40% ustaške vojske - topvsko meso za NATO

VanZorich

Primećen član
Poruka
971
Ako bude sreće, tamaniće ih se i na Kosovu i Metohiji. A bogami i u Bosni.
Baš fino.:D

Linque

PRIKRIVENA OBVEZA hrvatska atlantskom savezu na raspolaganje MORA STAVITI 40 posto snaga

6000 vojnika HV-a traži NATO
za misije u svijetu

Za razliku od Francuske i Njemačke, koje šalju slabo obučene vojnike, hrvatski su vrhunski spremni pa NATO na njih računa u što većem broju
Piše DENIS KRNIĆ
Snimio NIKŠA STIPANIČEV/Cropix
S približavanjem datuma uručenja pozivnice Hrvatskoj za članstvo u NATO-u, koje će uslijediti na proljetnom summitu Saveza u Bukureštu, na svjetlo dana izlaze obveze koje Vlada još nije prezentirala javnosti.
Jedna od ključnih obveza koju će HV morati ispuniti je spremnost da u misije Sjevernoatlantske vojne alijanse diljem svijeta u svakom trenutku može poslati čak 40 posto svojih snaga.
Ako znamo da će do 2010. godine HV imati 16 tisuća profesionalnih vojnika, to znači da će Hrvatska za vojne misije NATO-a morati izdvojiti čak šest tisuća dobro uvježbanih i opremljenih vojnika.
Da NATO-ovi stratezi vrlo ozbiljno računaju na hrvatske vojnike, potvrđuje i posustajanje mirovne misije ISAF u Afganistanu, gdje kronično nedostaje vojnika za nove operacije. Iskustvo je pokazalo da, za razliku od Hrvatske, Francuska i Njemačka šalju loše uvježbane vojnike koji, između ostalog, nisu obučeni za sve češće noćne borbe.
Kontingent HV-a u toj sve nemirnoj zemlji porast će s 200 na 300 pripadnika. Iako na Zrinjevcu kazuju kako nema straha za živote naših vojnika u Afganistanu, inozemni vojni analitičari upozoravaju na to kako između afganistanskog i iračkog rata ima sve manje razlike.
Situacija u Afganistanu iz dana u dan poprima obrise pravog rata, u kojemu je prosječan broj napada na NATO-ove vojnike s mjesečnih 130 skočio na zastrašujućih 600.
Hrvatska Vlada do sada je prikrivala činjenicu da Zapovjedništvo međunarodnih snaga u Afganistanu može hrvatske vojnike slati u najteže borbene akcije, i to bez ikakve konzultacije sa službenim Zagrebom.
Najbolji je primjer prošlogodišnji premještaj dijela hrvatskoga kontingenta iz mirnijeg Mazar-e-Sharifa u zonu ratnih operacija na području Kandahara, o čemu je hrvatski državni vrh tek naknadno obaviješten iz NATO-a.
S obzirom na neadekvatnu tehničku opremljenost hrvatskog kontingenta, samo je pitanje vremena kada će uslijediti napad talibana s puno gorim posljedicama od lakšeg ranjavanja.


Baze u Hrvatskoj

•• Hrvatske obveze s priključenjem NATO-u su smještajni kapaciteti za NATO snage. Prema načelu reciprociteta, Hrvatska je već sada Savezu osigurala vojne baze i infrastrukturu za vježbe, krize i prirodne katastrofe.

Operacije na tri kontinenta

•• NATO trenutačno sudjeluje u šest misija i operacija na tri kontinenta:
– ISAF, Međunarodne snage za pomoć u Afganistanu
– KFOR, Snage za Kosovo
– ”Active Endeavour”, Operacija nadzora Mediterana
– BiH, Stožer NATO snaga u Sarajevu
– Irak, Misija obuke iračkih snaga
– Sudan, podrška Misiji Afričke unije
 
Ako bude sreće, tamaniće ih se i na Kosovu i Metohiji. A bogami i u Bosni.
Baš fino.:D
Za razliku od Francuske i Njemačke, hrvatski su vrhunski spremni


koliko ja znam ići će samo profi vojnici, dakle ljudi koji znaju što rade i prije svega koji su znali u što se upuštaju odabirom takvog zanimanja.


ja znam da ja neću ići, svoju vojnu obvezu sam odradio i sad me libo patka.


tko voli nek izvoli
 
mora se bit optimista, eto i rođendan mi je danas
pa ako ću i danas sve gledat crno onda u k... :)

eeeejjjjjj
pa sve naj naj naj ti želim

da se na više sretnijih i optimističnijih tema srećemo itd

birthday.jpg
 
... inace znane kao BBKM. Da i ne pominjemo horde ustaskih placenika i Alijinih fanatika potpomognutim bivsom nesvrstanom bracom Kurdima. 'Ebo te Dnevnik 2 tenkovizije.

Porin, srecan rodjendan. Bolesno si tolerantan, samo cu to reci...

Jeste sram da me bude tako da pricam o hrvatskim vojnicima, vitezovima i arhetipovima cojstva i junastva.
Pljuc.
 

Back
Top