Ето, Шандор тражи територијалну аутономију Мађара у Војводини!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Šandor Pal traži teritorijalnu autonomiju Mađara u Vojvodini

Blic - Pre sat i 6 minuta
Predsednik Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara Šandor Pal smatra da kandidat za predsednika Srbije iz reda mađarskog naroda mora da se zauzima za teritorijalnu autonomiju vojvođanskih Mađara, reformu lokalne samouprave i ukidanje "antimađarskih" okruga u Vojvodini.

"Taj predsednički kandidat mora da se zalaže i za učešće Mađara u pokrajinskom i republičkom parlamentu, odnosno sudovima, policiji i drugim državnim organima srazmerno svom broju, kao i da insistira na rehabilitaciji nevinih žrtava iz 1944. godine i vraćanju imovine oduzete nakon Drugog svetskog rata", naglasio je Pal za novosadski "Dnevnik".
Četiri stranke vojvođanskih Mađara nedavno su postigle dogovor da na predsedničkim izborima u Srbiji imaju svog zajedničkog kandidata.


Osim Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara, dogovor su postigli - Savez vojvođanskih Mađara, na čijem čelu je Ištvan Pastor, Demokratska stranka vojvođanskih Mađara Andraša Agoštona i Mađarski građanski savez, koga vodi Laslo Rac Sabo.
 
Šandor Pal smatra da kandidat za predsednika Srbije iz reda mađarskog naroda mora da se zauzima za teritorijalnu autonomiju vojvođanskih Mađara, reformu lokalne samouprave i ukidanje "antimađarskih" okruga u Vojvodini.


:):):) krenule ludare ove godine :):):)

ma da im se da ta autonomija, ko god trazi da mu se da :)
 
е
Mađari su čudo. Sitni ponekad...

Uglavnom, videli da se može i eto. Tužna je ova zemlja.

Мене само интересује, ако знаш, КОЈИ СУ ТО И КАКВИ СУ ТО "АНТИМАЂАРСКИ ОКРУЗИ" У ВОЈВОДИНИ........п......им материна.........?????????:twisted::twisted::twisted:
 
He he, pa sto da ne? Vidili madari da srpske turbo-folk demokrate i mis moze da ucenjiva, pa sto da i oni ne pokusaju nesto da unovce:)
Posle demokratskog resenja po zapadskom receptu Kosova i republike Srpske (koja ce nestati), je na redu Vojvodina i mozda jos sandak. Ali zato ce u buduce da tece med i mleko iz pravca zapada i svako ce vas na zapadu voliti kao svoje kucne ljubimce.

Vreme je da i ja promenim pasos, pa cu i ja da vas volim malo :-D(manje vise, kako ko zasluzi).
 
Дати им територијалну аутономију у тих 5-6 општина (које не би обухватале Суботицу), из њих евентуално изузети села са српском већином, а припојити им села са мађарском у суседним општинама, и гарантовати Србима тзв. "персоналну аутономију" у тој јединици.
 
Nije problem u Mađarima već u nekim glavama, kako
toga ima i ovdje kod nas a tako i kod vas i to vrlo jako izraženo.
Već je bila tema "regije u Vojvodini" ili tako nešto.

Evo dat ću usporedbu Dalmacije i Vojvodine.

U Dalmaciji imamo jedan dio Srba obuhvaćenih u Šibensko Kninskoj županiji
i samim tim imaju svoje predstavnike. U slučaju kad bi Dalmacija bila jedna županija
oni vjerojatno nebi imali niti jednog predstavnika. Što znači da je
podjela Dalmacije na više manjih regija dovelo do većeg prava po manjinske narode.

E sad najvjerojatnije je ista situacija u Vojvdini gdje Mađari zahtijevaju nekave
regije kako bi došli do boljeg izražaja. (čisto sumljam da mađari ili možda
neki drugi manjinski narod u Vojvodini hoće postavljati balvane i spriječava funkcioniranje
tijela pokrajine)
 
Дати им територијалну аутономију у тих 5-6 општина (које не би обухватале Суботицу), из њих евентуално изузети села са српском већином, а припојити им села са мађарском у суседним општинама, и гарантовати Србима тзв. "персоналну аутономију" у тој јединици.
To bi bilo pogrešno, ne treba izdvajati ta sela ni sa jedne ni sa
druge strane, već sa obje strane dati sva prava.
 
Srbin se zalaze za autonomiju Madjara a Hrvat mu kaze da to nije dobro !!!! Sunce ti kalajisano, a da podelite sa drugarima - nista:):):)
bong.jpg
 
Дати им територијалну аутономију у тих 5-6 општина (које не би обухватале Суботицу), из њих евентуално изузети села са српском већином, а припојити им села са мађарском у суседним општинама, и гарантовати Србима тзв. "персоналну аутономију" у тој јединици.

Извини Богарте, да ли Срби у Мађарској имају ТЕРИТОРИЈАЛНУ АУТОНОМИЈУ ? И уопште каква су права Срба у Мађарској у односу на права Мађара у Србији тј. АП Војводини?
 
Извини Богарте, да ли Срби у Мађарској имају ТЕРИТОРИЈАЛНУ АУТОНОМИЈУ ? И уопште каква су права Срба у Мађарској у односу на права Мађара у Србији тј. АП Војводини?

Pošto sam iz Severnog Banata, znam kako Mađari dišu. Ovog slepca Šandora Pala ne zarezuju ni za suvu šljivu, baš na protiv glasaju za SRS. Predsednik SO Kikinde je Mađar iz SRS-a.

Srbi u Mađarskoj nemaju kompaktnu većinu.
 
Pošto sam iz Severnog Banata, znam kako Mađari dišu. Ovog slepca Šandora Pala ne zarezuju ni za suvu šljivu, baš na protiv glasaju za SRS. Predsednik SO Kikinde je Mađar iz SRS-a.

Srbi u Mađarskoj nemaju kompaktnu većinu.

Баш ти хвала, андес, онда ме боли кита шта лупета тај Шандор - штета, има познато презиме, будалчина.
 
Pošto sam iz Severnog Banata, znam kako Mađari dišu. Ovog slepca Šandora Pala ne zarezuju ni za suvu šljivu, baš na protiv glasaju za SRS. Predsednik SO Kikinde je Mađar iz SRS-a.

Srbi u Mađarskoj nemaju kompaktnu većinu.

U svemu te podrzavam... posto sam i sam vecim delom madjar. Ali predsednik SO Kikinde je Dr. Branislav Blazic i mislim da nije madjar. ;)
 

Back
Top