MOLBA

i tad kad je neko od ljubaznih forumasha stavi ovde volela bih da vidim vashe komentare poshto je moja natalna ovde vec poznata po nekim loshim aspektima tj. mogla bi se svrstati u "loshe natalne karte"... mislim da bi se analizom jedne takve karte moglo i ustanoviti koliko treba verovati planetama...:)
 
e 29.09.2006., 00:53 #300
HELENA33
Registrovan korisnik




Učlanjen: 28.08.2006.
Poruke: 7.440 Re: MOGU LI SE IZBECI LOSI PLANETARNI UTICAJI???

--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio Astral-Blade
Jesi li sigurna da hoces ovako javno?

ona je svakako postavljena "javno" ali mozes da je tumacis gde ti zelis... meni je bitno da mi kazes nesto o njoj a gde ne igra ulogu...

@elle_77... ovako je sve pochelo...
 
znachi, tema je sada tu, mozesh da pogledash, na 13 strani je tumachenje koje mi je napisao a ubedjivanje se nastavljajosh nisama ne znam do koje strane...:roll:
 
Hajde da kažem reč-dve o o ovoj karti, za početak ...

Mislim da je moguće da si rođena još malo ranije, tako da ti je Mars bliži Asc-u, s obzirom na tvoju energičnu prirodu, iako i bez tog "štimovanja" - vladar Ascendenta je u T-kvadratu s Uranom i Marsom tako da to već samo po sebi daje veliku količinu energije ... Ne samo, i možda (uopšte) ne nužno probleme. Koliko si eksplozivna, zapravo ? Mars u Jarcu je hladan, a ovo su aspekti koji te "podižu". Nervozna jesi, mislim da tu nema dvojbe ali rekla bih da ipak možeš kanalisati energiju. Bez obzira na sve to, odnosi sa drugima bi trebalo da su ti jako bitni, da ne kažem presudni u životu jer bez toga kao da nisi ostvarena.

Rekla si da nisi imala tajne veze, to je isto razlog zbog kojeg bih pretpostavila da ti je Asc na nekom ranijem stepenu, jer ovako imaš i vladara 5. polja (polja veza) u 12. polju, kao i Veneru što bi tako nešto barem jednom u životu donelo, + faktor Neptuna u 5. polju. Ako nisu bile bukvalno tajne veze, mogle su biti platonske, veze na daljinu, veze koje se teško ostvaruju zbog nekih objektivnih prepreka npr ... je li bilo toga ? Druga varijanta je da ti je zaista Mars u konjunkciji sa Asc što bi te pomalo činilo i "lepkom" za muškarce koji imaju potrebu da se (jako) vezuju, i to u ovom slučaju za tebe. I, generalno okruženost muškarcima, tako da ih nikad ne manjka :wink: Jesi sklona glavoboljama ?

Jako bitan faktor u tumačenju ove karte (koji je čini mi se zanemaren kod prošlogodišnjeg tumačenja, doduše stare verzije karte sa Merkurom na vrhu 12., koliko se sećam) jeste da ovaj horoskop ima konačnog dispozitora, a to je planeta koja vlada svim ostalim planetama u natalu - što je ovde Merkur u Blizancima, koji pomalo ublažava tvoju ozbiljnost i daje komunikativnost, društvenost, pokretljivost ... Ne koliko bi dao možda u nekim drugim natalnim kartama, ali fakat je da je to tu ... Uticaj Saturna je ovde prejak da bi se pričalo o nekoj bezbrižnosti, pa zato to kažem.
Mislim da si zbog svega navedenog prilično veliki individualista ali da to (opet se vraćam na priču s početka) ne utiče uopšte na tvoju društvenost i potrebu da budeš okružena ljudima, čak štaviše.

Vidim da je dosta polemika vođeno oko ovog 4. polja - iako je zbog Urana i Plutona ovde tipično tumačenje da je došlo do razvoda roditelja, nemiri i trzavice u domu, nestabilnosti, eksplozije, nesreće i ne znam šta, viđala sam karte gde ove pozicije nisu donele ništa od toga ali su planete odradile uticaje na drugi način. Jedan dečko kojeg poznajem ima iste ove planete u 4. kao ti, i svoju kuću u kojoj živi je opisao kao "sablasnu" :lol: (Pluton) i da je u njoj prosto takva atmosfera, a zbog Urana tu, kroz kuću su mu stalno defilovali ljudi - komšije, rodbina, prijatelji, tako da je stalno bilo nemirno i može se reći, nesređeno (kuća je ipak mesto gde bi čovek da se opusti a ovo je potpuno u suprotnosti sa tim) jer se više nije znalo ko zapravo živi u toj kući - stalno je bilo nekog "sa strane". Jedna druga, opet, sa Uranom u 4. polju živi pored trafo-stanice; sa Plutonom tu to može biti i blizina groblja recimo; pošto je vladar 4. polja Merkur u Blizancima to često može biti život na prometnim mestima, pored škole i sl. ... Ja sad samo navodim koji još primeri postoje, da je simbolika toliko široka da treba 50 puta pretresti natalnu kartu pa tvrditi ovo ili ono, ako ćemo opisivati događaje i konkretne stvari, ne samo psihološki sklop.

Toliko za sad, ja sam malo gledala iz drugog ugla u odnosu na ono što si čula ranije (inače prvo gledam psihu i karakter pa sve ostalo), posle ćemo analizirati i drugo.
 

Back
Top