Problem mentorstva u nauci

Mislim da si u pravu.
Kod nas se ide iz krajnosti u krajnost. Ili je mentor totalno nezainteresovan pa si prepušten sam sebi ili mentori bukvalno napišu rad svojim pulenima a ovi ga samo nauče. I jedno i drugo ne vodi nikud.
 
Sa moje tačke gledišta, mnogi u zemlji Srbiji lutaju u svojoj naučnoj karijeri jer ne postoje kvalitetni mentori koji mogu da vode jednog doktoranta. Da li grešim u toj proceni i koliko je mentor bitan u naučnom razvoju? Vaša iskustva?


Odustao davno od "akademskih bitangi" ... izvinjavam se iskrenima i poštenima...

U mojoj struci svi prof.dok.imaju privatne firme ... posle nama u firmu šalju neznalice i traže da ih ponovo obučavamo... cccc... ovi tzv.prof. neće da ih obuče kako valja, da ne budu konkurencija il nemaju vremena ili šta ja znam ...

Ja sam precrtao naš univerzitet (pričam iz svog žalosnog stručnog ugla) ... konsultujem se iz Moskve ... :???: , al ni to nije dobro, ... tako sam ja procenio , ali ne bih drugima preporučio ako mogu da nađu normalnog naučnog radnika na našem univerzitetu ...

:-?:-?:-?

Yaboravih ! .Da dodam !
Svakako, je da svaka oblast istraživanja nije isto podložna za primenu u biznisu...
I da bitno je sistemski razdvojiti sve četiri grane zbog sukoba interesa : Naučni, obrazovni, javni i privatni sektor... kada se pojedinac, tzv.prof opredeli izostać trenutni nered u društvu...

~~~
Srdačni pozdrav
 

Back
Top