Sinovi jedinci

kako se snalazite u braku kad vam je muž sin jedinac


  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .

anastazia123

Početnik
Poruka
1
Evo jedno pitanje?

Zamislite da živite u stanu, kući nije bitno sa sljedećim osobama.
Muž , žena ( moja malenkost) , svekrva i svekar !

Sin ražmaženo derište ( ali ja ga volim jer ipak sam se udala za njega )
Ja žena koja sve trpi , pa čak i svog djetinjastog muža, perem, ne peglam , čistim kuham....
SVEKRVA oprostite na vikanju , ali ta žena, je nemoguća sve mora znati, čuti, vidjeti , a njezin je sin njeno sunce mala beba zaboga miloga ima 28 godina ( sin )
a svekar sa stavom žena je u kući da kuha , pere, itd ne treba ženi zabava, muž joj treba biti na prvom mjestu!:?:
Komentirajte ovo molim vas.
I kako bi te postupili u toj situaciji?????????????
 

Prilozi

  • Blue hills.jpg
    Blue hills.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 9
Ako si na pocetku braka treba da izgradis svoj stav, s' obzirom da nemas duh potlacene zene- samo napred. Ako budes cutala i trpela to ce se nastaviti i imaces zivot kakav ne zelis. Moj muz je jedinac, ali to nema veze samnom! Njemu su na prvom mestu deca i ja! Ziveli smo tako kao vi, dok smo bili bez dece i posto su zeleli da se mesaju u nas zivot, mi smo otisli i sada zivimo privatno! Vasa sreca je najbitnija, ako on ne misli tako zajebala si se za ''coveka svog zivota''. Bori se!
 
Moj muz je sin jedinac.
"Posebnost" se ogleda u tome sto on ne razumije sasvim te odnose, kakav imamo moja sestra i ja recimo. Svakako da to nije problem, samo je zapanjen kako neko moze biti spreman da sa nekim podieli sve sto ima - igracke, cokoladu, novac, krv, bubreg... Ama bas sve.
Prosle godine je moj rodjak stradao na bubrege i trebao je donator. Komantarisemo mi situaciju i moja sestra, jos osnovnoskolac kaze "Ja ne bih nikad dala da me rezu ni zbog koga sem zbog tebe i eventualno rodtielja, ali i to zavisi."

Ljudi koji nemaju brata/sestru to ne mogu shvatiti.

Bila sam jedince sest godina, do rodjenja moje sestre i mislim da je jako tuzno biti jedince. U pocetku mozda ima malo ljubomore, ali u zivotu, kasnije uvidis koliko ti je sestra vazna.

Sto se tice svekrve - ona bas nije u fazonu "Moj sin, moje sunce...". Taman posla, naravno da voli svog sina, ali ne na onaj nacin da ugrozava ostale ljude. I on voli svoju majku, naravno, ali ne onako da ne moze bez nje... Vazno mu je da je ona dobro i da je srecna, a ona se trudi da nam da do znanja da je srecna dok god smo nas dvoje zivi i zdravi.
Imam stvarno srece sa svekrvom koja je skroz u fazonu "Eh, da mi se nisi udala za sina, bas bih voljela da si mi cerka. Ovako... Ne bi bilo bas zdravo! :)"
 
Problem nije u tome sto je on jedinac vec sto zivite u zajednici koja ne dozvoljava tvome muzu da odraste.

Isto je slucaj ako se zivi sa zeninim roditeljima, tada zena vecno igra ulogu male princeze.

Zajednice su pogubne za sve.
pozdrav
 
Evo jedno pitanje?

Zamislite da živite u stanu, kući nije bitno sa sljedećim osobama.
Muž , žena ( moja malenkost) , svekrva i svekar !

Sin ražmaženo derište ( ali ja ga volim jer ipak sam se udala za njega )
Ja žena koja sve trpi , pa čak i svog djetinjastog muža, perem, ne peglam , čistim kuham....
SVEKRVA oprostite na vikanju , ali ta žena, je nemoguća sve mora znati, čuti, vidjeti , a njezin je sin njeno sunce mala beba zaboga miloga ima 28 godina ( sin )
a svekar sa stavom žena je u kući da kuha , pere, itd ne treba ženi zabava, muž joj treba biti na prvom mjestu!:?:
Komentirajte ovo molim vas.
I kako bi te postupili u toj situaciji?????????????


Села бих и са мужем размотрила варијанту самосталног живота. Рекла бих му да поштујем његове родитеље, али да је ипак најбоље да свако буде сам....и због њих ''старији су људи, што да их сад терамо да нам се прилагођавају?''...и због нас ''ах, тако бих волела да можемо да водимо љубав у било које доба дана у сред дневне собе''...:wink:...''кад бисмо макар гарсоњерицу изнајмили за почетак'''....8-)

НИшта против свекра и свекрве, само мудро!:wink:
 
....и због њих ''старији су људи, што да их сад терамо да нам се прилагођавају?''
...и због нас ''ах, тако бих волела да можемо да водимо љубав у било које доба дана у сред дневне собе''...:wink:
...''кад бисмо макар гарсоњерицу изнајмили за почетак'''....8-)
НИшта против свекра и свекрве, само мудро!:wink:

sve je to manje više isto kao bilo koji uređaj za domaćinstvo itd
dakle postoje neka opšta pravila
prilikom kupovine valjalo bi obratiti pažnju i na sledeće
* probni period nakon koga je moguće vratiti proizvod
* tekst ispisan sitnijim slovima koji se obično nalazi na dnu ugovora
* detaljno pročitati uputsvo za upotrebu
* iskustva i eventualne preporuke prethodnih korisnika
* garantni rok i spisak ovlašćenih servisa
* mogućnost dalje prodaje
izbor unikatnih modela je sam po sebi poseban i ima svoje prednosti ali i mane
 
Lepo kažeš-razmaženo derište! Nije problem u njima no u njemu. Da si ti s njim na istoj talasnoj dužini- bolelo bi te uvce za babu i dedu! Imala bi podršku muža a oni-pošto im je sinče jedinče u pitanju- ne bi mnogo talasali. Ovako- samo belaj sestro!
P.S. Muž mi je jedinac i ovo pričam iz iskustva , ne copy-pastujem...
 
Po meni nije toliko vazno da li je jedinac ili ne koliko je neophodno da se doticni pre stupanja u brak i formiranja sopstvene porodice na neko vreme pre toga odvojio od svoje primarne.U suprotnom nema srece...:-(
 
Evo jedno pitanje?

Zamislite da živite u stanu, kući nije bitno sa sljedećim osobama.
Muž , žena ( moja malenkost) , svekrva i svekar !

Sin ražmaženo derište ( ali ja ga volim jer ipak sam se udala za njega )
Ja žena koja sve trpi , pa čak i svog djetinjastog muža, perem, ne peglam , čistim kuham....
SVEKRVA oprostite na vikanju , ali ta žena, je nemoguća sve mora znati, čuti, vidjeti , a njezin je sin njeno sunce mala beba zaboga miloga ima 28 godina ( sin )
a svekar sa stavom žena je u kući da kuha , pere, itd ne treba ženi zabava, muž joj treba biti na prvom mjestu!:?:
Komentirajte ovo molim vas.
I kako bi te postupili u toj situaciji?????????????



Ja sam svojevremeno bila udata za sina jedinca. Naravno, od samog početka moj stav je bio da moramo živeti u svom stanu sami ... tako je i bilo. On me je voleo i to je prihvatio, ali njegovi roditelji nikada to nisu mogli da mi oproste, naročito ne njegov otac.
Podosta se taj otac mešao, i majka sažaljevala .... i plakala .... svega je tu bilo ..... na kraju došlo do razvoda - jer on nikada nije bio On, nego Oni - i mene je to gušilo. Kad slušam njega, kao da slušam njih.
Razveli smo se ...... meni je laknulo, njemu je bilo mnogo teško. Govorio je kako će da ostavi i roditelje i sve samo da mu se vratim. Nisam to učinila (ako to nije rešio u dok smo bili u braku, zašto bi rešavao tada).

Danas je on srećno oženjen ... ima dvoje klinaca i živi kod svojih roditelja ..... Njegova sadašnja žena je prihvatila zajednicu i koliko vidim funkcionišu.

Ne znam šta da kažem .... Sinovi jedinci, ipak i najpre mogu da funkcionišu samo onda kada su centar sveta svojih roditelja i nas koji ih volimo.
 
... meni je interesantno razmisljanje na temu kakve kriterijume za udaju imaju sve doticne gospodje koje tek "post-udajno" pronadju u svojim muzevima takve osobine kao sto je posesivnost i nad kojima se zgrazavaju a koje se obicno vide iz aviona...
 

Back
Top