"novo" civilno sluzenje

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
od skora se primenjuje novi sistem.
svi oni koji se prijave za civilku, prolaze kroz neku vrstu obuke za civilnu zastitu....znaci ono gasenje pozara, prva pomoc, odbrana od ovoga, odbrana od onoga. Imaju po 6 casova dnevno od po 45 minuta i na kraju svekog segmenta test kojim utvrdjuju znanje.
Ovo su manje vise nepotpune informacije, a s ozbirom da smatram da bi civilna trebalo ovako da izgleda ne bi bilo lose da neko ko ima prave informacije napise o cemu se tacno radi (i kako se radi).
 
e ljudi ove sto idu civilno kao u kini obuciti da se odmah predaju... ovo je u kini rod vojske... odmah se neprijatelju preda milion vojnika... pa ti to nahrani ako mozes, ili cuvaj ako imas dovoljno zatvorskih kapaciteta!
 
e ljudi ove sto idu civilno kao u kini obuciti da se odmah predaju... ovo je u kini rod vojske... odmah se neprijatelju preda milion vojnika... pa ti to nahrani ako mozes, ili cuvaj ako imas dovoljno zatvorskih kapaciteta!

Haaaaaahahahahahahhaha!!!! bolje 6 meseci obuke nego 9 da radim ko fizikalac, ili da me teraju da guram babe i dede u kolicima, i da kuvam kafe i kurti i murti i da me 'ebe ko kako stigne! Prijavio sam se u redovnu, pa kad odem tamo mozda nesto i novo saznam i naucim, a civilna je po meni cisto gubljenje vremena. Ne kazem da je redovna mnogo bolja varijanta ali ipak krace traje...
 
Ljudi da se ne lazemo, ne valja ni jedno ni drugo za onog ko to ne zeli! Komunizam je koliko mi se cini prosao, sad smo kao demokratska zemlja i ljudima se mora dati da biraju a ne da moraju da rade ono sto ne zele! Ja sam svoj zivot posvetio vojsci i ne zalim zbog toga, ali sam to sam izabrao, niko me nije terao, a za to me i koliko-toliko placaju! Uzeti nekom 6 ili 9 meseci zivota nije malo! Treba da bude ono "ko voli nek izvoli"! Nije to za svakog! Pozdrav
 
Paradoks je da je bivsa Juga bila jedan od inicijatora stvaranja organizacije civilne zastite a sad ta ista civilna zastita nepostoji kod nas a ako i postoji, to je samo na papiru...
ako vec postoje mladici koji ne zele da sluze vojni rok sa oruzjem (iz bilo kog razloga) onda njihov potencijal treba usmeriti na nesto sto je u istoj meri vazno kao i ratovanje u borbenom stroju... jer bez sredjene pozadine nema ni sredjenog "fronta"...
Obzirom da je pocelo uvodjenje zena u vojni poredak trebalo bi razmisliti i o obaveznoj obuci i devojaka... mozda ce nekome ovo biti preterano, ali ukolikn svaki gradjanin ove zemlje nije spreman da nadje svoje mesto u odbrani iste (ne samo pri odbrani od agresije spolja, vec i pri raznim oblicima prirodnih i vestackih katastrofa) ne moze se ni ocekivati napredak ove drzave i njen bolji odnos prema samim gradjanima...
 
Haaaaaahahahahahahhaha!!!! bolje 6 meseci obuke nego 9 da radim ko fizikalac, ili da me teraju da guram babe i dede u kolicima, i da kuvam kafe i kurti i murti i da me 'ebe ko kako stigne! Prijavio sam se u redovnu, pa kad odem tamo mozda nesto i novo saznam i naucim, a civilna je po meni cisto gubljenje vremena. Ne kazem da je redovna mnogo bolja varijanta ali ipak krace traje...

Признај да не волиш да се купаш.
 
Paradoks je da je bivsa Juga bila jedan od inicijatora stvaranja organizacije civilne zastite a sad ta ista civilna zastita nepostoji kod nas a ako i postoji, to je samo na papiru...
ako vec postoje mladici koji ne zele da sluze vojni rok sa oruzjem (iz bilo kog razloga) onda njihov potencijal treba usmeriti na nesto sto je u istoj meri vazno kao i ratovanje u borbenom stroju... jer bez sredjene pozadine nema ni sredjenog "fronta"...
Obzirom da je pocelo uvodjenje zena u vojni poredak trebalo bi razmisliti i o obaveznoj obuci i devojaka... mozda ce nekome ovo biti preterano, ali ukolikn svaki gradjanin ove zemlje nije spreman da nadje svoje mesto u odbrani iste (ne samo pri odbrani od agresije spolja, vec i pri raznim oblicima prirodnih i vestackih katastrofa) ne moze se ni ocekivati napredak ove drzave i njen bolji odnos prema samim gradjanima...

Slazem se, ali bih ponovo podsetila da se kod nas ne radi ozbiljno i da su devojke u vojsci uglavnom samo sminka.
 
Mislim da grijesite ako vjerujete da nacin popune borbenog sastava oruzanih snaga ima ikakve veze sa metodom izbora politickog rukovodstva. Brojno stanje aktivnih i rezervnih jedinica zavisi od bezbjednosnih okolnosti i geopoliticke situacije. Ako je istorija pokazatelj icega, Srbi, i "ovi" i "oni", su gotovo uvijek imali situaciju opstenarodnog rata i borbe za bioloski opstanak. U takvim ratnim uslovima je nemoguce imati potpuno profesionalne oruzane snage. Cak i zemlje koji su u daleko boljoj bezbjedonosnoj situaciji imaju obavezu sluzenja u oruzanim snagama.

Sadasnja Srbija, inace ni na nebu ni na zemlji, nemoze opsti sama i najvjerovatnije ce se naci u nekom vojnom savezu gdje se nece nista ni pitati (kao ni sada). I kao takva imat ce obavezu da stavi na raspolaganje odredjenu kolicinu topovskog mesa (40% do 60%) aktvnog oruzanog sastava, cija ce velicina biti unaprijed odredjenja. Ali u uslovima globalnog sukoba ta brojka moze da bude jako visoka. Uostalom pitajte hrvate kako je njima bilo u Istocnom frontu u II SR.
 
Ja pokuso da se izvlacim do 2010 al mi bagra ne dade. Sutra sam pozvan i ima da trazim civilnu a oni nek salju koga oce i de oce mene nece neki pajser ebavati... A ako me budu ebali ovi u civilnoj brzo ce proci 9 meseci pa kad ih sretnem u gradu ima da bude malo prevaspitanja :D
 
Naravno da nije u redu terati u vojsku nekog ko nema predispozicije i interesovanje za to, te u potpunosti podrzavam mogucnost da se vojni rok sluzi u civilu, ali bi ja to malo drugacije uredio. Po meni, vojni rok u civilu bi trebalo da traje duplo duze od redovnog, tj. 12 meseci i da ukljucuje neku vrstu osposobljavanja za aktivnosti u slucaju rata kao je pruzanje prve pomoci, rasciscavanje rusevina, snabdevanje stanovnistva, uredjenje i odrzavanje sklonista... tj. aktivnosti koje nisu vezane za oruzje i uniformu.
Ovako, neko sluzi civilno u Narodnom pozoristu ili na fakultetu, a neko pere ves i ispira guske u bolnicama i starackim domovima. Opet se hvataju veze da se sto rasterecenije osdluzi i taj civilni rok.
Produzenjem civilnog sluzenja na 12 meseci za takvo sluzenje bi se odlucivali vise oni koji zaista imaju neku odbojnost prema uniformi i oruzju, a ne po sistemu: ,,bolje je 9 meseci u civilu, nego da me 6 meseci neko podjebava".
Nekada je sluzenje vojnog roka bila cast, a sada su sve moralne vrednosti pale, pa i to.
 
Stvarno ne mogu da verujem da nekoga nije sramota da kaze da je isao na civilno sluzenje vojnog roka.
Ipak je doslo vreme baba i deda, sad ce mlada radna snaga da im tetose i pere dupe.
Ma tako i treba kad smo izgubili ono sto se zove cast, ponos, obraz,ljudsko dostojanstvo i sl.
Svaka cast momcima koji idu da odsluze vojsku kako treba. I jos nesto. Uveo bi da neko ko nije sluzio vojsku ne moze da radi u drzavnoj firmi i instituciji. Zauzima mesto nekom ko je toj drzavio da dosta toga.
Izvinjavam se unapred onima koje je ovo sve pogodilo i uvredilo ali DOSTA MI JE DA GLEDAM KAKO MLADI GURAJU BABE I DEDE I PONIZAVAJU SE NA ULICI!!!!!
DAJTE MALO PORAZMISLITE!!!!!!!
 

Back
Top