Tranzit cvorova

Preko planeta nisam osecala, dok su polja jako osecala.
11to kad je bilo aktivirano smc-om velike nade su nakvasale, stvorile temelj za neki moj buduci zivot, svi prijatelji koji su sa njim usli u moj zivot su worth mentioning. S druge strane jmc u petom -kraj velike platonske ljubavi
SMC u 10tom -moja karijera je pocela da se formira, ostvarenje nekih dalekoseznijih planova, public image veoma jasno kreiran, s druge strane jmc me ubio ko' zeca -pokrsila sam kucu, dobro da je nisam zapalila, sve sto je bilo vezano za moje korene sam isekla
SMC u 9om selim se tamo negde, kakve sam srece jmc ce mi dati danski za novi jazik :-)

Hah, haha, ahaaa. Da pitam zato sto meni sada Severni pravi trigon sa vrhom VIII- kuce :lol:
 
Evo, sada sam videla ono sto sam i predpostavljala, odnosno da je to severni mesecev cvor..sto ce reci " tamo gde ti sve ide kao po loju"...dok recimo juzni znaci obrnuto ..kod mene inace deveta kuca...
Pa se sada pitam kako to ? Da li to znaci da mi sa setrom, bracom , rodjacima ( gde mi je severni. mes. cvor )...i svim onim sto simbolise trecu kucu , ide lepo...? ...jer uopste nije tako...Sa druge strane, lepo mi je na putovanjima npr...gde se nalazi juzni cvor.

Jos nesto..
Znam momka koji ima severni cvor u petoj....
Nikako se ne snalazi u vezama, potpuno " operisan" od svega toga...deca mu na pamet ne padaju i ako vec ima blizu 40....itd itd....

Samo se pitam sta ovde ne stima??
 
Znam momka koji ima severni cvor u petoj....
Nikako se ne snalazi u vezama, potpuno " operisan" od svega toga...deca mu na pamet ne padaju i ako vec ima blizu 40....itd itd....

Samo se pitam sta ovde ne stima??
Djuro sve stima.
Prica je bila o tranzitima, a ti pricas o natalnim cvorovima zar ne?
Evo recimo moj SMC je u natalnoj trecoj -komsije, rodjaci, sestra -uzas i katastrofa. Medjutim cvor je samo delic price, vladar polja (pa i suvladar) zajedno sa dispozitorom i njihovim odnosima su daleko bitniji u celoj prici.
Cvor prica gde je tvoj potencijalni problem (JMC) i koji je put resenja i spoznaje u ovoj inkarnaciji (SMC). Uz cvorove apsolutno je neophodno pratiti i dispozitore jer oni zaokruzuju pricu.
Probaj da otpratis tranzite cvorova kroz kuce i trebalo bi da primetis neku analogiju?
 
Hm...pa vidis meni je vladar Jupiter..tog treceg polja..i nalazi se u ribama...kojima on, pored Neptina, takodje vlada..znaci, tu mu je lepo...+ gradi veliki trigon sa Mesecom i Merkurom....znaci , na izgled sve dobro...a ipak , ja, bas kao i ti..nemam ama bas nikakav odnos sa rodbinom, sestrom....mislim imam sestru, sve ok..ali kao da mi nije sestra, nemamo taj odnos...
Zato kazem nije mi jasno
 
Evo, sada sam videla ono sto sam i predpostavljala, odnosno da je to severni mesecev cvor..sto ce reci " tamo gde ti sve ide kao po loju"...dok recimo juzni znaci obrnuto ..kod mene inace deveta kuca...
Pa se sada pitam kako to ? Da li to znaci da mi sa setrom, bracom , rodjacima ( gde mi je severni. mes. cvor )...i svim onim sto simbolise trecu kucu , ide lepo...? ...jer uopste nije tako...Sa druge strane, lepo mi je na putovanjima npr...gde se nalazi juzni cvor.

Jos nesto..
Znam momka koji ima severni cvor u petoj....
Nikako se ne snalazi u vezama, potpuno " operisan" od svega toga...deca mu na pamet ne padaju i ako vec ima blizu 40....itd itd....

Samo se pitam sta ovde ne stima??


Ti jesi u pravu, da ne moze da ti bude super sa severnim cvorom. Jer je zapadna astrologija formirala pogresno misljenje o cvorovima koje nema nikakve veza a izvornom pricom i tradicijom iz koje je prica o cvorovima uzeta. Po djotisu ( odakle cvorovi i poticu ) , maleficni su i severni i juzni cvor. Sta vise, Severni smatraju vecim malefikom nego juzni ( sto je velika kontradiktornost u odnosu na zapadnu ) iz razloga sto je on kako kazu djavo koji nas mami da ostvarimo ono sto on pokazuje- zarad Ega, a pritom Severni cesto ne bira nacin da do toga dodje jer je poznat po beskrupuoznosti! Pa kada dobijemo to sto smo na taj nacin dobili izgubimo mnogo vise. Cak se tvrde da treba vise postizati ono sto je u opisu Juznog, jer se to teze postize, mukotrpno , obicno se zaobilazi ( sto je linija manjeg otporo ) ali ako se to savlada , nagrada je daleko veca!
 
Mila, cvorovi su komadicak price u natalu.... uzmi moj natal ako jos uvek imas podatke i pogledaj jmc, e taj je zaista svakojakog pakla iskusio, a smc je putanja... koju ja mogu a ne moram ispuniti u zivotu. Dakle cvorovi nisu materijalne tacke, oni ne govore o ispunjenju nego o potencijalu. Primera radi opoziciju plutona i meseca covek MORA osetiti, kako to je vec u zavisnosti od ostatka, kao i momenta aktivacije aspekta, a cvorove ne moras ispunjavati, ne moraju se nikad desiti.
Dalje -rodjaci su treca kuca
Braca sestre -ako su mladji -treca, peta, sedma.... ako su stariji 11ta, 9ta, 7ma...
Dakle ja sam asc. Moja mama je pre mene imala spontani o cemu govori moja 11ta kuca. Moja starija sestra je u potpunosti opisana mojim devetim poljem i saturnom kao vladarom. Starija skoro deceniju, derivatna polja je jako dobro opisuju, pored meseca pa je preuzimala majcinsku ulogu, sa velikom opozicijom pa je sukob stavova neminovan...Sa njom, mojim drugim brakom, visim obrazovanjem i inostranstvom je povezan i taj jmc. Ako imas konkretnije pitanje daj?
Probaj ovo sa tranzitima na svom natalu da vidis da li radi. Dakle otvori efemeride za nekoliko godina, otprati samo gde se kretao smc tada i vidi da li su ti ta polja bila aktivirana tada (naravno i jmc). U tom kontextu ja na svom primeru mogu reci da me je tranzit smc-a kroz polja uzdizao, a jmc-a obarao

Poljubac, webhanuma
 
Probaj ovo sa tranzitima na svom natalu da vidis da li radi. Dakle otvori efemeride za nekoliko godina, otprati samo gde se kretao smc tada i vidi da li su ti ta polja bila aktivirana tada (naravno i jmc). U tom kontextu ja na svom primeru mogu reci da me je tranzit smc-a kroz polja uzdizao, a jmc-a obarao

E, pa to sam rekla na pocetku, nekako vise rade kao tranziti kroz polja nago preko planeta. Ja licno imam taj utisak. Pa sam vas pitala da li je to i vase iskustvo. :?:
 
Webhanuma, znaci moja sestra je predstavljena 11tim poljem? Vladar Sunce ...hm...otislo u prvu...
Oki..
Kada kazete tranzit cvora..da li da gledam tranzite ili da pogledam gde je u solaru ?
Najvise me zanimalo za ovog XY tipa....kome je cvor u petoj...a i sada , i po solaru , a i po tranzitima je tako....Mozda se zaljubi? Sta li smera ...hm...:)

Hvala vam!!
 
Webhanuma, znaci moja sestra je predstavljena 11tim poljem? Vladar Sunce ...hm...otislo u prvu...

Kada kazete tranzit cvora..da li da gledam tranzite ili da pogledam gde je u solaru ?
Ako je sestra starija i nije bilo abortusa/spontanih izmedju vas, da vrh tvoje jedanaeste treba da bude njen asc. Ali onda ne gledas gde je sunce -u tvojoj prvoj, nego gledas samo derivatni sistem, dakle sunce je u njenoj trecoj -ona je komunikativna osoba koja voli putovanja, pa obojis znakom u kom je sunce i aspektima.
Derivatnim sistemom mozes pratiti samo sustinu... vladare kuce i koje kuce su njoj naglasene. Kod mene radi ko' sat

Sto se tice tranzita i neptunijanka i ja smo pricali o tranzitu kroz natalne kuce
 
--------------------------------------------------------------------------------

Južni mesečev čvor: Ili rep Zmaja. Tačka u kojoj Mesečeva putanja seče Eklipiku, prelazeći sa severne na južnu hemisferu. U horoskopu predstavlja negativan odnosno sputavajući životni pravac.

Severni mesečev čvor: Ili glava Zmaja. Tačka u kojoj Mesečeva putanja seče Eklipiku, prelazeći sa južne na severnu hemisferu. U horoskopu predstavlja pozitivan i uspešan životni pravac.[/QUOTE

Pozdrav svima,nije me bilo neko vreme ,sto zbog nevidjene guzve u kuci sto zbog bolesti koju sam delom prlezala a delom me jos drzi,ali ne dam se ja hehe
Elem,sa ovim sto je Psiho napisao i ja sam se slagal,tj. imala sam takvo misljenje ali sada neznam sta da mislim.Naime pre nekoliko dana kupila sam knigu Predraga Petkovica "Beskrajno putovanje duse" i ...nasala sam se u rebusu a i malo zabrinula.
Po njegovom tumacenju Severni(Rahu) i Juzni(Ketu) mesecevi cvorovi su u stvari delovi demona i po svojoj prirodi I JEDAN I DRUGI MALEFICI.
Evo jednog navoda iz pomenute knige:
".....Posto je bio kralj zmija,odnosno zmajeva,Rahuova glava je postal poznata kao glava zmaja,dok je njegovo telo po imenu Ketu postalo poznato kao rep zmaja.Od tog trenutka razdvojili su se razum(odnosno svest koja je predstavljena glavom) i instinkt(odnosno osecanja,predstavljena telom ,gde se nalazi srce).
Sta nam govori ova prica?
Prvo,s obzirom na to da su i Rahu i Ketu delovi demona,i jedan i drugi su malefici.Drugo,Rahu ima izuzetnu moc prerusavanja,sto znaci da u zivotu moze u velikoj meri delovati neprimetno.U njemu se nalaze ambicije,kao i zelja za moci,slavom,uspehom i besmrtnoscu.ON CE SE UVUCI TAMO GDE MU NIJE MESTO I UZECE ONO STO NIJE NJEGOVO.Zbog slicnih aktivnosti i mi u zivotu mozemo biti kaznjeni kao sto je bio Rahu.Zato je posebno vazno da u horoskopu obratimo paznju na njega kako u natalu ,tako i u tranzitima,direkcijama,progresijamai solaru.
...........odstupanje od naseg pravog put moze doneti izuzetno lose posledice.Kad Rahu daje,onda je to zaista puno,toliko da ne mozemo da primimo.Ali,kada uzima,postaje izuzetno nemilosrdan,GORI OD SVIH MALEFIKA."

Za Ketu(Juzni mesecev cvor),nisam iznenadjana ali jesam vezano za Rahu,tj. Severni.Obzirom da je citat iz knjige eminentnog astrologa a znam da takvih ima i ovde na forumu zamolila bih da neko od njih ovo ako zeli iskomentarise.
Ja sam mislila da je Severni tacka dobitka i da je po prirodi benefik a sada vise neznam sta da mislim....ispade malefik....
Pozz jos jednom svima.
Bas bih volela da cujem neki komentar,kako sada da gledam Severni cvor i tumacim ga?
 
E super Elle,procitala sam tvoj i Neptunijankin post,to je to,mada koliko sam videla manji broj ljudiih tako tumaci.
Hvala jos jednom,vracam se na temu o cvorovima,mozda neko kaze jos neko misljenje,mislim da bi ljudi trebali biti ozbiljnije upozoreni da je Severni cvor u stvari mac sa dve ostrice.
 
--------------------------------------------------------------------------------

Južni mesečev čvor: Ili rep Zmaja. Tačka u kojoj Mesečeva putanja seče Eklipiku, prelazeći sa severne na južnu hemisferu. U horoskopu predstavlja negativan odnosno sputavajući životni pravac.

Severni mesečev čvor: Ili glava Zmaja. Tačka u kojoj Mesečeva putanja seče Eklipiku, prelazeći sa južne na severnu hemisferu. U horoskopu predstavlja pozitivan i uspešan životni pravac.[/QUOTE

Pozdrav svima,nije me bilo neko vreme ,sto zbog nevidjene guzve u kuci sto zbog bolesti koju sam delom prlezala a delom me jos drzi,ali ne dam se ja hehe
Elem,sa ovim sto je Psiho napisao i ja sam se slagal,tj. imala sam takvo misljenje ali sada neznam sta da mislim.Naime pre nekoliko dana kupila sam knigu Predraga Petkovica "Beskrajno putovanje duse" i ...nasala sam se u rebusu a i malo zabrinula.
Po njegovom tumacenju Severni(Rahu) i Juzni(Ketu) mesecevi cvorovi su u stvari delovi demona i po svojoj prirodi I JEDAN I DRUGI MALEFICI.
Evo jednog navoda iz pomenute knige:
".....Posto je bio kralj zmija,odnosno zmajeva,Rahuova glava je postal poznata kao glava zmaja,dok je njegovo telo po imenu Ketu postalo poznato kao rep zmaja.Od tog trenutka razdvojili su se razum(odnosno svest koja je predstavljena glavom) i instinkt(odnosno osecanja,predstavljena telom ,gde se nalazi srce).
Sta nam govori ova prica?
Prvo,s obzirom na to da su i Rahu i Ketu delovi demona,i jedan i drugi su malefici.Drugo,Rahu ima izuzetnu moc prerusavanja,sto znaci da u zivotu moze u velikoj meri delovati neprimetno.U njemu se nalaze ambicije,kao i zelja za moci,slavom,uspehom i besmrtnoscu.ON CE SE UVUCI TAMO GDE MU NIJE MESTO I UZECE ONO STO NIJE NJEGOVO.Zbog slicnih aktivnosti i mi u zivotu mozemo biti kaznjeni kao sto je bio Rahu.Zato je posebno vazno da u horoskopu obratimo paznju na njega kako u natalu ,tako i u tranzitima,direkcijama,progresijamai solaru.
...........odstupanje od naseg pravog put moze doneti izuzetno lose posledice.Kad Rahu daje,onda je to zaista puno,toliko da ne mozemo da primimo.Ali,kada uzima,postaje izuzetno nemilosrdan,GORI OD SVIH MALEFIKA."

Za Ketu(Juzni mesecev cvor),nisam iznenadjana ali jesam vezano za Rahu,tj. Severni.Obzirom da je citat iz knjige eminentnog astrologa a znam da takvih ima i ovde na forumu zamolila bih da neko od njih ovo ako zeli iskomentarise.
Ja sam mislila da je Severni tacka dobitka i da je po prirodi benefik a sada vise neznam sta da mislim....ispade malefik....
Pozz jos jednom svima.
Bas bih volela da cujem neki komentar,kako sada da gledam Severni cvor i tumacim ga?


Upravo je ovo prica koju cete dobiti od ljudi koji su poznavaoci djotisa. Maleficni su i jedan i drugi stim sto Severni i opasniji jer je to glava demona koja je uvek gladna i ambiciozna nekako demonska. A juzni je zato i bezasleniji jer ima telo ( potrebu ) ali i male mogucnosti da do zadovoljenja potrebe dodje.
 
Da, ristanovic istina je to za cvorove. Vidim da malo ljudi zna o smislu cvorova u natalnoj poziciji. I ja sad skoro naucila na njegovim ( pedjinim) casovima . Ono sto je bitno je to da juzni cvor Ketu predstavlja nase lose navike, osobine iz proslog zivota za koje smo nekim delom sebe ostali vezani i tu smo navukli losu karmu, a one su opisane negatinim karakteristikama znaka u kome se Katu nalazi. A nasa misija u ovom zivotu je postovanje principa pozitivnih karakteristika opozitivnog znaka od Ketu-a a to je znak gde se nalazi Rahu.
Npr. Imamo j.m.c. u Ovnu - bili smo individualci u negativnom smislu te reci, naprsiti, agresivni, ne tolerantni, srditi, arogantni, niko nam nije trebao, sve smo zeleli sami da postignemo, a sad treba da ucuimo i gajimo principe Vage: uljudnost, ljubaznost, princip partnerstva, udruzivanja, ortakluka, komunikativnosti, diplomatije, ljubavi, tolerancije. Sto nije lako ako smo ostali vezani svoj nacin zivota i stavove iz proslosti. ( Vl. 12 tadasnje 1 u sadasnjoj prvoj, vladar j.m.c u 1 u aspektu sa vl. prve ...) i ako sa s.m.c imamo kvadrate i opozicije u odnosu na 1 kucu , njenog vladara itd. Tesko nam je ostvariti taj cilj, promeniti se, sazreti, shvatiti.
Ima dosta o ovome u novoj knjizi "Kljucevi Univerzuma" , doduse 3 500din. je ali nije za procitati je, nego kako on kaze za stalnu upotrebu, jer ima mnogo podataka, obradjenih temarika stvarno, ogromna je, sa tvrdim povezom i sta ti je znam.
 
Meni je SMC dotakao vrh sestog, hajde da se nadam boljim danima :lol:
S druge strane JMC, zajedno sa SA, haos chini kroz moje 12. polje :twisted:
Prichacu ako prezhivim :lol:

Pa juzni na Saturnu u XII moze otkriti tajne zbog kojih se osecas posle toga gubitno, ali sve u cilju da skines sebi mrak sa ociju.

Na primer meni prolazi Severni mesecev cvor kroz XII polje i smatram da cu dok se tranzit zavrsi aznti mnogo toga o sebi. Mozda proniknuti u jos neke duhovne dubine. A mozda i saznati neke tajne koje ce mi otvoriti oci povodom nekih stvari. Mislim da je dobar period za pocetak nekog kursa meditacije. Mislila sam da idem na TM, ali se malo prasim,. ne znam u sta bi usla. Ali prebalo iz tog aspekta izvuci maksimum
 
Pa juzni na Saturnu u XII moze otkriti tajne zbog kojih se osecas posle toga gubitno, ali sve u cilju da skines sebi mrak sa ociju.

Na primer meni prolazi Severni mesecev cvor kroz XII polje i smatram da cu dok se tranzit zavrsi aznti mnogo toga o sebi. Mozda proniknuti u jos neke duhovne dubine. A mozda i saznati neke tajne koje ce mi otvoriti oci povodom nekih stvari. Mislim da je dobar period za pocetak nekog kursa meditacije. Mislila sam da idem na TM, ali se malo prasim,. ne znam u sta bi usla. Ali prebalo iz tog aspekta izvuci maksimum

ako ti je energija kanalisan i cakre u redu, nema razloga za strah pod uslovom da ti je 12 polje dobro ali u smislu da nemas energetske rupe, da si napredovala,kao sto znam da jesi i da ti je neptun dobar bar sada...onako sam nabacala, nisam videla tvoju kartu,samo onako povrsno
 
ako ti je energija kanalisan i cakre u redu, nema razloga za strah pod uslovom da ti je 12 polje dobro ali u smislu da nemas energetske rupe, da si napredovala,kao sto znam da jesi i da ti je neptun dobar bar sada...onako sam nabacala, nisam videla tvoju kartu,samo onako povrsno

pa sada ne znam bas tacno koje rupe imam :p ali tesko da su mi sve cakre u redu, mnogo tesko.
 
Pa juzni na Saturnu u XII moze otkriti tajne zbog kojih se osecas posle toga gubitno, ali sve u cilju da skines sebi mrak sa ociju.

Na primer meni prolazi Severni mesecev cvor kroz XII polje i smatram da cu dok se tranzit zavrsi aznti mnogo toga o sebi. Mozda proniknuti u jos neke duhovne dubine. A mozda i saznati neke tajne koje ce mi otvoriti oci povodom nekih stvari. Mislim da je dobar period za pocetak nekog kursa meditacije. Mislila sam da idem na TM, ali se malo prasim,. ne znam u sta bi usla. Ali prebalo iz tog aspekta izvuci maksimum

a jel' ja otkrivam tajne ili se moje otkrivaju?:p ja sam skontala taj SMC kao neki cilj koji treba postici, znachi on stvara uslove za pozitivne pomake u oblastima kojima tranzitira i to treba iskoristiti, dok je JMC neka zhrtva koju moramo podneti kako bi uspeli u prethodnom, ili neshto shto nas vuce ka dolje. Ima li ovo kakvog smisla? Tako da u tvom sluchaju mozhe svakako doneti duhovno napredovanje, a u mom me ti strahovi i depresije (12-to polje) mogu omesti
btw, u solaru za ovu god. mi je 12-ta kuca ogromnaaa brrrrrrr :-|
 
a jel' ja otkrivam tajne ili se moje otkrivaju?:p ja sam skontala taj SMC kao neki cilj koji treba postici, znachi on stvara uslove za pozitivne pomake u oblastima kojima tranzitira i to treba iskoristiti, dok je JMC neka zhrtva koju moramo podneti kako bi uspeli u prethodnom, ili neshto shto nas vuce ka dolje. Ima li ovo kakvog smisla? Tako da u tvom sluchaju mozhe svakako doneti duhovno napredovanje, a u mom me ti strahovi i depresije (12-to polje) mogu omesti
btw, u solaru za ovu god. mi je 12-ta kuca ogromnaaa brrrrrrr :-|

Pa bogami i jedno i drugo, ali tajne ko god da ih ima su ovde jako opasna igracka. :-D
 

Back
Top