resim preko foruma, moracu da zovem specijalce : )
 
neka neko uzme tvoj hard disk (deo kompa u kome se nalaze podaci), odnese ga kuci, prebaci podatke kod sebe... obrise sve sa diska (tj. formatira ga), vrati ga kod tebe i instalira ti novi windows i neophodne programe. mozda i podeli disk na 2 dela, tako da na drugom mogu da ti stoje svi bitni podaci, koji se nece izgubiti ni kada ti se windows zaglupi... ajd' zdravo :)
 
samo da ovde napisem sta nije bilo uredu sa kompjuterom, ako se nekom desi isto da zna. kompjuter je otisao na reinstaliranje, a imao je i puno virusa, jer se ispostavilo da antivirus program nije nesto dobro radio. sad je sve ok, vazna dokumenta su sacuvana, a instaliran novi antivirus.
pozdrav svima
 
Ovaj tvoj opis problema ''miriše'' na malware.
Hajde otvori temu na forumu Sigurnost i zaštita i u njoj postavi HijackThis log.

Objašnjenje kako to uraditi imaš u sledećoj temi (u drugom delu teme):
http://forum.krstarica.com/threads/167305

Ako je malware,ne boj se.Znam program koji ja imam "Norman malware cleaner"(4mb).Dobar je.Specializovan za brisanje Malwareva!
OVO SAM NAPISAO JER AKO IMA NEKO PROBLEM SA OVIM,CISTO DA ZNA!
 

Back
Top