ShANGAJ...
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: ShANGAJ...

Početnik
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano ShANGAJ...

Imam 20 godina i ovog leta sam dobila posao (studentski staz) u Pepsiju u Kini (Shangaju). Nikada nisam bila na delekom istoku, pa me zanima da li neko moze da mi kaze kako se tamo zivi, kakve su cene, da li je tesko naci stan...sve sto bi moglo da mi pomogne.HVALA!

p.s.ja sam iz Pariza; znam tecno engleski, francuski i spanski, ali ne znam ni REC kineskog

gost1
    Guest

Podrazumevano

U Kini je fantasticno. U Sangaju se mnogo govori engleski, neces imati problema. Mozes da zivis u studentskom domu a ni hoteli nisu skupi (izmedju $25-$50). Zivi se kao u Beogradu. Svi su otvoreni i prijatni, druzeljubivi. Grad vrvi od provoda. Peking je kao Njujork. Bila sam tamo dve nedelje turisticki i nije mi se vracalu u SAD gde vec duze zivim. Ne brini i imala si srece da dobijes stipendiju. Kina je prelepa, o istoriji, umetnosti i uppste kulturi ne moram da ti pricam. Toliko toga da se vidi i oseti, fantasticno. Osecala sam se prijatnije u Pekingu nego u Moskvi, iako sam ocekivala upravo suprotno. Moskva je bila takodje prelepo iskustvo, ali Kina je kao san. Prirodna mesavina istoka i zapada. Neusiljena i umerena.
    Srecno

Ističe se DeDa (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: ShANGAJ...

Citat Original postavio Mashka
    Imam 20 godina i ovog leta sam dobila posao (studentski staz) u Pepsiju u Kini (Shangaju). Nikada nisam bila na delekom istoku, pa me zanima da li neko moze da mi kaze kako se tamo zivi, kakve su cene, da li je tesko naci stan...sve sto bi moglo da mi pomogne.HVALA!

p.s.ja sam iz Pariza; znam tecno engleski, francuski i spanski, ali ne znam ni REC kineskog
    Evo i ja cu do godine u Shanghai.Idem na studije..."Fudan univerzitet"Pa me isto tako trbaju neke informacuje.

Veoma poznat snaja88 (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

Jel neko bio na mecu Kingsa i Raketa u Sangaju?

Ističe se DeDa (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Citat Original postavio snaja88
    Jel neko bio na mecu Kingsa i Raketa u Sangaju?
    NE...a tiii?!

Obećava
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Bio sam u Shang-hai nedelju dana. Boli glava grad. Lepo sredjen. Kinezi ne bulje u tebe kao kad odes u unutrasnjost. Govore engleski. Imaju dobra mesta za provod. Bio sam u nekoj taverni nemackoj u sred Sangaja koja je kompletan namestaj imala direktno donesen iz Minhena. Konobari Kinezi su isto imali tregere. Haos. Imaju i dobre knjizare za englesko podrucje. Jako je skup. Recimo sat interneta u Caffe-u je 14 juana a to je oko 180 dinara. Doduse imaju ogromne supermarkete koji nisu skupi. Skupi su samo neki proizvodi, mleko, zapadnjacki hleb, cokolada. Juzno voce dzabe. Postoji i metro koji ne pokriva ceo grad. Stanovao sam u novom delu Snagaja Pu-dong. On je fenomenalan. Ali bez kola nemozes. Jako je prostran. Taxi je u startu 10 juana za neku kilometrazu a ako se predje onda dodatno sat naplacuje. Svi taxiji su uglavnom VW Jetta ili tako nesto se pise (Dzeta). Treba ga videti. Spremi para i provedi se. Ako hoces tamo normalno da zivis treba ti bar 800 eura mesecno.

Ups. Tek sad vidim kad je postovan topic. Pa devjka je odavno tamo ..... ops: ops: ops:

Ističe se DeDa (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Citat Original postavio Clockfixer
    Bio sam u Shang-hai nedelju dana. Boli glava grad. Lepo sredjen. Kinezi ne bulje u tebe kao kad odes u unutrasnjost. Govore engleski. Imaju dobra mesta za provod. Bio sam u nekoj taverni nemackoj u sred Sangaja koja je kompletan namestaj imala direktno donesen iz Minhena. Konobari Kinezi su isto imali tregere. Haos. Imaju i dobre knjizare za englesko podrucje. Jako je skup. Recimo sat interneta u Caffe-u je 14 juana a to je oko 180 dinara. Doduse imaju ogromne supermarkete koji nisu skupi. Skupi su samo neki proizvodi, mleko, zapadnjacki hleb, cokolada. Juzno voce dzabe. Postoji i metro koji ne pokriva ceo grad. Stanovao sam u novom delu Snagaja Pu-dong. On je fenomenalan. Ali bez kola nemozes. Jako je prostran. Taxi je u startu 10 juana za neku kilometrazu a ako se predje onda dodatno sat naplacuje. Svi taxiji su uglavnom VW Jetta ili tako nesto se pise (Dzeta). Treba ga videti. Spremi para i provedi se. Ako hoces tamo normalno da zivis treba ti bar 800 eura mesecno.

Ups. Tek sad vidim kad je postovan topic. Pa devjka je odavno tamo ..... ops: ops: ops:
    Evo ja se spremam da odem tamo.Imam devoju tamo na Bao Shan distriktu...to je zapadni Chang Jiang road...
    Naj verovatnije cu uspeti da upisem studije na "Fudan" ili na "SISU" univerzitetu.

Domaćin Zarathustra (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano Malo kineskog

Evo malo kineskog za pocetak :

1) Ni-hao=zdravo;dobar dan
    2) Shie-Shie=hvala
    3) Cai-djien=dovidjenja
    4) Bu dz-dao=ne znam
    5) Bu jao=necu

Toliko za sada. Ja sam student kineskog i ziveo sam u Kini.Mashka s'il y a quelque chose que tu ne comprends pas, n'hesite pas de m'adresser . Je peux aussi bien communiquer en francais, je t'assure.

Shanghai je cool grad 3 put lepsi od Pekinga !

Salut ! Mihailo84

Početnik
    Učlanjen
    21.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hej!!! I ja ucim kineski!! Kako je na faksu? Jel tesko? Ja bas volim kineski ali ne verujem da cu ga i studirati!!

Ističe se DeDa (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: Malo kineskog

Citat Original postavio Zarathustra
    Evo malo kineskog za pocetak :

1) Ni-hao=zdravo;dobar dan
    2) Shie-Shie=hvala
    3) Cai-djien=dovidjenja
    4) Bu dz-dao=ne znam
    5) Bu jao=necu

Toliko za sada. Ja sam student kineskog i ziveo sam u Kini.Mashka s'il y a quelque chose que tu ne comprends pas, n'hesite pas de m'adresser . Je peux aussi bien communiquer en francais, je t'assure.

Shanghai je cool grad 3 put lepsi od Pekinga !

Salut ! Mihailo84
    Wo hui guai...hehe-Bicu dobar.Nisam bijo na prevaspitavanju u Kineskom zatvoru ne brini.lol
    Ili mozda znas ono...WO AI NI-volim te

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •