Veliko finale

Gráthas Ó Domhnálainn

Primećen član
Poruka
632
Завеса је дигнута за последњи чин

Данас је осигурано у Босни да компромиса у Лајчаковој кризи неће бити. Исто тако је јасно да ће Косово Амери и ЕУ признати у јануару. Ова лакрдија од понуде за аутономију је била добра забава, али и то је морало да се заврши, све је спремно да северни део прогласи да је у Србији. Русија је чврсто на нашој страни, тек ће да буде. Ко је мислио да ће ЕУ да буде званично подељена, не схвата како функционише овај свет и нек настави да књава. Незванично је друга прича, али о томе неки други пут.

И сад ја вас питам, шта ћете радити кад дође стани-пани у Босни од марта па неко време? Наравно, прва добра људска помисао је „неће ваљда“. Хоће. Схватите на време и сад је касно да се спречи. Потурице неће гледати скрштених руку како Српска одлази.
 
ako se RS i Srbija na vreme okrenu evropskoj uniji, i uspostave ozbiljnu saradnju sa njom, ima velikih sansi da RS , uskoro postane deo Srbije.....

Svakome je jasno da Bosna ne funkcionise kao drzava, i evropa i amerika sve manje imaju volje i zelje da joj daju vestacko disanje...e , sad, ako srbija nastavi sa idiotskom politikom kostunice, koja se ni po cemu ne razlikuje od slobinih gluposti, opet cemo izvuci deblji kraj, i opet cemo kukati kako nas mrzi ceo svet........
 
ako se RS i Srbija na vreme okrenu evropskoj uniji, i uspostave ozbiljnu saradnju sa njom, ima velikih sansi da RS , uskoro postane deo Srbije.....

Svakome je jasno da Bosna ne funkcionise kao drzava, i evropa i amerika sve manje imaju volje i zelje da joj daju vestacko disanje...e , sad, ako srbija nastavi sa idiotskom politikom kostunice, koja se ni po cemu ne razlikuje od slobinih gluposti, opet cemo izvuci deblji kraj, i opet cemo kukati kako nas mrzi ceo svet........

Delimicno se slazem, sa tim sto mislim da je moguce i dalje igrati i na EU i na Rusiju. Vizzzantijski, sto je lepsa rec za kurvanjski. Nikad nam nije bilo vise potrebno da budemo Vizantinci nego sad...

Ja licno bih voleo i da mozemo tako sa Amerikom, ali ne sljive nas ni dva posto.
 
Свако ко каже да Српска треба да буде део Србије мора да призна исто право албанцима на косову то је мач са две оштрице.
 
Свако ко каже да Српска треба да буде део Србије мора да призна исто право албанцима на косову то је мач са две оштрице.

Ајде да кажемо да ако Косово буде самостално (чуј, самостално...), онда и Српска тако. Не део Србије, Боже то нам никад није пало ни на памет... catfish?

Ова тема се не бави Косовом баш из тог разлога. Питање је ваш однос према осамостаљењу (чуј, осамостаљењу...) Српске.
 
Pasivno podržati u smislu prosipati šuplju priču da sad (jer je, hipotetički, Kosovo nezavisno) svaki narod ima pravo za samoopredeljenje i uvek odgovarati u smislu kad su mogli Šiptari, zašto ne mogu Srbi.
Ali ni prstom mrdnuti!!! To je esencijalno. Ne treba nam još jedan rat, još 10 godina Haga, još 20 godina kašnjenja za svetom. Ne treba nam da nam se opet kači nepostojeća težnja za Velikom Srbijom na razne optužnice.
Nikud nam se ne žuri, sve može polako i uljudno.
 
samo vi chekajte podrshku iz londonistana a zna se gde se odluchuje i na kraju che te dobiti ali po .....

Хвала на елаборираном одговору, очигледно врхунцу твојих менталних моћи, које показују, истина, да си дегенерација наше славне шпанске расе, али и та чињеница бива засењена потпуном неписменошћу на српском језику (наиме "ћете", помоћни глагол за футур, друго лице множине).

Ako se ne varam, na tvom Ork-jeziku ovo moze da se izrazi sa: Sikter. Evet?
 
Pasivno podržati u smislu prosipati šuplju priču da sad (jer je, hipotetički, Kosovo nezavisno) svaki narod ima pravo za samoopredeljenje i uvek odgovarati u smislu kad su mogli Šiptari, zašto ne mogu Srbi.
Ali ni prstom mrdnuti!!! To je esencijalno. Ne treba nam još jedan rat, još 10 godina Haga, još 20 godina kašnjenja za svetom. Ne treba nam da nam se opet kači nepostojeća težnja za Velikom Srbijom na razne optužnice.
Nikud nam se ne žuri, sve može polako i uljudno.

Ah, izvinjavam se, blago se ne razumemo, to što si rekao za mene nije pasivno podržavanje, nego aktivno. Nisam neophodno mislio na rat u prvoj opciji. Ko normalan hoće rat? Ja sigurno ne.

Isto mislim da je to katastrofalna grešla, sad ništa ne uraditi. Na sreću, ili nesreću, ne mislim samo ja tako...
 
U principu, šta god se dalje bude dešavalo na našim prostorima neće proći bez ruskog mešanja. Mišljenja sam da kako vreme bude prolazilo, tako će se povećavati šanse za srpsku stranu - naravno jedino i uz ruska leđa.
 
Ah, izvinjavam se, blago se ne razumemo, to što si rekao za mene nije pasivno podržavanje, nego aktivno. Nisam neophodno mislio na rat u prvoj opciji. Ko normalan hoće rat? Ja sigurno ne.

Isto mislim da je to katastrofalna grešla, sad ništa ne uraditi. Na sreću, ili nesreću, ne mislim samo ja tako...

Baš ne verujem da se razumemo, a pričamo istu stvar. Srbija u slučaju nezavisnosti Kosova ne poziva Srpsku ni na šta, ali ima zvanični stav da svaki narod bilo gde ima pravo na samoopredeljenje. To je pasivno, verujem.
Rat sam uzeo kao ekstremni rezultat mešanja Srbije, i to rat na prostoru BiH. Kao što ti je poznato ima budaletina kojima ovih 15 i kusur godina bede i čemera nije dovoljno da se opamete, pa bi opet da noće po rovovima, a da im komandiri švercuju veš mašine.

Opet, ne mogu a da se ne zapitam. Koliko koristi, a koliko štete bi i Srpskoj i Srbiji donelo eventualno otcepljenje odnosno pripajanje?
 
Baš ne verujem da se razumemo, a pričamo istu stvar. Srbija u slučaju nezavisnosti Kosova ne poziva Srpsku ni na šta, ali ima zvanični stav da svaki narod bilo gde ima pravo na samoopredeljenje. To je pasivno, verujem.
Rat sam uzeo kao ekstremni rezultat mešanja Srbije, i to rat na prostoru BiH. Kao što ti je poznato ima budaletina kojima ovih 15 i kusur godina bede i čemera nije dovoljno da se opamete, pa bi opet da noće po rovovima, a da im komandiri švercuju veš mašine.

Opet, ne mogu a da se ne zapitam. Koliko koristi, a koliko štete bi i Srpskoj i Srbiji donelo eventualno otcepljenje odnosno pripajanje?

Da, to jeste pasivno. Ali Srpske jednostavno nece biti ako to sad ne uradi, potpuno ista greska kao za vreme Dejtona. Ovakve prilike sa poremecajem odnosa u MZ se dogadjaju otprilike jednom u veku. Eto, sledece godine je 100 godina aneksione krize.

Ne treba se zavaravati da ce se polagano stvari menjati nama u korist, samo jacanjem Rusije, koje je neminovno. Neprijatelj nikad ne spava, bla, bla.

Dogovor sa ona druga dva plemena nije moguc. Federalizacija Bosne je naivni san. Ja razumem tvoj strah od rata, kao i svoj, ali to ne opravdava mlohavost u borbi za nase interese.

Ako mislis da Srpska dobija ostankom u BiH... prosto ne znam sta da kazem. Vidim odatle si, ja nisam, ali svi moji izvori govore da si ti u onih 10% tamo koji su za dogovor kad cak nema sanse ni za razgovor...

Ja ovo samo teoretisem, ali nema potrebe da kazem sta je zvanicni plan, nadam se da je jasno.
 
Ako mislis da Srpska dobija ostankom u BiH... prosto ne znam sta da kazem. Vidim odatle si, ja nisam, ali svi moji izvori govore da si ti u onih 10% tamo koji su za dogovor kad cak nema sanse ni za razgovor...

Ja ovo samo teoretisem, ali nema potrebe da kazem sta je zvanicni plan, nadam se da je jasno.

Ono čega se ja bojim je podela među samim Srbima. Srpska bi u očima Srba iz Srbije mogla vrlo lako biti okarakterisana kao slepo crevo i kao prilepak. Destabilizacija regiona bi bila neminovna. Razlika između Srpske i Kosova je ta što je Kosovo već sad spremo da funkcioniše nezavisno, Srpska još uvek nije, ne znam ni koliko bi Srbija bila spremna prihvatiti ovoliki komad zemlje odjednom. Priznajem da mi se na licu pojavi sladak smešak kada pomislim da se moja zemlja jednog dana i zvanično nazove Srbija.
Tačno je i to da ako ćemo ikad išta pokretati, ne smemo čekati, sad je vreme. Svejedno mislim da će naše težnje ostati uzaludne. Presedan za jedne ne znači presedan za druge.
 
Otici cu u Banja Luku i polupacu samare svima koji misle da ce se tako lako ujediniti sa Srbijom,a posle toga cu se vratiti u Srbiju i uzecu ucesce u kampanji protiv ujedinjenja sa ljudima koji nisu uspeli da ostvare najosnovniju komunikaciju sa dojucerasnjim komsijama, sa kojima su po identitetu slicniji negoli sa nekim Srbinom iz Vranja. Ne zelim u mojoj drzavi da vidim glupe nesposobnjakovice..
 
Otici cu u Banja Luku i polupacu samare svima koji misle da ce se tako lako ujediniti sa Srbijom,a posle toga cu se vratiti u Srbiju i uzecu ucesce u kampanji protiv ujedinjenja sa ljudima koji nisu uspeli da ostvare najosnovniju komunikaciju sa dojucerasnjim komsijama, sa kojima su po identitetu slicniji negoli sa nekim Srbinom iz Vranja. Ne zelim u mojoj drzavi da vidim glupe nesposobnjakovice..

Otkud ti znaš da mi nismo ostvarili komunikaciju? Političari se ne važe.
 
Inace to nema nikakve veze sa time sto ne volim srpske nacionaliste,vec sa time sto su tri naroda u BiH jedini narodi sa kojima ne bih hteo da budem u istoj drzavi,isto se odnosi i na nesposobne Hrvate i Muslimane iz Bosne,svu tu njihovu 'raju'.
 

Back
Top